poster

Atlantida: Tajemná říše

 • USA

  Atlantis: The Lost Empire

 • Slovensko

  Atlantída: Stratená ríša

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2001, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liberita
  *****

  Hoci u Disneyho zásadne uprednostňujem klasickú ručnú animáciu, akou oplýva napríklad Malá morská víla, Atlantída patrí k mojim najobľúbenejším filmom tohto štúdia. Môže za to predovšetkým zaujímavý dej, ktorého základný motív, potopené mesto Atlantídu si tvorcovia rovnako ako pri Herculovi požičali z gréckej mytológie a histórie. Všetky ostatné prvky sú však výsledkom bohatej fantázie tvorcov, od napínavých akčných scén po výnimočne dobrý a humorom nabitý scenár. Atlantídu som videla v slovenskom dabingu a dodnes pre mňa zostávajú niektoré hlášky, ktoré v nej padli, jednoducho nezabudnuteľné. Osobitnou kapitolou je kvalitná hudba Jamesa Newtona Howarda, osobitne sa mi páčil track "The Crystal Chamber". Podľa mňa je Atlantída výborným, pohodovým filmom nielen pre deti.(11.3.2012)

 • KKlein
  *****

  Asi jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl. Vůbec jsem to nečekal, ale užil jsem si ho neskutečně. Atmosféru, postavy (mimochodem český dabing skutečně perlí), prostředí, akční scény, i to, jak je vyprávěný příběh. Je na tom vidět, že měl někdo hromadu nápadů a stal se zázrak - procpal je i na plátno. Postavy najednou nejsou dvourozměrné, i když jsou samozřejmě dost archetypální, prostředí je neuvěřitelně hravé, i když vizuálem se pořád drží při zemi a akce má šmrnc a napětí. Pro mě rozhodně jedna z nejpoutavějších disneyovek.(5.5.2017)

 • DruidKarel
  ***

  1008. hodnocený film: Ačkoli už dávno nepatřím na základní školu (aspoň věkem teda ne), tak jsem se skutečně na tenhle snímek těšil. Téma Atlantida mě zajímalo vždycky a byl jsem zvědav, jak se s tím poperou animované postavičky v celovečerním filmu. Určitě musím ocenit netradiční grafické ztvárnění postav i celého filmu, které se mi líbilo. Příběh byl fajn, ale tak tím to asi končí. Určitě mě naštvala snaha o humor ve filmu, který zcela vyšuměl a vůbec se tvůrcům nepovedl. Taky to zbytečné protahování konce bylo k ničemu a dovedl bych si s klidem představit film o cca 10-15 minut zkrátit. 3* jsou tedy vším, co mohu filmu nabídnout a nakonec i s konstatováním, že mě dost zklamal. 3*(7.4.2011)

 • predators
  ****

  Pamatujete se nebo jste alespoň slyšeli o animované pc gamese, Broken Sword? Dá se říct, že jde o kultovní adventuru, s parádním příběhem a skvělími hádankami. Co se mi ale na ní líbilo nejvíce, byla její animace. Ručně kreslená grafika byla v té době tahákem a tak patřila tato počítačová hra k jedněm z nejlepších. A přesně takové je i putování za ztracenou Atlantidou...dobrodružné, vtipné a s pěknou grafikou ze staré školy. 70%(28.9.2010)

 • lennyd
  ***

  Milo Thatch se snaží přesvědčit vedení muzea, kde je zaměstnán, o správnosti své teorie o tajemné knize, která určuje přesně pozici bájné Atlantidy. Jenže to mu samozřejmě nikdo nevěří (zvlášť po několika předchozích neúspěšných pokusech o nalezení knihy), a když je Milo neúprosný, dostane výpověď. Vzápětí jej ale kontaktuje milionář Preston Whitmore, přítel Milova dědečka s tím, že mu onu knihu předá, a navíc poskytne tým a peníze na výpravu na hledání Atlantidy... I když nejde o žádný super originální příběh, nelze říct, že bych se nebavil. Ve velké míře mi tento animák připomínal postarší Emmerichovu Hvězdnou bránu (Milo Thatch jako by Jamesi Spaderovi z oka vypadl), a i několik dalších filmů autoři neskrytě vykrádají. Ale zrovna toto je mi úplně fuk - důležité je, že příběh je poutavý a animace oku lahodící. A co si více od animovaného filmu přát? Snad jen, aby nevzniklo pokračování ... ale o tom zase jinde..(25.3.2011)

 • - Celý princíp a popis Atlantídy vo filme je akousi paradigmou k starovekej egyptskej civilizácii. (Greenpeacak)

 • - Režiséri využili niektoré prvky z japonského seriálu Nadia: Secret of Blue Water (od r. 1990). (Greenpeacak)

 • - Celkový dizajn a pôdorys Atlantídy je v skutočnosti založený na starých spisoch Platóna. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace