Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

jeden velmi úekný animovaný film, ktorý ma dostal. nemohol som od obrazovky odlepit oci a sledoval co sa to predo mnou deje. krasna klasicka animacia v spojeni s perfektnym pribehom a temou (ktora ma aj trochu zaujima). Fil je pod edenim fakt dobreho rezisera. to vidno hlavne v nadhernej scene prichodu do atlantidy. Film nepostrada napetie humor a pri zaverecnej scene aj dostatok akcie. Vrelo odporucujem kazdemu kto sa vie hodinku a pol citi ako dieta. Perfektne si uzije.(6.2.2005)

Ach, když si vzpomenu na dobu, kdy jsem tenhle film viděl prvně, musim se pousmát. Jo, holt tenkrát to byly trochu jiné časy - časy, kdy jsem baštil všechny staré tajuplné legendy o ztracených pokladech, městech a civilizacích a každičký film/seriál, který se tomuto tématu věnoval jsem naprosto žral. Ale konec tlachání o minulosti a zpět k filmu - jako vždy od disneyovky jsem čekal přesně takovou podívanou - spousta legrace, nádherné animace a hlavně slušný příběh dodávají tomuhle filmu na exkluzivitě. Hlavní hrdina je tu (jak už to u pohádek tohoto rázu bývá) tak trochu nouma s čistým srdcem a pořádnou mozkovnou a navíc ještě hledá město z legend (přiznejme si, kdo by investoval prachy do něčeho takového). A přeci se najde člověk, který (nejen že sdílí i trochu toho nadšení pro věc) tuto jeho vysněnou expedici zaplatí. Problémy na sebe nenechají dlouho čekat a tak je osud celé bandy "zlatokopů" v rukou již víše zmíněného noumy (avšak inteligentního). Mno, co vám budu vyprávět - přeskočíme trochu té delší části a přejděme rovnou k věci - město se najde, hlavní hrdinové ke svému (ne)milému překvapení zjistí, že město je ještě stále obydleno a snaží se s původním obyvatelstvem skamarádit. (aspon na oko). A jak už to u pohádek bývá, tak se to trochu zvrtne, ale nakonec promluví za všechny svědomí, bla,bla,bla, a je tu happyend. Co víc si přát, navíc skvělí soundtrack tomu dodává ještě větší šmrnc. Za mě rozhodně 80%(31.3.2011)

Obrazově přebohatá fantazie. Některé záběry jsou tak úchvatné, že vidět je na širokém plátně v kině musí být zážitek. S příběhem je to slabší, letecký souboj ve stylu Pearl Harbouru mixnutý Star Wars se moc nepovedl. Ale kdo má rád animované filmy, ten si určitě užije, protože tvůrci fantaziíí nešetřili. Celkově silnější tři*.(18.5.2003)

Cesta do Atlantidy s animáčema, líbilo se mi to. Ten námět i scénář. Je to vtipné, jsou tam zajímavé věci, nic si to tady nenalhává a ukazuje co jsou lidi schopní udělat pro prachy. Postavy sice nejsou nijak rozvinuté, ale i tak se o nich něco dozvíme. Hudba na mě taky zapůsobila. Je to sice spíš pro děti, ale se mnou to zůstalo až doteď a ještě to se mnou půjde.(31.10.2010)

Ježíš to bylo nádherný... miluju Atlantis a tenhle film mi ji dal přesně takovou jakou jsem ji vždycky chtěl vidět - magickou a překrásnou v příběhu, který jak kdyby vypadl z pera Jula Verna. Přes klasickou kresbu jsou tu velkolepé scény (letecká bitva nebo štít nemají chyb - už vím, kde se inspirovali tvůrci Stargate: Atlantis), překrásná a hrdinská hudba, spousta akcí, humoru i romantiky. A navíc jako bonus spoustu postaviček, který si člověk hnedka zamiluje. Prostě klasická Disneyovka v tom nejlepším smyslu - velkolepý dobrodružný příběh, který nepomrkává na diváka, že je to jen jako, ale jede naplno.(16.2.2010)

• - Vo filme je samozrejme použitá aj počítačová animácia. Jedná sa hlavne o scény s Leviathanom a srdcom Atlantídy. (Greenpeacak)

• - Marc Okrand, človek zodpovedný za vývoj klingolštiny pre Star Trek (od r. 1966), bol pozvaný k tvorbe tejto snímky, aby vymyslel jazyk pre filmovú Atlantídu. (Greenpeacak)

• - Pre zachovanie dobových nástrojov tvorcovia navštívili múzeá, v ktorých boli vojenské zariadenia a technika z 20. storočia. (Greenpeacak)