poster

Newton Boys

 • USA

  The Newton Boys

 • Slovensko

  Newtonovi chlapci

 • Slovensko

  Vlak plný peňazí

Akční / Krimi / Drama / Western

USA, 1998, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kubilov
  ****

  Newton boys aka reální zločinci, kteří se snad jako první dožili vysokého věku. Čtyři Newtonovi bratři, neboli mozek - Matthew McConaughey, ústa - Ethan Hawke, svaly - Vincent d'Onofrio a Skeet Ulrich jako muž se vždy realistickým pohledem na věc, neboli spolu s pátým do party - machrem přes nitrák, dostatečně sehraný tým, na který v první polovině dvacátých let devatenáctého století dlouho sahala ruka zákona marně. Dojde i na čachry s ropou a zajímavou návštěvu korupcí prolezlého Chicaga. Nadprůměrná kriminálka říznutá gangsterkou v lákavém hávu 20. let, navíc se spolehlivými herci, přesně jak to mám rád. Úplně nechápu to podhodnocení.(26.7.2014)

 • Perunwit
  ***

  Pracovní den. Nachystané svačiny. Uvařená večeře. Venku padá bílé svinstvo. Co s načatým zbytkem podvečera? Pustíme bednu… Tak takhle jsem se ocitl před slušně obsazeným snímkem z období divoké ameriky, plné honiček, bankovních loupežích a chicagské mafie. Synek puboš opět nasulcovaný vedle mě a téměř dvě hodiny si lebedící při častém pohledu na balíčky dolarových bankovek. Na konci, poté, co nadšeně dokoukal i titulky, mi to došlo. Tohle nebyl mega opus, způsobující dvouhodinové zamyšlení i antickému filosofovi. Je to dobrodružný film pro snící kluky a pro ty si navyšte o hvězdu.(12.1.2019)

 • Radiq
  ***

  Celkem chytlavá gangsterka, u které si člověk řikal, jak bylo tenkrát všechno jednoduchy, když jste chtěli být zločinec. A tihle to docela vychytali. Všemu se dalo celkem věřit, ale to rozhodnutí soudu na konci, to mi nějak nedávalo smysl. Od té doby asi začaly být nízký tresty moderní. Jinak je to plny známejch hereckejch tváří, ktery ten film taky určitým způsobem obohacujou. Pro mě to byl příjemně strávenej čas, i když víckrát to už vidět nemusim...(22.3.2015)

 • Karamanlis
  ****

  Sympatická gangsterka, disponujúca slušným hereckým osadenstvom, situovaná do pre tento žáner možno nie celkom typického obdobia medzi skončením epochy divokého západu a začiatkom zlatej éry americkej mafie, postavená na pomerne otrepanom zločineckom príbehu o vydarenej súrodeneckej partičke, ktorej členovia síce nie sú žiadni bezohľadní badboyovia a s trochou nadsádzky by sa dalo povedať, že to vlastne nie sú zlí chlapci, no tak nejak sa im nechce poctivo makať za pár dolárov a tak skĺznu na šikmú plochu z ktorej už niet návratu...(11.10.2012)

 • kingik
  ***

  Herecké obsazení je silnější než celý film. Bratři Newtonovi jsou bankovní lupiči a už mají za sebou pěknou řádku loupeží, kdy nebyli dopadeni. Vlak převážející miliony ze státních rezerv je jejich dalším cílem, ale možná také posledním. Jejich řádění může brzy skončit, a když sklapne past, tak ani bratři v triku nemají šanci. Vypadalo to podle hereckého obsazení hodně dobře. Conaughey, Ulrich, Hawke a D´Onofrio jsou pohromadě opravdu skvostní, ale Linklater, který například s Ethanem Hawkem poté spolupracoval ještě i na jiných filmech, jako by nechtěl, aby film zaujal jaksi něčím navíc, než koncentrací v té době mladých hollywoodských hereckých nadějí. Režíruje dost průměrně. Občas to proloží nějakou zhola průměrnou akcí a tím to hasne. Je to škoda, protože tenhle film měl všechny atributy, ale nevyužil je natolik dostatečně, aby film vstoupil do diváckého povědomí jako stylový retro snímek o sympatických bankovních lupičích. Herecké cesty čtyř herců v hlavních rolích se postupem času dost rozešly a jen dva z nich, McConaughey a Hawke, patří k vyhledávaným hercům. A tak se film vyplatí vidět hlavně kvůli nim a občasná podobnost s mnohem slavnějšími filmy, je více než zřetelná, když Linklater poměrně neobratně opisoval ve svém režijním stylu od jiných a lepších. 60%(11.6.2012)