poster

Tajemná královna

 • Kanada

  She

 • Slovensko

  Tajomná kráľovná

Dobrodružný / Akční

Kanada / Velká Británie / Bulharsko / Itálie, 2001, 104 min

Režie:

Timothy Bond

Předloha:

H. Rider Haggard (kniha)

Scénář:

Peter Jobin

Kamera:

Adolfo Bartoli

Scénografie:

Giovanni Natalucci
(další profese)
 • Marigold
  odpad!

  Rád bych napsal o tomto počinu na pomezí grotesky a recyklace porno kulis něco dostatečně inteligentního, ale nenapadá mě než: :o)))))(30.7.2006)

 • hot_spot
  odpad!

  Hodně špatnej vtip. Tenhle patvar připomíná ze všeho nejvíc mix vystříhaného porna s parodií, při dialozích a bojových scénách jsem se nasmál jako nikdy.(31.7.2006)

 • AGAMENON
  *

  Asi x-té zpracování slavného románu Henryho Ridera Haggarda, jenž vypráví o izolované enklávě dávné civilizace a ohni života. Román u nás pokud se nepletu nevyšel, takže nemohu posoudit jak věrně se film drží psaného slova. Nejznámější zfilmování je z roku 1936 a pak ještě z roku 1965 s Ursulou Andressovou v hlavní roli tajemné vládkyně (kdysi jej dávala TV Prima). Výsledek Britsko-Kanadsko-Bulharko-Italské koprodukce je tristní, co také očekávat za sedm milionů kanadských dolarů, za než se tvůrci pokusili knihu převést na stříbrné plátno, knihu jenž svým dějem je klasickým příkladem pro dobrodružný velkofilm. Kanaďané s Brity dodali peníze, režiséra a pár herců, kteří beztak hlavně hrají v Itálii, Bulhaři dodali lokace a pomocné práce a Italové to zbývající, takže to znamená, že jde o film točený převážně italskými tvůrci za Kanadsko-Britské peníze. Dobrou práci na projektu neodvedl skoro nikdo, dialogy jsou děsivé, bojová choreografie jako od pětiletého dítěte, špatně hrající herci, nesmyslné kostýmy, ono tajemné město kam hrdinové směřují, není zrovna v nížině, přesto všichni chodí polonazí, což znamená že muži chodí vymódění jak z doby bronzové a ženy nemají kromě zvedacích podprsenek a bederních roušek zhola nic. Jedině co stojí za povšimnutí, je občasný pěkný záběr na hezkou bulharskou přírodu a hudba italského skladatele Stelvia Ciprianiho. Ten muziku nahrál s pětačtyřicetičlenným Bulharským symfonickým orchestrem, ale ani on nejede na sto procent (nejspíš si řekl, že hudba už tenhle film nespasí a stejně ji nikdo nikdy nevydá), což je poznat oproti muzice, jenž dodal do jiné debility Rogera "krále béček" Cormana, nazývající se Piraňa 2. Za uvedení tohoto milého počinu můžeme opětovně poděkovat TV Nova.(12.5.2004)

 • nash.
  odpad!

  I s polonahou atraktivní kráskou se člověk může nudit. A v tomhle případě byla nuda extrémní.(13.8.2010)

 • Stanislaus
  odpad!

  Tento film je akční asi tak, jako jsou ryby chlupaté. Ne fakt! A dobrodružství na vás číhá v každé scéně - hlavně to v podobě lehce lechtivého filmu, ve kterém se promenáduje rádoby herečka s bujným poprsím, které věrně sekundují toporní herci říkající čas od času nějakou nesmyslnou blbost. Nemá to hlavu ani patu. A to mi věřte! (P. S. Bylo pro mě celkem vtipné si s odstupem času uvědomit, že se na začátku tohoto skvostu objevil i dvojnásobný držitel Oscara a záporák par excellence Christoph Waltz.)(24.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace