Reklama

Reklama

Gladbeck: Únos rukojmích

  • Německo Gladbeck: The Hostage Crisis
Trailer
Dokumentární / Krimi
Německo, 2022, 91 min

Obsahy(1)

Je srpen roku 1988 a dva ozbrojení bankovní lupiči drží německou policii 54 hodin v šachu při dramatu s rukojmími, které skončí přestřelkou. Konečný účet – tři mrtví. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Tento dokument ukazuje hodně velkou neschopnost německé policie (k tomu se ještě dostanu) co taky čekat od státu co má na svědomí 2 světové války a v roce 1972 totálně podělal masakr v Mnichově. Tak, že v roce 1988 vykradnou 2 chlápci a ženská banku a zajmou tam dva rukojmí pak si udělají výlet do Brém kde unesou lidi z autobusu pak si udělají výlet k hranicích kde chtějí zdrhnout (neúspěšně) a různě si jezdí po Německu až  jich policie konečně dostane do toho si s nima chodí novináři pokecat nosí jim tam jídlo, cigarety, ptají se jich jak se mají smějí se s nima, ale nikoho to absolutně netankuje jak by taky mohlo , když policie je zde neviditelná a jen čumí.  Konečný účet 3 mrtví jeden 15 letý kluk, jedna rukojmí a jeden policajt co umře při nehodě (toho jediného není škoda jelikož si za to mohl svou neschopností). Pachatelé ten hlavní dostal doživotí doteď sedí ten druhý co zabil 2 rukojmí dostal  doživotí po 30 letech ho pustili (docela zvláštní zákony v Německu, když vrah sedí méně než ten co nevraždil ) a ta ženská dostala 9 let přičemž po 6 letech ji pustili (tady se to dá pochopit dělala jen křoví dá se říct). Jak to říkal ten chlápek na konci měly jeden podělaný revolver (i když asi měly více podle těch záběrů na konci) to bylo tak těžké jich zastavit?  60 procent ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Absolútny kokotizmus. To, že sú média (nie len) v tomto prípade vykreslené ako absolútny hnoj, nie je žiadne prekvapenie. V živote som nevidel tak extrémny primitivizmus zo strany ľudí. To je priam neuveriteľné. Keby vidím takto scenáristicky sformovaný film, momente mu bez milosti za 5 sekúnd šľahnem "odpad" a napíšem, že tvorcom kompletne zajebalo. Lenže toto je realita, a Ja neviem či mám plakať, smiať sa, alebo byť frustrovaný. Toto je proste neuveriteľné, toto snáď ani nemôže byť pravda .. ()

Reklama

janesX 

všechny recenze uživatele

Netflix dokáže zaujať. Tentokrát použil autentické zábery z 54 hodín trvajúcej rukojemníckej drámy, zosynchronizoval ich s vtedajším televíznym spravodajstvom a do tohto dobre zostrihaného materiálu už len vložil hudbu (resp.akési hodiace sa zvuky). No a my môžeme vidieť doslova autentický záznam tohto únosu. Samozrejme aj vďaka vtedy všadeprítomným reportérom s kamerami, ale aj samotným ozbrojeným aktérom, tvrdým chlapíkom, ktorí vtedy po ceste suverénne podávali rozhovory. Lupiči v nich tvrdia, že majú posrané životy a nemajú už čo stratiť. A tak to aj dopadne. Niekedy sú až viditelné sympatie reportérov k lupičom a následne z toho vyplývajúca frustrácia polície. Fakt dobré, ale so smutným, tragickým koncom. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Úsečná, věcná a mrazivá rekonstrukce jednoho z nejbizarnějších únosů v dějinách. Je to poskládaný čistě z dobový footage, nic to nevysvětluje, nezasazuje do kontextu, jen to střízlivě zachycuje 54 hodin a nihilistickou mediální frašku, která se překlopila v dost brutální tragédii. Mám pro tyhle procedurální střiháky slabost a už dlouho mi žádný nesedl tak jako Gladbeck. „Ich scheiß auf mein Leben“ ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

přepadli banku, vzali si dva rukojmí a když jim policie splnila požadavky, tak odjely autem do nedalekých Brém a tam si vzali rovnou autobus plný rukojmí. Víc jak dva dny trvající naháněná policie se zloduchy zprostředkovaná čistě dobovými TV záběry, rozhovory a fotkami je něčím o čem by si jeden řekl, že se děje jen ve filmech a ono ne. Zajímavé je tu sledovat i postup médií, která nosí únoscům občerstvení a v klidu s nimi zprostředkovávají rozhovory a ti je celkem ochotně poskytují. Nechybí všudypřítomné zástupy čumilů a na rozdíl od filmů se nekoná happy end. Solidní kousek lehce nad průměrem...65% ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama