Reklama

Reklama

Mluv se mnou

  • Austrálie Talk to Me (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

(více)

Recenze (170)

verbal 

všechny recenze uživatele

Ohyzdný tranzistor se nebojí udělat to na večírcích ostatním rukou. Originální, neotřelé, slušně brutální, hlavopatoidní, se spoustou děsivě nesympatických austratlam a zcela bez obvyklých bezradných myslomrdů. Do zatuchlé, sterilní, klišovité šedi pomalu a v kýčovitých bolestech chcípajícího žánru konečně zase jednou svěží závan z čerstvě exhumovaného hrobu. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Teenagerská duchařina pro dospělé. Bolavá fyzicky i psychicky. Postavy se občas zachovají jako blbci, ale díky dobrému vykreslení charakterů divák chápe, proč se jako blbci chovají. Výborná věc, nedivím se, že po ní A24 na Sundance sáhla. Snad jen to finále mohlo být trochu vygradovanější. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„JAKMILE TO DO NÍ VSTOUPÍ, NESMÍME PŘEKROČIT 90 VTEŘIN. JINAK BY TADY CHTĚLI ZŮSTAT …“ Fajn úvod, po kterým nenásleduje žádnej zdlouhavej (po)začátek, ale děj a duchařina jsou dávkovany rovnoměrně. A podotýkám, že ta duchařina je PARÁDNÍ! Tohle je by mohl bejt fakt dobrej seriál (a von nakonec bude, byť zřejmě filmovej). Ty 4* každej dává asi kvůli předvídavosti, ale všichni se těší na pokračování…  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film má rozpočet necelých 5 milionů dolarů. 2.) V Kuvajtu byl film zakázanej kvůli herečce Zoe Terakes. Ta se prezentuje jako nebinární transmaskulin. Je totiž třeba chránit „veřejnou etiku a sociální tradice“. 3.) Thx za titule „msiticjoe“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *** ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Skupinka teenagerov si na párty zahrá originálnu hru. Pomocou kúzelnej ruky dokážu privolať ducha a dokonca mu dovolia, aby sa do nich prevtelil. Spočiatku originálna zábava sa však nečakane zvrtne a bude to bolieť! Tak predsa sa dá v duchárskom žánri vymyslieť niečo neobvyklé. A ja nemôžem šetriť chválami – ľakačky, gore, nekompromisnosť, akcia, sranda, a k tomu sympatické postavy, ktoré si divák od začiatku obľúbi. Možno vôbec najlepší austrálsky horor a jasný prírastok do tohtoročnej TOP 10. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Chválený Australský Horor Talk to me, měl být mým letošním černým koněm, těšil jsem se na něj už od prvního traileru, nadšené recenze v zahraničí můj hype jen zvyšovaly + osvědčené studio A24, ale ve výsledku jsem lehce zklamaný. Ono na debut je rozhodně Talk to me velmi vyzrálé, rozhodně jde o povšimnuti hodnou záležitost, ale necítil jsem tam tu pravou jiskru. Nejdřív teda shrnu plusy. Velkým plusem je originální nápad, kde sledujeme duchařské seance mladých australských teenagerů pomocí mumifikované ruky, kde na 90 sekund se nechají posednout náhodným duchem. Vzhled duchů je creepy a tyhle seance jsou zábavné, dokud se to samozřejmě nezvrtne. ( zvrtnutí je příjemně brutální!). Když si divák, ale myslí, že se film konečně rozjede, tak bohužel to nejlepší naopak skončilo. Zaujmou i postavy, které umí hrát a které nejsou vyloženě otravné. Povedly se masky, technicky je film na úrovni a hodně potěší fakt, že nejde o PG-13, ale Erkovou duchařinu, ale, že by se divák dočkal pořádného Gore se však říct nedá. Postav tu moc nezemře a brutálnější scény jsou tu maximálně 3, takže potenciál rozjet větší divočinu tu rozhodně byl. Lekaček je málo, ono ani atmosféra tu není příliš děsivá, je to většinu času spíše psychologické drama, kde sice duchy vidíme, ale nedělají tu žádný bordel jak postavám, tak ani divákovi. Nejvíce to u mne zazdilo slaboučké finále, které se finálem snad ani nedá nazvat, protože film nikde negraduje. Je to za silné 3 hvězdy, protože některé prvky byly fajn a je tu cítit trochu jiný přístup, ale pomalejší tempo, málo děsivých atrakcí a slabší finále mi nedovolí jít na 4. Bude to muset potahat Saw, Exorcista a Demeter. 6/10. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

O bratrech Philippouových by na základě jejich internetových videí mohl člověk snadno nabýt dojem, že jsou to jen dvě hovada surfující na vlně post-Jackass kokotství a youtuberské přetvářky. Tím spíše ale jejich celovečerní debut překvapí jako velice řemeslně precizní a fyzicky intenzivní žánrovka, ale navíc coby pohlcujícím způsobem citlivé dílo, které dokáže podnětně promlouvat o celé řadě frustrací mladé generace i obecných tíživých témat, aniž by působilo jakkoli přemoudřele či okatě. "Mluv se mnou" sálá dravou energičností, formální nespoutaností i skličující hororovou intenzitou, až se člověku dere na mysl srovnání s prvním "Evil Dead". Jenže Raimi svůj geniální talent zúročil čistě v zájmu žánrové zábavy s pramalým přesahem za hranice plátna. Naproti tomu Philippouovi ve svém hororu výmluvně tematizují motivy jako skličující napětí z tlaku zapadnout do kolektivu a nekonečných hecovaček i všudypřítomné hrozby ztrapnění se pod dohledem sociálních sítí. Páteř bravurně vystavěného vyprávění při tom představuje vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka a na to vázaná hrozba pádu do propasti vinění sama sebe a depresí. Toto téma film dokáže podat současně se skličující empatií i s efektně intenzivní děsivostí. ()

Psychor 

všechny recenze uživatele

Suverénní debut, ze kterého konečně sálá výrazný autorský rukopis a jenž je nebývale sugestivní jak formou, tak obsahem. Stylově vycizelované scény, ve kterých postavy experimentují s mediumitou, lze dokonce označit za jeden z letošních hororových highlightů. V oné Ruce jsem navíc rozpoznal metaforu s hluboce osobní významovou relevancí. Trochu jsem se obával, že se tvůrci omezí na nějaký krkolomný komentář ohledně generace Z a sociálních sítí, avšak jak jsem již implikoval, snímek jde mnohem hlouběji a důvtipný divák jistě ocení jeho interpretační otevřenost. Uvažoval jsem o nejvyšším možném hodnocení, avšak s blížícím se závěrem bohužel režisérské dvojici dochází dech, v důsledku čehož jejich dílo pozbývá své prvotní intenzity i určité ladnosti a naopak stále více připomíná standardní mainstreamový produkt. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku Talk to Me uděluji čtyři silnější hvězdy. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Stylový, nápaditý, atmosférický a dostatečně creepy malý horor se zajímavými postavami. Spokojenost velká. ()

Wade Wright

všechny recenze uživatele

V podstatě bezchybný horror. Duo z YT kanálu RakkaRakka nejen prezentují svoje našlapané řemeslo, které mi až připomnělo jiné známé duo jejich vrstevníků, ale zároveň překvapují vážným a děsivým scénářem. Ten je o to děsivější neboť využívá žánru, trefně poukazuje na problematiku zneužívání drog a psychických poruch, ale ještě působí překvapivě dospěle a hlavně odžitě. Takových horrorů by mělo být víc. - Pokud jste někdy trpěli nebo trpíte schizofrenií, či podobnými problémy, tak na to fakt nechodťe. Není to dobrej nápad. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ruka podaná ze záhrobí těžko bude pomocná, aneb „this spirit is a cunt“.. Zármutek, co tak bolí a ovlivňuje úsudek, až je schopen člověka pozřít. Kamera mobilního telefonu jako citová clona před děním, co snímá. Rekreační užívání drog, které lusknutím prstu může zajít někam dál.. Dvojčata uctívající Friedkinova Exorcistu kladou důraz spíše na postavy a přiměřený realismus než na prvoplánové šokující výjevy a když už se tak děje, tak si pomáhají praktickými triky. Pokud se obtížně odhaduje další vývoj děje a není to úplně hloupé, můžeme v daném žánru mluvit o vzácné originalitě.. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Solidní práce, která po delší době nenechá diváka chladným a koneckonců není ani nějak zvlášť ohraná. Bývala by mohla být s přehledem za plnou, jenže 1) hlavní postava je hrozně nesympatická a 2) expozice zhruba do otloukání stolu byla až nesnesitelně protivná. Sice to obojí do filmu hodně patřilo, ale subjektivně mě to fakt štvalo až za hranici otrávenosti... no a člověk se dobrovolně na film nedívá s tím, že chce být otrávený. Nebo možná jo, ale tuhle úchylku nemám. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Studio A24 zase vítězí, protože se rozjuchaná mládež těší ze zpočátku neškodné spiritualistické (asi) zábavy v podobě mumifikované ruky vědmy (nebo možná satanisty), která umožňuje komunikovat se záhrobím. Respektive se na půl druhé minuty nechají posednout náhodným duchem. Stačí jeden stisk, nějaké to zaklínadlo a hlavně to nahrát na mobily. Mezi mládežníky je i jistá Mia, která se vyrovnává s traumatem po smrti matky. Lehkovážné seance se ovšem zvrtnou, jakmile do nich parta pustí dítě, respektive mladšího bratra jedné z hrdinek. A zároveň Mia ucítí příležitost, jak komunikovat s mrtvou mámou. První hodina je vážně velmi dobrá, má výbornou atmosféru a vydařené výkony mladých herců. Pak ovšem naznačených motivů začne přibývat, otěže naplno převezme bubákovina a v závěru režisérské dvojici jednoduše dochází dech. Celkově každopádně stylové, fyzicky bolavé a nápadité, někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nicméně bohužel nejhorší zprávou je, že to slušně vydělalo a producenti už odsouhlasily práce na pokračování. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Za mňa solídna vec. A zároveň chcem poďakovať za drbnutú mládež dnešnej doby, lebo bez ich primitívneho zmýšľania by bolo asi tak o 60% menej hororov, keďže aj toto jej jeden z mnoha, ktorý je námetovo vyskladaný práve na inteligencii násťročnej generácie tejto doby. Škoda, že nemal záver väčšiu gradáciu, no za mňa aj tak dobre .. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

První hodinka je po dlouhé době solidní hororová lahůdka, ale poslední půlhoďka je v podle mě chaos a zmatek. Chápu že bylo potřeba nějak to celé uzavřít, ale mě to prostě neuspokojilo. Dle mého soudu se velmi pěkně rozjetý hororový zážitek utopil ve snaze jít najednou všemi směry. Horová atmosféra úplně vymizela a postavy se začaly chovat vyloženě kravsky. Hlavní hrdinka bodne svého otce nedopatřením do krku a ani mu nezavolá záchranku? Podle mě zbytečně nadhodnocená záležitost, která rozhodně promarnila velkou příležitost. 60% ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Stačí ruka čarodějnice a komunikace s duchy může začít. Co by asi tak dokázala čarodějnice celá? Mia je rozporuplnou postavou, postupně se ale stává naprosto tragickou. Když sleduje svůj vlastní cíl, a nelze se jí až tak divit, nebere ohledy, čímž se do smrtelného nebezpečí dostávají všichni její blízcí. Scény posednutí jsou velmi intenzivní a já kvituji, že místo trapných lekaček se stupňuje napětí až k děsivému vrcholu. Duchařský horor s malým přesahem do čarodějnického staví na atmosféře a konfliktech postav. Skvělé masky, gore výborné - jistě, není až tak šokující, ale dostačující a věrohodné je. Prolínání světa duchů s naším, vidiny, halucinace a zlověstné větve stromu ohýbané větrem, zatím co Duckettova ruka klidně odpočívá na okně a čeká. Mia při kontaktu vypadá jako Michael Jackson v Thrilleru..., ale jinak dobrá. Škoda, že víc prostoru nedostala Miranda Otto, ale chápu, že omladina byla na prvním místě. Pro mne překvapení, páč duchařiny mě většinou nijak neděsí, co hravě strčí démony posledních let do kapsy. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Symbolika ďábelské návykové látky a generační satira občas upouští nahromaděné napětí, ale skloubení hororové a rodinné linie vyústí v silný žánrový zážitek. Film si nezaslouží nahlížet jako čistokrevný horor, nýbrž jako komplexní psychologické drama, v němž do sebe všechny motivy hladce zapadnou a jehož jednotlivé scény působí navzdory duchařskému podhoubí neotřele a originálně. Není to revize, ale místy tak alespoň vypadá. A to osobně cením. 75 % ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Talk to Me je výborným hororom, ktorý dokázal z obohraného námetu vyvolávania duchov vytvoriť konečne niečo kreatívne a zábavné. Seansy sú vyobrazené netradičným spôsobom a nedá sa odhadnúť, či sa skončia smiechom alebo zhrozením a plačom. Skvelo sa predviedli aj herci, od najmladšieho Joe Birda (postava Rileyho), cez Sophie Wilde (Mia) až po skúsenú Mirandu Otto (Sue), ktorá hrala matku Jade. Ich postavy sú dobre napísané a žiadna z nich nelezie na nervy. Strach nie je natoľko prítomný, ako by sme možno od hororu očakávali, ale keď už je na scéne prítomný, cítiť ho naozaj intenzívne. Celovečernému filmovému debutu od austrálskej dvojice bratov Danny Philippou a Michael Philippou tak udeľujeme 8/10. Film už teraz spoločne s vynikajúcim Evil Dead Rise môžem zaradiť medzi najlepšie horory roku 2023. Viac v RECENZII. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Talk to Me je příjemná malá duchařina od protinožců, jež se nesnaží nahánět diváckou odezvu lacinými lekačkami, ale místo toho se věnuje notnou dávku času vztahy mezi hlavními postavami. Koncept duchařských seancí jako riskantní zábavy pro neopatrné zoomery je zajímavá premisa, která by v nesprávných rukou mohla vyznít naprosto směšně, zde však velmi solidně funguje hlavně díky uvěřitelným a neotravným postavám australských teenagerů. [Sundance Film Festival 2023] ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Na pracku mrtvolnou šmátrala, po mámě v záhrobí pátrala.“ Svěží záhrobní vánek. Když na seanci se svíčkami a duchy, tak jedině k protinožcům! Vylekají vás zjevení umrlci i fakt, že australští adolescenti si seance vlastně užívají, hlavně však strašidelný casting. Většina teenagerů se očividně narodila v klokaní kapse a ti zbylí v doupěti psa Dingo. Na druhou stranu, pořád lepší než botoxové barbíny a hezounci se slámou v hlavě made in USA. Protože nehezcí australští chlapci a opuchlá aboriginská děvčata byli šik, víc ze života, a tak jsem jim rád držel palce. Záviděl jsem jim tu záhrobní pracku, chuť experimentovat a radost, s jakou se „sjížděli“ další a další dávkou vyvolaných duchů. RUKA ZA OKÉNKEM: [][] Jaké další „ruky s osobností“ znám?  Má nejoblíbenější, ruka - komorník, Addams Family.  Smrtelně zlá ruka, Evil Dead.  Černohumorně zlá, Ruka zabiják.  Omylem přišitá náckova ruka, Mrtvý sníh 2.  Nápomocná zombická ruka, Chata v lesích. [][] Originální i sugestivní film, zkrátka pevný stisk. Mia stokrát jinak. Traumatizovaná, sobecká, zoufale toužící i Mia obětující se. Chcete do filmu jít? „Dovoluji vám vstoupit.“  Ruku na to. ()

Související novinky

Reklama

Reklama