Dark Nature

všechny plakáty

Film vypráví příběh terapeutické skupiny, která je nucena čelit monstrům své minulosti, když izolovaný víkendový pobyt prověří jejich emocionální odolnost a schopnost přežít. (JasonCZ)

SAINTS

Snáď najviac frustrujúce je, že film len ťažko spája životy a traumy postáv, ktoré chce vykresliť, s terorom, ktorému čelia v lese, pričom veľa otázok necháva nezodpovedaných. Herecké výkony sú celkom solídne. Film celkom slušne zachytáva aký strašidelný môže byť výlet do kanadských hôr s partiou cudzincov. Dark Nature s blížiacim sa koncom stráca pôvab a upadá do smiešnosti, pričom je tiež trocha nudný. Scenár bol predvídateľný bez dostatočného napätia a zábavy. 😕☹🙁 ()

Flopik

Pekná príroda, celkom fajn príšera a pomerne dobre nakrútené. To je asi všetko kladné na tomto filme. Skupina dievčat ide do lesa (sympatické nie sú ale že vôbec), tam sa hodiny prechádzajú, vykecávajú a bohužiaľ, herečky to teda nie sú najlepšie. Niečo ich sleduje z lesa, a postupne si vylievajú  srdiečko. Potom za minútu 2 umrú ( vidno nie je nič), následne o 5 minút umrie tretia ( to isté), no a nasleduje finále. To je také, nijaké. Príšera vyzerá naozaj dobre, len je tak Žalostne málo a zle využité až to bolí. Ako tu kolega hovoril, pozrite si radšej znova Pád do tmy, kľudne aj 2 krát za sebou...Bude to zábavnejšie ako toto. ()

ricci.s

Skupinka traumatizovaných hysteriek vyrazí na terapiu do prírody, no čoskoro majú pocit, že ich niekto prenasleduje a začnú mať vidiny. Takže všetko nasvedčuje tomu, že sa bude jednať o čisto psychologický horor, ktorý na mňa akosi nezaberal, našťastie sa to v druhej polovici prepne na monster survival, ktorý by sa rád priblížil k "The Descent", no žiaľ, ten je stále najmä po stránke brutality či atmosféry o niekoľko tried vyššie. Ale aspoň sa to trochu rozkrvavilo, masky fajn, hlavné hrdinky pekne skapínajú  (hoci žiadny veľký masaker sa žiaľ nekoná) a film je zručne nakrútený. Predsa som však čakal o niečo viac. ()

Morholt

Parta nesympatických, afektovaných a traumatizovaných buchet si vyrazí léčit své mindráky lesní túrou, což má být nějaká forma terapie. Celkem záhy začnou mít halušky a také se ukáže, že je sleduje nějaká místní potvora. V zásadě je to jen o běhaní a řvaní s tím, že občas se ukáže upatlaný hipík, aby spustil další lavinu hysterčení. Smysl podobných nízkorozpočťáků mi uniká. 10% ()

pornogrind

Dark Nature nabídne pět žen, který nebyly ani hezký a ani sympatický. Minimum atmosféry a napětí, nízkej bodycount s tím souvisí nudný vraždy(žádný gore)a monstrum(moc prostoru nedostalo) jenž se objeví až cca v 60minutě. Větší stopáž filmu je jen nudný tlachání. Akce je tu žalostně málo a když už je tak opravdu za moc nestojí. Jediný co tak na snímku můžu pochválit je příroda(výběr lokací). ()

• Natočené takmer výlučne s praktickými efektmi a skutočnými kaskadérskymi kúskami. (Arsenal83)
  • Štáb sa počas nakrúcania niekoľkokrát stretol s medveďom grizzly, ktorý ich prišiel "navštíviť". (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo na jeseň 2021 v blízkosti ľadovej jaskyne Canyon Creek v Kananaskis, západne od Calgary v Kanade. (Arsenal83)