Reklama

Reklama

Christmas Bloody Christmas

Trailer 1

Obsahy(1)

V malom americkom mestečku sa začínajú sviatky a všetci sa snažia mať krásnu výzdobu. Miestny obchodík má pri svojom vstupe mechanického Santa Clausa. Ten ale počas Vianoc ožije a začne terorizovať miestnych obyvateľov. (Marceloo)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (31)

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

No, ako sa hovorí, niekedy lepšie dobré céčko, ako je špatné béčko. A Christmas Bloody Christmas mohol byť hodne nadpriemerný slasher. Akurát je trochu utrpenie sledovať, ako dobre mali tvorcovia premyslené budovanie atmosféry (od dialógov, cez    záporáka, až po akčné a šokové scény a vraždy), ale nikto zo štábu nemal prakticky žiadne schopnosti z nich vytvoriť kvalitný film. Obzvlášť herectvo všetkých tu občas až bolí. Najhoršie sú scény s policajtami, tam už je to vyslovene smiešne. A nechápem teda prečo, všetky predošlé Begosove filmy sa mi páčili. Asi sa nedalo nič robiť s tými hercami, tak sa vyprdol na to. Z niektorých tých scén vyslovene srší amatérizmus. A z celého toho cítiť (premárnený) kultový potenciál a vyčačkaný koncept. Dlhý dialógový úvod, nemilosrdnosť k postavám, polhodinové finále, 80.kové referencie, elektronická hudba a vážnosť. Uvedomujem si, že je to nepodarený film, ale fakt dosť som si ho užil. Guilty pleasure. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Obraz z pohledu zabijáka, Carpenterova hudba a blbá blondýna. Tak užvaněný slasher jsem snad neviděl a nesympatická dvojice zasloužila vyvrhnout už v prvních deseti minutách. Nedošlo sice na střeva ven, ale gore dobré. Grády má až poslední třetina a závěr je doufám pocta Terminátorovi, nikoliv plagiát. Ovšem vyšší hodnocení mi shodila prasácká kamera s četnými stroboskopy. Být vše alespoň nasnímané normální (a při tom klidně akční) kamerou, asi bych šel s hodnocením výše. Počet obětí a spratek u stromku totiž potěšili... ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Terminatorovy vanocni special a zabava s vrazdicim robotem Santou. Asi je to nocni mura pro mlade nezavisle zeny snazici se vymanit z matriarchatu jeste pred vanoci. Dialogy jsou v prvni pulce jak z fantasy filmu a obcas me sexualni narazky na sedm vterin sexu ci navrh na "sukani" v hrackarne, kde hrozi, ze si dite koupi medu "upatlaneho od mrdky" pobavily. Film je take vizualne napadity. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tak zítra je Štědrej den a já si dal první vánoční horor. A tím je Begosův Christmas Bloody Christmas. Nečekal jsem žádnej intelektuální horor s promyšleným dějem a vyšperkovanými dialogy ale ani jsem nečekal takovou nudu. Santovi to trvá něco málo přes 20 minut než zvedne svoji prdel a jde vykillit město. První krev tak přichází ve 24 minutě. Do té doby je to jen úmorný a ubíjející tlachání. Sice zde padne pár odkazů ať už na hudební(tř. jako Ramones, Motörhead) nebo hororový(tř. jako Hellraiser, The Blair Witch Project) klasiky. Celkově mě ale dialogy absolutně nebavily a netrpělivě jsem očekával SANTterminátorovu krvavou jízdu. Nakonec jsem se dočkal. Krev teče a najdou se tu i nějaký(2nebo3) gore scény ale nemůžu se ubránit dojmu, že je to málo. Vše působí strašně amatérsky a nízkorozpočtově. Konec je už jen vrcholem trapnosti kde film nejde brát ani vážně ani jako komedii. Kdyby šlo o Begosovu prvotinu asi bych tak kritickej nebyl ale jelikož je to jeho pátej film rozhodně bych čekal něco víc. Viděl jsem všechny Begosovi předchozí snímky a žádnej mě vyloženě nezklamal(až teď). Oproti jeho předchozím filmům je tohle velkej kvalitativní propad. Slabší 2 hvězdy. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Tak jsem letos udělal výjimku a místo každoročních Pelíšků, jsem si na Štědrý večer, nandal doslova Vánoční Horor. Od Begose, jsem viděl všechny jeho filmy (s tímhle jich má pět) a i po tomhle Slasheru, zůstává na prvním místě, jeho vynikající prvotina Almost Human. No a když se tak koukám a osvěžuji si pohledem jeho čtyři předešlé Horory, tak se zřejmě tenhle santa zařadí, jako druhý nejlepší Begosův film. Každopádně, ta první půlhodinka, mě moc nebavila, rozebíral se tady hudební žánr, který jde absolutně mimo mě, takže zívačka, no pak se to během lízačky pěkně rozjelo v celkem pěkný masakr. Gore, vzhledem k režisérovo ultra béčkové tvorbě povedený, jasně, bylo to občas až úsměvný, ale co (po pár skleničkách vodky, jsem opravdu střih, kameru apod. vůbec neřešil). Jeho už klasický filtr, mě nepřekvapil a nevadil, Riley Dandy, celkem solidní buchta (ukáže postavičku, ve spodním prádle) no a téměř nesmrtelnej santa, který mě už ale v závěru začínal srát, když se po miliontý postavil na nohy. Christmas Bloody Christmas, určitě není tou pravou, Hororovou peckou, kterou bych si  pravidelně pouštěl o Vánocích, ale rozhodně se jedná o režisérovo povedenější kousek. No, přál bych si teď pro změnu vidět, jako další jeho Horor, nějaký letní camp masakr. (95. hodnocení) ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama