poster

Atlantida: Tajemná říše

 • USA

  Atlantis: The Lost Empire

 • Slovensko

  Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ***

  Soundtrack James Newton Howard: 1. Where the Dream Takes You - Mya [4:00] ,2. The Submarine [3:20] ,3, Milo's Turned Down [1:48] ,4. Atlantis is Waiting [2:41] ,5. The Leviathan [3:25] ,6. Bedding Down [2:33] ,7. The Journey [3:22] ,8. Fireflies [2:11] ,9. Milo Meets Kida [1:46] ,10. The City of Atlantis [2:48] ,11. Milo and Kida's Questions [2:59] ,12. Touring the City [2:51] ,13. The Secret Swim [2:46] ,14. The Crystal Chamber [3:45] ,15. The King Dies/Going After Rourke [5:12] ,16. Just Do It [3:18] ,17. Kida Returns [3:10] ,18. Atlantis [2:01](10.6.2011)

 • genetique
  ***

  Bol som prekvapený slabou úrovňou grafiky, ktorá sa v roku 2001 na tento film použila. Po pol hodinke som si ale zvykol a odpozeral som opäť krásny film od Disneyho. Aspoň to nebola lacná blbosť za účelom zarobiť nejaké peniaze. Milý, podarený príbeh, prekvapil ma aj dej a záver bol tiež síce v štýle Disneyoviek, no ako vždy pre srdce diváka. 65%.(29.3.2006)

 • Skejpr
  *****

  Na Disneyovské poměry naprosto nedisneyovský animák, který přepíná mezi steampunkovým retrem, hvězdými válkami a filmem se silným poselstvím, který se ale nedokázal uchytit a o dalších deset let později jej musel takřka komplet vykrást Cameron... Technicky neuvěřitelné, místy úžasně nedětské, filmařsky velkolepé... Úžasné charaktery, úžasná mytologie... Todle vážně udělal Disney? Další z klenotů opovrhovaného roku 2001, který mohl změnit mnohé, ale namísto Odysey se dostavilo jen 11. září...(14.10.2012)

 • Sany33
  ***

  Atlantída je Disneyovka, ktorá na svoju dobu vykročila vlastnou cestou oproti svojim slávnym predchodcom práve zo spomínaného štúdia. Najväčší rozdiel je v samotnom spracovaní, ktoré sa nehrá na muzikálovú rozprávku ale na plnohodnotnú, dobrodružnú adventúru, ktorá má jeden z naj chytľavejších príbehov o ktorých už hovoril sám Platón o mocnej Atlantíde. Chybou filmu ale zostáva jeho nepresné zaradenie, teda pre detského diváka predstavuje dej príliš dospelých motívov, ako je odvaha láska či smrť v pravej podobe a pre dospelého diváka sa naopak javí dosť naivné správanie niektorých hlavných postáv a ich konečný motív. Pekné vizuály a samozrejme Happy Ending sú len slabou náplasťou na presne vylajkovaný príbeh, ktorý nikam neodbočí a javí sa teda dosť predvídateľný. 44%(24.10.2016)

 • DruidKarel
  ***

  1008. hodnocený film: Ačkoli už dávno nepatřím na základní školu (aspoň věkem teda ne), tak jsem se skutečně na tenhle snímek těšil. Téma Atlantida mě zajímalo vždycky a byl jsem zvědav, jak se s tím poperou animované postavičky v celovečerním filmu. Určitě musím ocenit netradiční grafické ztvárnění postav i celého filmu, které se mi líbilo. Příběh byl fajn, ale tak tím to asi končí. Určitě mě naštvala snaha o humor ve filmu, který zcela vyšuměl a vůbec se tvůrcům nepovedl. Taky to zbytečné protahování konce bylo k ničemu a dovedl bych si s klidem představit film o cca 10-15 minut zkrátit. 3* jsou tedy vším, co mohu filmu nabídnout a nakonec i s konstatováním, že mě dost zklamal. 3*(7.4.2011)

 • - Podvodní jeskyně a další oblasti v Atlantidě jsou přesnými replikami jeskyní v Mexiku. (Mr.Critic)

 • - Celkový dizajn a pôdorys Atlantídy je v skutočnosti založený na starých spisoch Platóna. (Greenpeacak)

 • - Ve scéně v úvodu filmu, kdy představuje Milo svoji teorii "divákům", zazvoní telefon a on se opře o tabuli, přičemž se mu část mapy "obtiskne" na břicho. On potom pokračuje ve vysvětlování, postaví se do chybějící části mapy na tabuli a popisuje ji na svém oblečení. To je ale nemožné, protože obtisknutá část musí být zrcadlově obrácená. (Pepy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace