V roce 1607 z Londýna vyplouvá loď do Nového světa, které velí mladý kapitán John Smith. Cílem cesty je získání zlata a dalších pokladů. Výpravu vede chamtivý guvernér Ratcliff. V té době krásná indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného? (TV Nova)

Marek1991

Pocahontas je krásny príbeh v krásnej prírode, je priam snový. Nanešťastie má krátky a jednoduchý dej a hlavne je dosť naivný. Počas rokov minulých ma však sprevádzala ústredná pieseň Colours of the wind, najviac som si ju obľúbil v slovenskom vydaní od Soňi Norisovej a v inom od Vanessy Anne Hudgens, zamiloval som si ju, je ako z mojej duše. Veľmi mi to pripomenulo filmy Apocalypto, no najmä Avatar, je to akoby jeho kreslený predchodza z pozemskej reality. Taktiež však tento film nie je historicky, či inak presný a je dosť fantasy. Ako rozprávka je celkom pekný, má krásnu animáciu, no od filmu, ktorý vznikol v 90. rokoch, čiže desiatky rokov od prepracovaných rozprávkových predchodcov Walta Disneyho som čakal viac, taktiež podobnosť s Levím kráľom je viditeľná. ()

Turiec

Romantický kreslený film pre celú rodinu, ktorý sa len okrajovo pridržiava skutočnej historickej udalosti. Vo filme možno nájsť okrem výbornej animácie, štipky humoru a drámy aj niekoľko výchovných myšlienok nielen pre najmladšie publikum. Tvorcom sa darí zobrazovať vnútorné pohnútky postáv a city vetrom a farbami lístkov (niečo ako viditeľná aura). Čo je však asi najkrajšie na filme nie je vidieť, ale počuť. Je to hudba Alana Menkena. Film som videl aj v angličtine aj v slovenčine a môžem povedať, že tentoraz slovenský dabing prekonal originál a pesničky sú prebásnené a naspievané nádherne. ()

Roby

Musím dát tři hvězdy na čtyři to fakt není, film byl dobrý, ale bohužel JEN dobrý. Příběh až přilíš duchaplný, ale za to velmi poučný. Oproti jiným filmům z továrny Walta Disenye se nemůže pyšnit, tak skvělými písničkami, jako byly například v Malé mořské víle. Oscara za song k filmu Pocahontas "Colors of the Wind" popravdě příliš nechápu, asi byl tehdy na pěkné písničky velmi chudý ročník 58%.. ()

merigieren

Jenoduchý děj propletený množstvím písní, které mi zrovna moc nevoněly.I když si odmyslím zpívání, zůstanou mi jen rozomilá zvířátka s jejich vtipnými reakcemi. Lidé se chovají až příliš dějově, ono to asi jinak nejde, protože, kdyby těch pár slov, co pronesou udělali zábavnými, už by z toho asi nic nezbylo. Pro méně pozorné děti (jako jsem já) zůstanou jen ta zvířátka a lidé plynou někde mimo. ()

Z0oMb3E

My ľudia sme zvláštny. Najskôr "civilizovanejšia" kultúra zdecimuje "primitívnejšiu", a potom sa zloží takáto nádherná oslavná báseň, založená na základe úplne mimo reality. Pocahontas je príbeh o nenaplnenej multikultúrnej láske ľudí z dvoch svetov, dvoch rozličných hodnôt. Je to typická Disneyovka z 90tych rokov, čomu zodpovedá celková animácia a rozloženie filmu. Rozloženie až na jednu vec, a tou je absencia happyendu. Hudba, ktorá vynikajúco dopĺňa dej je na vysokej úrovni a atraktivita scén vyplýva priamo z nej. Jediná tmavá škvrna (a to celkovo u Disneyoviek) sú u mňa premoralizované pesničky, preto filmy sú skôr operetami. Chápem, že film je vytvorený pre oko mladého diváka, no pre odrastenejšie ročníky vyznievajú skôr pateticky. ()

• Postava Ratcliffa je založená na skutočnej osobe, hoci nebol skutočne zlým. John Ratcliffe (skutočné meno John Sicklemore) sa stal druhým prezidentom Jamestownu, kým nebol zabitý pri útoku Powhatanov v roku 1609. Meno Percy by mohlo byť odkaz na Georgea Percyho, jedného z pôvodných kolonistov, ktorí pristáli so Smithom v roku 1607. Viedol denník svojich skúseností a krátko bol prezidentom Jamestownu, kým jeho ochorenie si vyžiadalo, aby John Ratcliff prevzal zodpovednosť. (Pat.Ko)
  • Počas Ratcliffovej piesne „Mine Mine Mine“ je počuť Wigginsa spievať „Hey Nonny Nonny“. Toto bola bežná fráza používaná v starých anglických ľudových piesňach. (Pat.Ko)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe