Gladbeck: Únos rukojmích

• Německo Gladbeck: The Hostage Crisis
Trailer

VOD (1)

Je srpen roku 1988 a dva ozbrojení bankovní lupiči drží německou policii 54 hodin v šachu při dramatu s rukojmími, které skončí přestřelkou. Konečný účet – tři mrtví. (Netflix)

Trailer

janesX

Netflix dokáže zaujať. Tentokrát použil autentické zábery z 54 hodín trvajúcej rukojemníckej drámy, zosynchronizoval ich s vtedajším televíznym spravodajstvom a do tohto dobre zostrihaného materiálu už len vložil hudbu (resp.akési hodiace sa zvuky). No a my môžeme vidieť doslova autentický záznam tohto únosu. Samozrejme aj vďaka vtedy všadeprítomným reportérom s kamerami, ale aj samotným ozbrojeným aktérom, tvrdým chlapíkom, ktorí vtedy po ceste suverénne podávali rozhovory. Lupiči v nich tvrdia, že majú posrané životy a nemajú už čo stratiť. A tak to aj dopadne. Niekedy sú až viditelné sympatie reportérov k lupičom a následne z toho vyplývajúca frustrácia polície. Fakt dobré, ale so smutným, tragickým koncom. ()

SAINTS

Velká čast medii a novinárov sú parazitické svine,čo je krásne vidieť v tomto dokumente.Tento dokument je zostrihaný z pôvodného materialu z roku 1988.Nie je tam žiadny komentár,alebo čokolvek iné,čo by nás dostalo to obrazu.Spôsob akým media a polícia riešili celú situaciu bol velmi zlý.Sme vsedkami bizarných scen,ked unosca mieri pištolov na hlavu ženy a zaroven robí rozhovor s novinarom a ten sa pýta ženy ako sa cíti.Filmari odviedli skvelu prácu,ked dali dokopy všetky klučové udalosti.Vytvorili 90 minutový film z viac ako 50 hodinoveho záznamu.Je to velmi bolestivý a tragicky dokument vzhladom na nevinne obete.Nechutné správanie medii a verejnosti a amatersky spôsob akym celu vec riešila polícia rozprudia krv v žilách nejedného diváka.Film zostane v divákovy aj dlho po jeho pozretí.Dobrá práca Volker Heise.Najlepšia recenzia Marigold,Warhorr, ()

oveckaoa

Tento dokument ukazuje hodně velkou neschopnost německé policie (k tomu se ještě dostanu) co taky čekat od státu co má na svědomí 2 světové války a v roce 1972 totálně podělal masakr v Mnichově. Tak, že v roce 1988 vykradnou 2 chlápci a ženská banku a zajmou tam dva rukojmí pak si udělají výlet do Brém kde unesou lidi z autobusu pak si udělají výlet k hranicích kde chtějí zdrhnout (neúspěšně) a různě si jezdí po Německu až  jich policie konečně dostane do toho si s nima chodí novináři pokecat nosí jim tam jídlo, cigarety, ptají se jich jak se mají smějí se s nima, ale nikoho to absolutně netankuje jak by taky mohlo , když policie je zde neviditelná a jen čumí.  Konečný účet 3 mrtví jeden 15 letý kluk, jedna rukojmí a jeden policajt co umře při nehodě (toho jediného není škoda jelikož si za to mohl svou neschopností). Pachatelé ten hlavní dostal doživotí doteď sedí ten druhý co zabil 2 rukojmí dostal  doživotí po 30 letech ho pustili (docela zvláštní zákony v Německu, když vrah sedí méně než ten co nevraždil ) a ta ženská dostala 9 let přičemž po 6 letech ji pustili (tady se to dá pochopit dělala jen křoví dá se říct). Jak to říkal ten chlápek na konci měly jeden podělaný revolver (i když asi měly více podle těch záběrů na konci) to bylo tak těžké jich zastavit?  60 procent ()

Marigold

Úsečná, věcná a mrazivá rekonstrukce jednoho z nejbizarnějších únosů v dějinách. Je to poskládaný čistě z dobový footage, nic to nevysvětluje, nezasazuje do kontextu, jen to střízlivě zachycuje 54 hodin a nihilistickou mediální frašku, která se překlopila v dost brutální tragédii. Mám pro tyhle procedurální střiháky slabost a už dlouho mi žádný nesedl tak jako Gladbeck. „Ich scheiß auf mein Leben“ ()

YumiOkami

- "Do you think it's exciting?" - "Not really, but you have to take a look." ... nervy drásající zážitek. původně "jednoduché" vyloupení banky se změnilo na 3 dny trvající noční můru, jenž byla plná reportérů, neschopné policie a stresu nejen ze strany lupičů, ale i rukojmích. s hlavním pachatelem se dělaly rozhovory a dokonce se nechal i fotit. když jsem to viděla, tak jsem si pokládala otázku: "sleduju film, či nějakou parodii? kde je policie?". parodie to bohužel nebyla. zbytečně zemřeli dva teenageři - 15 letý kluk a 18 letá holka, silke bischoff, která trpěla ze všech nejvíc. vše mohlo skončit jinak. možná, kdyby se policie více snažila a plnila požadavky pachatelů, mohly být ušetřeny dva nevinné mladé životy... ()