Atlantida: Tajemná říše

Atlantis: The Lost Empire

Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

Film ma trafil priamo do srdca. Archeologická výprava za Atlantídou, stratená civilizácia a technológie, zaujímavá mytológia, medzikultúrna romantika. Štandardná zápletka konfliktu medzi našim skazeným monetárnym svetom a nevinným domorodým obyvateľstvom. Niektoré veci a postavy by som určite zmenil alebo vynechal ale celkovo to bolo super zvládnuté. Pozdvihnúť by som chcel postavy Helga a Kida ktoré boli vykreslené ako veľmi atraktívne a schopné ženy čo je dokonalá kombinácia.(20.1.2017)

U mna neni zvykom pozriet kresleny film, ale ked som mal moznost tento vidiet tak som ho skukol o com to asi bude. Ved predsa filmy na temu objavovania dobrodruznych zahad v tajomnej a neprebadanej krajine pod zemou ma lakalo:) Celkom uchadzajuci dej ma ako tak ocaril, ale najvacsie prekvapenie pre mna prislo nastupom zaverecnych minut filmu, kde uz fakt islo do tuheho. Tam sa uz ukazala taka akcna podivana, kde to svistalo nabojmi a vzdusnymi subojmi tiez. Podla mna to bola najlepsia cast filmu:)(11.4.2012)

Zajímavý pokus o trochu jiný námět na animovaný film. Propad v kinech ale podle mě způsobilo to, že film si z jedné strany hraje na "dospělácký" ale ze strany duhé je vyloženě pro děti (viz. potrhlý Krtek, ze kterého byla vedle moje tehdy 12-ti letá sestra).Ono tohle schéma může fungovat (vlastně i fungovalo u Disneye víc jak půl století), jenže nic se nesmí přehnat...(15.4.2003)

Pozoruhodný námět, který by se dal v klidu (ovšem po úpravách) zpracovat i jako celovečerní dobrodružný trhák pro dospělé, je v téhle dětské animované verzi trochu nedotažený. Animace je velmi působivá jen při záběrech větších celků, detaily jsou (opět) nakresleny snad až příliš "dětsky", ačkoliv bych neřekl, že je film určen právě těm nejmenším. Celkové vyznění snímku je ale poměrně kladné, i když se tvůrci zase nevyhnuli některým dětsky infantilním hláškám, nebo občasnému přihlouplému chování postav.(22.4.2003)

Moc zajímavý námět, zajímavé charaktery, pěkný vizuál. Ale příběh letí dopředu tak rychle, že nemáte šanci nic z toho zachytit. Zdálo se mi to, nebo i ty postavy mluvily, jako když mi za starých časů kazeťák přehrával rychleji? Jako by měl tvůrci hodně nápadů, které chtěli za každou cenu do příběhu dostat. Škoda, věčná škoda. Bohužel už chápu, proč se na tenhle film pozapomnělo.(14.12.2014)

• - Kida je (co se věku týče) nejstarší disneyovskou princeznou, je jí 8 000 let. (fiLLthe3DD)

• - Ve scéně v úvodu filmu, kdy představuje Milo svoji teorii "divákům", zazvoní telefon a on se opře o tabuli, přičemž se mu část mapy "obtiskne" na břicho. On potom pokračuje ve vysvětlování, postaví se do chybějící části mapy na tabuli a popisuje ji na svém oblečení. To je ale nemožné, protože obtisknutá část musí být zrcadlově obrácená. (Pepy)

• - Snímka bola natočená na 70 mm film, ktorý bol rozšírený v 50-tych rokoch a ktorý sa naposledy použil v roku 1985. (Greenpeacak)