Krvavá lázeň

Kolobos

Krvavý kúpeľ

Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 82 min

Dodnes se bojím, že se sprcha přepne najednou na vařící :))) Jinak už je to delší doba, co jsem to viděla a v paměti mi to zůstává z nostalgie jako jeden z nejvíc nechutných hororů (ačkoliv už ho určitě dávno spousta hororů v tomto předčila)....a abych pravdu řekla, tak jelikož nemám náladu to vidět znova, tak vlastně doteď nevím, kdo to vlastně vraždil :D(30.8.2012)

Mám rád takzvané béčkové filmy, ktoré z minimálneho rozpočtu vytiahnú maximum. Kolobos si toho na plecia nenaložil málo. Hudba SILNE inšpirovaná Suspiriou, čierne rukavice z gialla, smrtiaca pasca ako zo Saw, ešte pred Saw, halucinácie, skvelé praktické gore, mládež z ľubovoľného slasheru, trocha cheese, zábavnosti a sebairónie(slasher na videu), a na konci vcelku uspokojivá pointa. Navyše, nostalgia- kazeta kedysi bola v takmer každej videopožičovni. Pekelne zábavná, nostalgická a ambiciózna jazda, kde sa určite nájdu aj chyby, ale horeuvedené klady ich v mojom prípade určite prebijú.(12.12.2019)

5 mladých lidí je vybráno, aby se zůčastnilo pokusu, při kterém budou celý víkend sledováni kamerami v domě a bude zaznamenáváno jejich chování. Po první vraždě se však dům uzavře a není z něj úniku. Zní to sice jako zaběhnuté klišé, ale zvláštní hudba, zajímavá pointa a neméně zajímavý konec, z toho dělají docela dobrý horor. Jistě je to laciné jak fóry o politicích, ale přesto to má něco do sebe.75%(20.11.2009)

• ScreamJay

Klasické gore, které se však tváří velmi obyčejně, příliš televizně. Výběr herců je trošku rozpačitou hrou s figurkami na šachovnici, kdy jeden je naprosto přirozený a přesvědčivý a druhý oproti tomu umělý jak poprsí Pamely Anderson. A s využitím diskofilních barev, které často uplatňuje můj oblíbený Dario Argento, skluz až k giallo filmu, kontrast mezi ostrou červenou a temnými odstíny modré a zelené, tohle dodává jinak béčkařskému projektu punc originality a velmi (až nečekaně) slušnou atmosféru. Mez brutality je leckdy mírně překročena, takže ta zprvu klasická teenagerka dokáže překročit svůj vlastní stín. Trochu Krvavé lázni ubližuje práce střihače, který jednotlivé sekvence spíše rozvláčnil než bytelně nabrousil. Dynamičnost kamery tak znatelně utrpěla. Ale i přes tohle a ještě navíc občasnou hysteričnost má tohle béčko opravdu něco do sebe. Navíc ty vražedné scény vykazují velkou rozmanitost a i když jsou předvídatelné, splatterový labužníci si přijdou na své. Viděl sem ale i lepší, takže za 3.(30.8.2004)

Už úvodné titulky podmazané akousi prachsprostou ( alebo len poctou ? ) vykrádačkou titulnej skladby od Goblins Suspiria, mi dali vedieť, že sa budem dívať na klišé, ktoré bude bombardovať diváka každú minútu. A tak aj bolo. Herci na prd, atmosféra nulová, ale pôžitok z filmu bol predsa len nosný. Prečo? Lebo je to tak podradné a otrepané a v závere očividne neprekvapivé, že sa tieto žánrové stereotypy akosi namiešali v dobrý strik, ktorý na tú necelú hodinku aj pol pôsobil odovzdane.(4.10.2018)