Šampióni

(festivalový název)

Bývalý basketbalový tréner nižšej ligy Marcus Marakovich (Woody Harrelson) má súdom nariadené riadiť tím hráčov s mentálnym postihnutím. Čoskoro si uvedomí, že napriek svojim pochybnostiam môže tento tím spoločne zájsť ďalej než si kedy predstavovali. (Arsenal83)

Marze

Remake uspesneho stejnojmeneho  spanelskeho filmu a mila komedie se vztahovym dramatem ze socialniho prostredi s talentovanymi hvezdami s velkym poselstvim. Nekomu se muze zdat, ze si film dela legraci z postizenych a autistu. Ale film ma srdce na spravnem miste.  Obcas na hrane sentimentu. Markus Marakovich proziva viditelny charakterovy vyvoj. Humor funguje i kdyz se mluvi o genitaliich stejne jako vztah mezi Harrelsonem a Olsonem. Pro fanousky tohoto zanru je to dobry film. ()

ArsenalEagle

Woody a basket k sobě prostě patří. Strašně moc feel-good film, u kterého mám polovinu času tupej úsměv na rtech a zbytek se nahlas směju. Vtipný, hrozně milý a i přes řádnou dávku klišé jsem si Šampiony náležitě užil. Je vidět charakterový posun postav, chemie mezi jednotlivými protagonisty funguje a baví. Basketu je zde také dost, co víc si přát? PS: Až teď zjišťuju, že jde o remake španělského filmu. ()

Lacike

Príjemný pohodový športový film, ktorý síce neprináša absolútne nič nové (že je to remake som netušil, ale ani ma to neprekvapuje) a je plný klišé, ale jak plynula stopáž, tak znova všetky zafungovali a nakoniec som bol rád, že sa ten nie až tak veľký parchant tréner polepšil a všetky postavy nakoniec došli k svojmu vysnívanému happyendu (vrátane šoumena, ktorý sa nakoniec trafil, pokiaľ ste nevynechali záverečné titulky). Prekvapivo sa režisér nechutných komédií Farrelly krotil a až na jednu scénu so zvracaním, to bolo v pohode. Predsalen sa ale prvá polovica filmu rozbiehala pomalšie a dúfal som, že to bude vtipnejšie. Priestor pre niečo intenzívnejšie tu evidentne bol. Podľa hodnotení je na to originál lepšie. Takže pre divákov originálu je remake asi zbytočný, ale pre ostatných (hlavne fanúšikov Harrelsona) to je povinná príjemná jazda. A downiaci boli ako vždy roztomilí. 7/10. ()

KosiR_ksr

Zábavná, nenáročná sportovně-sociální komedie, která zbytečně netlačí na pilu a naopak se většinou nesnižuje k výrazně hloupým scénám. Našlo by se pár momentů, které by se mohly vystřihnout a tím zkrátit dlouhou stopáž. Za mě snímek splnil očekávání a poskytl zábavný oddechový večer. 70% ()

Aljak

Pôvodný španielsky film som síce nevidel, takže nedokážem porovnať na akej úrovni je tento americký remake, ale ja osobne som s výsledkom celkom spokojný. Cholerický cynik Marcus si po nepríjemnej skúsenosti s alkoholom môže vybrať medzi väzením a trénovaním mentálne postihnutého tímu. Voľba je teda jasná, a tak sledujeme nielen zlepšujúcu sa formu nevšedného tímu, ale aj prerod Marcusovej osobnosti z cynika na empatického človeka. Veľmi sympatický film, ktorý človeka pohľadí na duši a zároveň zvyšuje sympatiu s mentálne postihnutými ľuďmi, ktorí sú často terčom posmeškov a nevyberaného správania ich okolia. Film mal okrem spomínaných posolstiev aj kopu skvelých hlášok s dôvtipom a milo ma prekvapil aj Woody, ktorého ja osobne až tak nemusím. Super, za 4* určite (jedna hviezda dole za ten čiastočný idealizmus, ktorý pôsobil nereálne). ()

• Film sa natáčal vo Winnipegu a Selkirku (Kanada) od novembra do decembra 2021. (Arsenal83)
  • Hráči basketbalového tímu sú reálne zdravotne postihnutí herci. (Arsenal83)