poster

Tanečník

 • USA

  Bootmen

 • Slovensko

  Tanečník

Komedie / Drama / Taneční

USA / Austrálie, 2000, 95 min

Režie:

Dein Perry

Scénář:

Steve Worland

Kamera:

Steve Mason

Střih:

Jane Moran

Scénografie:

Murray Picknett

Kostýmy:

Tess Schofield
(další profese)
 • slunicko2
  ***

  Fascinující tanec mezi hromadou klišé, balastu a nepříliš zajímavých kluků. 1) Světově proslulý choreograf Dein Perry vytvořil v devadesátých létech taneční těleso moderních stepařů Tap Dogs, s nímž slaví úspěchy po celém světě. V autobiografickém snímku Bootmen zobrazil Perry poněkud upravenou historii vzniku této skupiny. Film produkoval, režíroval, spolupracoval na scénáři, připravil jako choreograf taneční čísla a zatančil si roli Anthonyho Forda. 2) Scénář beze špetky osobitého vkladu kopíruje klišé podobných příběhů. Performeři jsou většinou pěkní kluci, jak jinak, ale herecky nevýrazní a jako osobnosti zcela bez charismatu (zejména Sean - Adam Garcia nebo jeho bratr Mitchell - trochu lepší, ale stále neuspokojivý Sam Worthington). Chybí jim to živočišné pižmo, díky němuž se vám srdce rozbuší a tep stoupne, když na vás pohlédnou...mně tedy nestouplo nic, milí přátelé. 3) Taneční scény naopak jsou skvělé, mají šmrnc, napětí, živočišnost, gradaci. Taneční finále je strhující a vehnalo mi slzy do očí. 4) Kdybych z filmu vystříhal netaneční vatu, byl by na pět hvězdiček.(28.11.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,172Tržby Celosvetovo $2,300,000(6.8.2010)

 • ripo
  ***

  Tie tri hviezdičky sú hlavne za tanečné choreografie, ktoré boli miestami na úrovni. Horkosmutný príbeh na pozadí tanca bol slabšia , prevarená kávička ....(13.1.2006)

 • hazaba
  ***

  Příběh není zrovna originální, ale na rozdíl od mladších Step up netlačí tolik na pilu a neukazuje, jak nadaný tanečník ke štěstí přijde, spíš jsem tam cítila lehce sociální podtext. Sympatické je i to, že ne vše je černobílé, ale míchají se sem i odstíny šedé... Choreografie jsou hodně originální a chvilkami připomínají kreace STOMP. Docela pěkné pokoukáníčko a dobrý oddech.(25.7.2011)

 • mustafa
  **

  Musím přiznat, že pohled na mladé tanečníky s vypasovanými tričky mě opravdu nevzrušuje. Film je až příliš sladký, příkladem může být (jak jinak) konec. Adam Garcia se celý film ksichtí naprosto stejně a nepozoraval jsem u něj naprosto žádné reakce (stejně jako v Divokých kočkách...).(15.12.2003)