Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jediný způsob, jak se poctivě dostat k penězům, našli bratři Newtonovi v poctivě provedených loupežích. A tak než řeknete nitroglycerin vykradou 80 přísně střežených bank od Texasu po Kanadu. Nyní se jejich pozornost soustředila na vlak převážející miliony dolarů ze státních rezerv. Smyčka se však utahuje. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Sympatická gangsterka, disponujúca slušným hereckým osadenstvom, situovaná do pre tento žáner možno nie celkom typického obdobia medzi skončením epochy divokého západu a začiatkom zlatej éry americkej mafie, postavená na pomerne otrepanom zločineckom príbehu o vydarenej súrodeneckej partičke, ktorej členovia síce nie sú žiadni bezohľadní badboyovia a s trochou nadsádzky by sa dalo povedať, že to vlastne nie sú zlí chlapci, no tak nejak sa im nechce poctivo makať za pár dolárov a tak skĺznu na šikmú plochu z ktorej už niet návratu... ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Celkem chytlavá gangsterka, u které si člověk řikal, jak bylo tenkrát všechno jednoduchy, když jste chtěli být zločinec. A tihle to docela vychytali. Všemu se dalo celkem věřit, ale to rozhodnutí soudu na konci, to mi nějak nedávalo smysl. Od té doby asi začaly být nízký tresty moderní. Jinak je to plny známejch hereckejch tváří, ktery ten film taky určitým způsobem obohacujou. Pro mě to byl příjemně strávenej čas, i když víckrát to už vidět nemusim... ()

Reklama

DEXTER099 

všechny recenze uživatele

Děj filmu je zasazen do začátku 19. století do rodiny čtyř bratrů,které nebavilo se dřít kvůli pár dolaru a tak nejotrlejší z nich (Matthew McConaughey) dostal nápad a z bratrů se stali jedny z nejznámějších bankovních lupičů.Jenže jak už to tak býva u lidí tak nikdy neměli dost a na to posléze dojeli.Film má dobrou atmosféru ,která vás vtáhne.Za mě celkově 70 % a čtyři hvězdy. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Trošku mě šokovala ta naivita při těch loupežích, to fakt teda nedávám, aby uprostřed noci a naprostýho ticha udělala banka bum a Newton boys si za zvuku fanfár šli ládovat váčky aby měli na kafíčko, jednou budiž, ale osmdesátkrát, no tak přátelé trošku dekórum do těch historek by neškodilo. Matt mě tady připomínal Paula Newmana, možná i díky kostýmům. Film sice vysloveně nenudí, ale jako pohlcováka ho nevidím. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Herecké obsazení je silnější než celý film. Bratři Newtonovi jsou bankovní lupiči a už mají za sebou pěknou řádku loupeží, kdy nebyli dopadeni. Vlak převážející miliony ze státních rezerv je jejich dalším cílem, ale možná také posledním. Jejich řádění může brzy skončit, a když sklapne past, tak ani bratři v triku nemají šanci. Vypadalo to podle hereckého obsazení hodně dobře. Conaughey, Ulrich, Hawke a D´Onofrio jsou pohromadě opravdu skvostní, ale Linklater, který například s Ethanem Hawkem poté spolupracoval ještě i na jiných filmech, jako by nechtěl, aby film zaujal jaksi něčím navíc, než koncentrací v té době mladých hollywoodských hereckých nadějí. Režíruje dost průměrně. Občas to proloží nějakou zhola průměrnou akcí a tím to hasne. Je to škoda, protože tenhle film měl všechny atributy, ale nevyužil je natolik dostatečně, aby film vstoupil do diváckého povědomí jako stylový retro snímek o sympatických bankovních lupičích. Herecké cesty čtyř herců v hlavních rolích se postupem času dost rozešly a jen dva z nich, McConaughey a Hawke, patří k vyhledávaným hercům. A tak se film vyplatí vidět hlavně kvůli nim a občasná podobnost s mnohem slavnějšími filmy, je více než zřetelná, když Linklater poměrně neobratně opisoval ve svém režijním stylu od jiných a lepších. 60% ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama