poster

Hinrichtung, Die

 • Západní Německo

  Born for Hell

 • Kanada

  Born for Hell

 • Kanada

  Né pour l'enfer

 • Francie

  Né pour l'enfer

 • Itálie

  ...E la notte si tinse di sangue

 • USA

  Naked Massacre

Thriller

Západní Německo / Kanada / Francie / Itálie, 1976, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Karlos80
  ***

  Průměrný explo/shocker natočený v koprodukci 4 zemí. Film se odehrává v Belfastu v Irsku, kde se momentálně bez plánů a prostředků zdržuje jeden bývalí vietnamský veterinář, který časem drží a terorizuje 8 (?) zdravotních sestřiček! Scénář není kdovíjaký, jde o typicky nemocný skript, atmosféra je ponurá, depresivní a špinavá, co se týče jednotlivých scén, tak místy jde o velmi silný a znepokojující zážitek, násilí sexuální ale i mentální špatné není, ale není tak explicitní jako v jiných filmech svého druhu, nicméně až do samotného vyhrocení v domě, mě film spíše nudil. Vše podstatné se tu odehraje v posledních cca 30. minutách. Je tu nakonec ale i dost nejasností, chvílemi jsem se skutečně neorientoval, oběti už nelze pomalu ani počítat. Zajímavá je třeba scéna, kdy se zabiják venku smísí s některými lidmi v davu, kteří akorát diskutují o jeho zločinech. A navíc k zamyšlení je i fakt, že 8 mladých holek se nemá k jakémukoliv většímu odporu, přeci by jednoho člověka ač ozbrojeného (nůž) musela snadno přemoci. Film je však natočen podle skutečného případu, což vždy film více oživý a staví na jinou kolej, navíc pak tuto věc i tak trochu vyvrací. prostě to nejspíš nešlo, jak nám ukazuje historická událost. Ocenil bych herecké výkony, proměna bývalého vojáka (a dosavad žalostného tuláka-alkoholika) v plnohodnotného šílence a maniaka, který nenávidí ženy (jen proto že se mu kurvila jeho manželka, během výkonu služby), byla dobrá.(28.2.2011)

 • Flipnic
  ****

  Snímek, který je něco mezi "sexističtějším" Deodatovým House on the Edge of Park (1980) a sadističtějším Wakamatsuovým Violated Angels (1976), který se rovněž zakládá na skutečné události. Naked Massacre má pomalý děj, první půl hodinu se neděje skoro nic. Ten hlavní šmejd se v podstatě chová normálně ... každopádně na koleji v noci s mladými dívkami to neustojí a rozjede zde fakt docela hustý peklo. Na kameru toho tolik vidět sice není, ale ona stačí představivost a pro mne to byl fakt hodně drsnej zážitek. Sleazy atmosféra 70. let, při vědomí, že se to fakt stalo (a jistě to vypadalo mnohem hůř) ... z toho mi běhá mráz po zádech ...(21.7.2012)

 • Campbell
  ***

  Překvapivě solidní film, který se sice nemůže pyšnit originalitou, či efekty, či gore. Prostě ničím, ale měl takovou tu syrovou atmosférou 70tých let. To nemluvím o celkem povedených a překvapivých hercích, bylo na nich vidět že se snaží. Co ale moc nepotěší je ale délka filmu která se mi zdála přemrštěná. Jednou tenhle film stačil.(7.12.2011)

 • PetrPan2
  **

  Válečný veterán z Vietnamu se vrátí domu do Belfastu, kde se pro změnu také neustále střílí a zabijí. Nějak se mu to v hlavě pomotá, vloupe se na kolej plnou mladých zdravotních sestřiček a začne je znásilňovat a vraždit. Film je známý také pod názvem Naked massacre.(21.3.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace