Roky 1931- 35. Doznievajú následky Veľkej hospodárskej krízy. Belzberg poza Gézov chrbát investoval jeho peniaze, o ktoré prišiel. Géza ho vykáže z rodiny, aj z krčmy.  Róza je z toho nešťastná, ale muža chápe.  V Európe začína strašiť Hitler. Nacionalizmus má vzrastajúci vplyv aj na Slovensku. Česi aj Židia sú domácim obyvateľstvom stále častejšie ohrozovaní aj fyzicky... (RTVS)

Arsenal83

Tak Krajčovičová sa vrátila v podobe zrejme spojenia spermie zbeha s jej matkou, inak som si z časti zapamätal len to, že tí Slováci to boli nacionalistické, ľudácke, antičeské a antisemitské mrchy, no a potom som sa nevedel nabažiť Žulčákovej pedikúry zvláštnou metódou lízania maďarskej päty verejnej pani Judity. ()

fabecc1222

Hm, tak celou První republiku jsme vzali pěkně hopem, asi se za těch 15 let nic moc nestalo teda :) Jen klasika - sexovačky s milenkou, kterou si borec drží bokem několik let a nikdo si toho nevšimne :). V závěru už to ale začne vypadat, že se přehoupneme do další epochy, která by mohla mít znatelný vliv na vývoj postav. Na konec ještě plus za vyobrazení postavy maďarského vysloužilce, což je typ člověka, kterých se po konci 1.SV vyskytovalo spoustu. ()

Autogram

Táto epizóda sa celkom vydarila, tentoraz bez vojny a namiesto akcie sa tu rozvíjajú charaktery postáv, deti hlavných hrdinov vyrastajú takmer do dospelosti a už tušíme, kam budú ich cesty smerovať. Mám rád viacgeneračné filmy a seriály a táto epizóda mi to splnila. Tvorcom sa výborne podarilo vystihnúť fyzickú podobu oboch životných lások Gézu, sedliačky Vesny z prvej epizódy a modistky Judith. ()

Ahsoka

Dej eskaluje a seriál baví. Skvelé herecké výkony počnúc Danielom Žulčákom a Dominikou Morávkovou-Zeleníkovou až k Danielovi Fischerovi, ktorý baví v tejto epizóde mimoriadne. Až človeka mrzí, že máme iba 8 epizód, a nevidíme z týchto zaujímavých charakterov viacej. Aj keď sme svedkami pomerne fatálneho zlyhania v maskérni alebo postavy tajne užívajú nejaký elixír mladosti keďže už dejovo prešlo 20 rokov a pár šedín navyše mala snáď len Mauréry ()