Jerry a Marge: Tajemství loterie

• USA Jerry & Marge Go Large (více)

Když důchodce Jerry Selbee objeví matematickou skulinu v loterii v Massachusetts, vydá se se svou ženou Marge na vzrušující cestu za mnohamilionovou výherní horečkou, která má oživit jejich malé michiganské město. Když však sobecký vysokoškolský student systém podvede, musí Jerry najít způsob jak zajistit, aby hra byla spravedlivá pro všechny... Film Jerry a Marge: Tajemství loterie, inspirovaný pozoruhodným skutečným příběhem a s hvězdným hereckým obsazením včetně Bryana Cranstona, Annette Beningové a Rainna Wilsona dokazuje, že dobré skutky skutečně vítězí. (Paramount Network)

koty2201

V dnešnej dobe a sledujem to už pár rokov po sebe, že je veľmi ťažké natočiť komédiu, ktorá je naozaj veľmi vtipná. A som sklamaný, pretože ani v tomto prípade sa to veľmi nepodarilo.    To čo oceňujem je, že je to príbeh podľa skutočnej udalosti a mám pocit, že tento príbeh poznám z novín ako istú bizarnú udalosť z malého mestečka v Amerike.   Je to štandardný príbeh o medzere v zákone, ktorú vedeli šikovní ľudia veľmi dobre využiť. A napriek očakávanej katastrofe, prekvapivo film končí relatívnym happyendom, čiže aspoň v tomto ma príjemne prekvapil. Pretože keď má niekto šťastie, tak je pomerne klišé ak ide po tebe zákon alebo konkurencia. A tu sme dostali oboje.   Nenáročná jednohubka, ktorá diváka veľmi nenadchne, ale na jedno posedenie zaujme a nie je až takou stratou času. ()

Sebule

Velice fajnová komedie, kde jsou hlavními tahouny herci a to zejména Bryan Cranston a Annette Bening. Není to jenom o tom, jak manželský pár v důchodu vydělal miliony, ale je to také o lidech, o Jerrym, který se snaží porozumět lidem a taky trochu o lásce, která nevyhasla ani po 40 letech. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho zakoukal, ale potom už jsem měl jednoduše prostě dobrou náladu.  Hodnocení: 6/10 ()

PTuranyi

Príjemný film o manželskom páre na dôchodku, ktorý sa ešte necíti do starého železa a chce si ešte užiť trocha bláznivých zážitkov. Umožní im to nedokonalosť lotérie Winfall. Produkcia je decentná a príbeh je zaplnený aj zopár komickými postavičkami, takže dej je zobrazený s vtipným nadhľadom. Dôraz je však kladený na rodinné vzťahy a sociálne väzby v komunite, takže citlivejšie povahy sa sem tam neubránia dojatiu. Napriek tomu, že to nie je vyslovene komédia, je to celkom zábava. Herci síce nie sú elita ale Bryan Cranston a Annette Bening už vo svojom veku majú čo to odkrútené aj na veľkom plátne a aj zbytok hercov zvláda svoje úlohy so cťou. 70% ()

Pompeius

Strašně milé, takový malý příběh, který zahřeje u srdce. Skvělá Annette Bening, s její Marge by chtěl zestárnout každý. Linka s chamtivým "kapitalistou" trochu přehnaná, ale chápu, že do příběhu potřebovali nějaký konflikt. ()

LEFTFLANK

Posledný "good-feeling movie" bol u mňa Finch. Toto bolo ešte o kúsok lepšie. Ak si tie veci ohľadom toho malého mestečka nevymysleli tak klobúk dole. By ma zaujímalo, či sú takýto ľudia v US aj dnes. Lebo keď to porovnám s tým, kde sme my, tak ma fascinuje až animálna nenávisť Emeriky. Ako človek z malomesta si prajem aby sme mali ľudí aspoň z polovice tak ľudských ako boli tí v Averte... ()

Jezek_68

Milý film. Výborní herci. Natočeno tak nějak samozřejmě, se správným rytmem, nic z toho nikde nečouhá. Naštěstí to nemá tu Hollywoodskou pompéznost, se kterou se občas tyhle "true stories" natáčejí. Občas možná má člověk až pocit, že kouká na televizní "Bakaláře" ...tedy ty nejpovedenější epizody s dobrými herci. Spokojenost. ()