Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Šokující nástěnná malba odhalí, s kým to studenti z Hartleyské střední potají táhnou. Její autorku Amerie kvůli tomu ale všichni zavrhnou. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (18)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Škola zlomených srdcí by se zajisté ztratila v množství highschoolových seriálů posledních let nebýt několika opravdu svérázných postav a lehce kriminální zápletky, jejíž pozvolné rozplétání mě opravdu bavilo. Jelikož se seriál odehrává na střední škole plné nadržených školáků, obsahuje nejednu scénu, v níž byste tu či onu postavu nejradši praštili po hlavě za stupidní chování, nicméně se zaobírá několika zajímavými a ožehavými tématy, které většinou zastiňují ty místy teatrálně-otravné manýry. I když v pomyslném dějovém centru stál vztah Amerie-Harper, tak mě více oslovily a zaujaly plastičtěji pojaté postavy Quinni a Ca$he (jehož babička se postarala o nejhumornější scény v rámci celé série). Slabší čtyři hvězdičky! ()

gonga 

všechny recenze uživatele

Seriál o jedné třídě dětí někde v Austrálii, kde neuvidíte jediný funkční heterosexuální pár, zato minimálně jeden spokojený homosexuální. Třída evidentně žije v nějakém vzduchoprázdnu, protože mají jen jednu učitelku a k tomu ředitelku, žádné jiné spolužáky, zřejmě nějaká australska malotridka. Jinak je vcelku zábavný, postavy snesitelné, až na totálně prepiceneho/ou Darren, který/á to s afektovanosti velmi přehání. ()

Reklama

Michalechal 

všechny recenze uživatele

Hlavní důvod, proč jsem se do seriálu pustil, byla nostalgie po původním seriálu se stejným názvem z 90. let. A vůbec toho nelituju. Z původního seriálu si pamatuju pramálo, ale pár herců z něj se v remaku objevuje: Jeremy Lindsay Taylor jako Kurt Peterson, Scott Major jako Peter Rivers, Isabella Mistry jako Chaka Cardenes a možná i další. Tématicky je to v podstatě Sexuální výchova po australsku, a tu já můžu, fakt jsem se u toho pobavil :-) ()

Mikah 

všechny recenze uživatele

Nejde o předělávku původního seriálu, ale o vyprávění o generaci dětí původních postav, které chodily na stejnou školu. A pro mě je to jeden z nejlepších současných seriálů. Je to skvělé moderní zobrazení dospívání generace Z, kdy mladí lidé trpí na střední škole, zatímco objevují sami sebe, a největší důraz je kladen na přátelství. Postavy jsou dobře propracované a různorodé, najdeme zde nebinární, asexuální nebo autistickou reprezentaci, většinou ztváněnou herci a herečkami, které takové jsou i ve skutečnosti. Jsou zde zobrazeny různé společenské problémy, jako je misogynie, ableismus, generation gap, duševní onemocnění nebo policejní násilí na původních obyvatelích. Dozvíme se i něco z australské kultury a slangu. ()

alisa.upir 

všechny recenze uživatele

Tohle je velmi australské a velmi mě to bavilo. Ani jsem netušila, že se to točilo doslova za rohem od místa, kde bydlím - docela sranda koukat se na místa, kterýma denně chodím, na obrazovce v seriálu.  Jinak je tam teda spousta australskýho slangu, good luck na porozumění :D Takovýhle seriál dnešní doba potřebuje, fakt se moc povedl. ()

Galerie (95)

Reklama

Reklama