Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)
Trailer 3

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

Trailer 3

POMO

Skvělá duchařina v novém pojetí, s fajn nápadem spojení se s “druhou stranou” a civilními teenage postavami, kterých vztahové drama je stejně silné a důležité, jako mysteriózní rozměr. Neokoukané tváře, čím dál tím pochmurnější nálada a husté uzavření příběhu. Australská prvotina kvalitativních parametrů nejlepších kousků producenta Jasona Bluma. ()

gogo76

Pomerne slušný zárez v hororovom žánri, navyše povedal by som ešte v takej neohranej forme, kde to síce ducharina je, no našťastie nie v 100x prevarenej podobe. Je to chytľavé, má to atmosféru, no záver začína byť pomerne zamotaný, nedostatočne vysvetlený (scény s otcom a mamou v závere). Naopak úplný záver bol skvelý. Škoda niekoľkých malých zaváhaní, malo to veľmi slušný potenciál. 70%. ()

Spiker01

V posledních několika letech už překlenula má averze k hororům do té fáze, že si opravdu vybírám a spotřebky, snad kromě Wanovo univerza, vynechávám. Talk to me mělo tak skvělé ohlasy, že jsem od toho čekal něco jako loni u Barbara a žel bohu, nejsem zklamaný. Výborný úvod se v mém případě překlenul do zajímavého děje, leč plný idiotských teenagerů, jež mě bavilo sledovat až do konce a neztratilo to švih. Žádný horor desetiletí, ale v té záplavě remaků známých hororů je tenhle snímek něco, co lze doporučit nad rámec ostatních brášků, kteří nyní před Halloweenem zaplavují kina. ()

zelvopyr

Solidní práce, která po delší době nenechá diváka chladným a koneckonců není ani nějak zvlášť ohraná. Bývala by mohla být s přehledem za plnou, jenže 1) hlavní postava je hrozně nesympatická a 2) expozice zhruba do otloukání stolu byla až nesnesitelně protivná. Sice to obojí do filmu hodně patřilo, ale subjektivně mě to fakt štvalo až za hranici otrávenosti... no a člověk se dobrovolně na film nedívá s tím, že chce být otrávený. Nebo možná jo, ale tuhle úchylku nemám. ()

pornogrind

V dobách kdy vládne(myslím co se týče hororů) bída je Talk to Me celkem vítaným zpestřením. Duchařina navíc zrovna není hororovej subžánr kterej bych vyloženě vyhledával. I tak to pro mě byl svěží závan do hororových vod kterej všemi deseti vítám a říkám si, že ještě pořád není tak zle. Úplně odvařenej z toho sice nejsem ale ty 4 slabší hvězdy dám. Vzhledem k tomu, že jde o prvotinu a s přihlédnutím k tomu že letos vychází opravdu horory spíš nevalných kvalit tak tohle je rozhodně jeden z těch kvalitnějších kousků. ()

• Pro film bylo vyrobeno šest modelů ruky pro případ, že by se nějaká z nich poničila nebo rozbila. Režisér Danny Philippou si dokonce jeden z modelů nechal. (Reesam)
  • Film sa odohráva v Adelaide, tam bol aj natočený (natáčanie trvalo od apríla do mája 2021) a odznie tu aj pieseň od speváčky Sia - "Chandelier", ktorá je tiež z Adelaide. (Arsenal83)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)