Reklama

Reklama

Bílá hora: Kronika povstání

TV spot

VOD (1)

Obsahy(1)

Na počátku 17. století připomíná Evropa sud střelného prachu a je jen otázkou, který panovník ho odpálí jak první. Největší antipatie panují mezi katolickými Habsburky a protestanskými zeměmi. Rozbuškou třicetileté války se ale stane zdánlivě malicherná událost, která se odehraje v české metropoli... Hraný dokumentární film detailně zobrazuje příběh a postavy českého stavovského povstání v letech 1618–1622, a to včetně dodnes kontroverzní bitvy na Bílé hoře a následné smutné dohry pod názvem Staroměstská exekuce. Český snímek pod režijní taktovkou mladého autora Josefa Kotalíka. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (3)

Marze 

všechny recenze uživatele

Podrobny popis vyvoje postupneho vzestupu cisarsko-ligisticke armady a volne ceste ku Praze. Prubeh bitvy na Bile hore mohl byt popsan detailneji, opravdu to byl jen chaos? Nakonec tri vlny rekatolizace nebyly zadne temno, ale nyni jsme stejne z 90% narod ateistu. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Vynikajúce a detailné spracovanie udalostí pred, počas a po. S menami, tvárami, funkciami, podrobnosťami. Presne to, čo si pravý dokument o veľkej udalosti zaslúži. A takisto na záver aj spochybnenie toho, že pobielohorské obdobie bola Jiráskova doba temna, pretože v skutočnosti vlastne dobou temna nebola. ()

Reklama

Teachman 

všechny recenze uživatele

Tento televizní projekt je vhodný spíše pro odbornou veřejnost, která má dostatečné povědomí o české historii raného novověku. Pro školní účely je spíše nevhodný kvůli velké faktografické náročnosti. Doporučuji proto zvolit k tomuto tématu něco záživnějšího pro cílovou skupinu diváků. ()

Galerie (110)

Reklama

Reklama