Roky 1939 – 42 prinášajú v Európe ďalšie spoločenské zmeny. Vyhlásením 2. svetovej vojny Hitlerom a obsadením Československa musia českí obyvatelia zo Slovenska odísť. Géza sa nemieša do politiky a snaží sa udržať svoje podnikanie.  Pre svoju pragmatickosť sa dostáva do konfliktu so synom  Vojtom, už vysokoškolákom, ktorý študuje právo a medzi Čechmi má veľa priateľov. Židovská komunita pociťuje stále väčší ekonomický aj spoločenský útlak. Irenina rodina začína uvažovať o emigrácii. (RTVS)

Arsenal83

Keď niektoré postavy 20 rokov nezostarnú, aby potom v rámci jedného roka, zo záberu na záber odrazu chytili sivé háro, tak je jasné, že Slováci zase točia historický seriál a div, že otec už nevyzerá mladšie ako syn. Veľmi rýchle preletenie dobou s ukázaním len základných prvkov. Takéto seriály sa majú točiť na niekoľko sérií, aby každá doba, ale aj každá postava bola ukázaná do hĺbky. Takto veľa z nich zomrie, ledva ich spoznáte. Najlepšia na seriáli tak ostáva úvodná znelka a všimne si to každý, kto nie je sluha slovenskej hereckej obce a vášnivý onanista nad názormi, ktoré sú odlišné od toho jeho. Ale čo očakávať od progresívneho totalitára SAINTS, čo z pohľadu medzi nohy nedokáže určiť svoje pohlavie a ešte to považuje za pokrokovosť. ()

fabecc1222

Za mě zatím nejlepší díl. Je fajn, že se Slováci konečně odhodlali ukázat i svou asi nejtemnější stránku historie, totiž Slovenský štát, naprostý morální odpad, ve kterém se spousta tehdejších obyvatel vybarvila. Jen teda začátek byl trochu guláš, protože pozornost se soustředí už spíše na další generaci, takže je třeba se trochu zorientovat v postavách. ()

Ahsoka

Vzhľadom k tomu, že tých častí máme (s prihliadnutím na široké časové obdobie) tak málo, pri tejto časti inklinujem k slovu "zbytočná". Ďalšia smrť, ktorá so mnou ako s divákom ani nepohla. Slabé rozvinutie charakteru hlavných postáv najmladšej generácie - o Irene (Katarína Krajčovičová) stále nevieme dokopy nič okrem toho, že je Židovka a je zaľúbená do Vojtu (Róbert Sipos). A to už sa objavila v 2 častiach z 8. Ja mám pocit, že ani oni dvaja sa vzájomne poriadne nepoznajú. Na začiatku epizódy sa iba po druhýkrát stretajú v zubárskom kresle a na konci už je Irena tak zamilovaná, že si rozmyslí útek o život (ale to by sme tiež museli mať trošku pomalšie plynutie deju, že?). O charakteroch vedľajších postáv ani nehovoriac. Výprava, čo sa kostýmov týka, ok. Ale tie masky už pri minulej časti som písala, že sa tu fičí na nejakom elixíre mladosti a teraz zase žiadna zmena. O chvíľu Vojta vekom dobehne rodičov. Chúďa sesternica Paulína (Petra Blesáková) má hlavu viac oranžovú ako vlasy. A v jednej scéne som zahliadla v pozadí modrú značku parkoviska.  Za mňa táto epizóda je - a hlavne po tej predošlej - sklamanie. Milosrdných 50%. ()

SAINTS

Výborná časť, ktorá ukazuje aký bol klérofašistický slovenský štát. Viem si predstaviť, že napríklad Arsenal83 bude zase pičovať, ale čo čakať od novodobého klerofašistu, čo určite uznáva Mazureka, Uhrika a onanuje nad fotkou Lívie Pavlíkovej. ()

freddy_k

Druhú svetovú vyhlásil Hitler? Ale čo! Tvorcovia seriálu by mali byť hnaní na zodpovednosť za šírenie lží a konšpiračných teórií. ()