Sportloto

• slovenský

Športloto

Akční / Komedie

Sovětský svaz, 1982, 95 min

Věřím v rovnováhu světa, takže nesázím, neboť mám obavu z důsledků mé případné výhry. Určitě by se mi hned na prstu udělalo kuří oko, syn by dostal dvojku z matematiky, porno by se mi rozkostičkovalo těsně před ejakulací nebo by došlo k nějaké podobné tragédii, což nehodlám riskovat. Sovětský člověk je však dostatečně statečný na to, aby honil výherní tiket po divočině a já jsem se přitom několikrát v kině dobře pobavil. Dnes již pochopitelně nevím, zda to bylo důsledkem mé tehdejší nevyzrálosti nebo nulovou konkurencí, ale ten pocit z dobře investovaných tří korun ve mně zůstal dodnes.(7.8.2015)

I soudruzi z CCCP uměli občas natočit něco zábavného. Pokud jste jedním z výherců ve Sportlotu s kombinací čísel 1, 2, 3, 4, 5, 6 a dozvíte se to uprostřed divočiny, tak je nejlepší nápad ukrást tiket, zapálit lanový most a utíkat na druhou stranu rokle, odkud proti vám právě kráčí hladový medvěd.(17.3.2009)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 30.7.1985, réžia českého znenia = (18.2.2011)(18.2.2011)

Pokud chces pochopit ruskou dusi a nejel jsi nikdy vlakem v kupe, je to tezke.(29.1.2013)

Relativne povedena pestrobarevna taskarice, odehravajici se (predevsim v druhe puli) v krasne prirode Krymu. Pobavil zbesily motorkar-sajdkarista, a krasna Луиза Мосендз... 3+(3.6.2014)

Velice se mi to líbilo. Pro mě tahle komedie zůstane legendou - jediný koukatelný ruský film z komunistické doby co si pamatuju. Rád bych si přečetl ten brakový román.(3.10.2008)

Pro mě nejzábavnější film mého oblíbence Gajdaje. Něco jako americká bláznivá komedie v ruském kabátě. Mezititulku "Mučení pomeranči trvalo už dvě hodiny" jsem se vydržel smát téměř stejně dlouho :-DDD Vtipnější už mi přišel už jen ten "O 9 minut a 37 vteřin později" z Pulp Fiction :-)(22.3.2010)