Pán velryb

Scénografie:

Grant Major

Kostýmy:

Kirsty Cameron

Pěkný, ale místy lehce nudný film. Konec se mi ale opravdu velmi líbil.(29.11.2004)

je to sice nabušený skvelýmí hereckými výkony, hlavně Keisha Castle-Hughes zahrála na svůj věk výjmečně, což se u takhle mladých herců moc často nevidí, ale po většinu doby mi to nepřipadalo moc zajímavý, pořád se to jenom točí kolem tradic a vztahů v rodině a to mi zrovna moc přitažlivý nepřipadá, konec je už mnohem více emotivní a je tam spousta dojemných scén, ale to přece jenom na plný hodnocení stačit nebude(10.5.2005)

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $20,779,666Tržby Celosvetovo $41,442,113║ Malý skromný ale príjemný film. "ale čakal som veru trošku viac od toho" /60%/(4.10.2008)

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Keisha Castle-Hughes(1.3.2004)

• WANDRWALL

I velryby potřebují svého pána? Pán se jim vnutil, do názvu pak pásl.(29.9.2010)

• - Knižní předloha filmu spisovatele Witi Ihimaery je na Novém Zélandě neměnnou součástí školní výuky. (HellFire)

• - Velryby byly zobrazeny kombinací záběrů skutečných velryb, modelů v životní velikosti a speciálních efektů. (HellFire)

• - Scéna, ve které Paikea (Keisha Castle-Hughes) zvrací, byla vystřižena, protože podle režiséra nebyla dost přesvědčivá. (Cheeker)