Nejhlubší nádech

• Velká Británie The Deepest Breath (více)
Velká Británie / Irsko / USA, 2023, 108 min

Rekordmanka v potápění bez kyslíku a odvážný profesionální potápěč dají v sázku všechno, aby se zapsali do historie tohohle extrémního sportu, který je pro ně vším. (Netflix)

ghatos

Vyprávění jako došlo k setkání a vše okolo není samoúčelné, ale dokresluje klíčové události. Rozbor psychologie osobností k nejhlubšímu nádechu...82%. ()

bobstock

Žít naplno častokrát znamená být blíž k smrti než kdokoliv jiný. Dokument s uměleckými prvky životadárné tekutiny zachycuje emočně gradující příběh extrémních sportovců z hlubin oceánu, kde se překonávají lidské limity za cenu života. 85% ()

petikacka

Sice jsem o dokumentu četla a tím pádem jsem věděla co se stane, ale přesto mě to vážně rozsekalo. Podvodní záběry byly úchvatné a při soutěžích jsem se dusila jak jsem zadržovala dech a vůbec nechápu jak to dokážou. Na něco jsem byla připravená díky mé milované Magické hlubině. Tady je to, ale syrovější páč to je dokument a záběry na ty šílence po vynoření a v bezvědomí byly opravdu silné až brutální. Na závěr jsem si poplakala a o to víc mě mrzelo, že jsem se do Blue Hole nemohla letos v říjnu podívat. Každopádně jsou freedivingři blázni, ale možná jim jen závidím...Za mě užaslých 100% ()

theSaint

Mě freediving fascinuje od Magické hlubiny a freedivery považuji za až mytologické bytosti. S citem pojaté, finále dojemné. ()

wollo

Prvni 2/3 to nema chybu, ale pak to sklouzne do dokureality jak z pera TV Nova. Jeste tam chybela Pergnerova. Zdimacka na emoce jako svina, az na to, ze me to vubec nevzalo a spravne by asi melo. ()

agassi68

Nečakane sympatická a celkom sličná Talianka robí všetko pre získanie rekordu v potápaní na spôsob Magickej hlbočiny. Keďže je to na pohľad dosť nudný šport, treba ho ozvláštniť príbehom, kamerou, hudbou, čo sa Netflixu našťaastie podarilo.. ()

P.J.2

Dokument o sportu, který jsem prakticky neznal a o to víc jsem se do něj ponořil, hltal po celou dobu každý záběr, žral tvůrcům každou scénu a na konci jsem byl emočně vyčerpán. Luxus! Příběh, který se v něm odehrává prostě s divákem něco musí udělat. ()

FeriusParfax

Spoiler. Trošku jsem se ztrácela ve jménech a rekordech. Taky mě nebavila romantická linka a osobní životy hlavních plavců (na konci však pochopíte, že tahle romantická linka tu měla pro plačky smysl). Jinak se ale jednalo o perfektní dokument, kdy jsem se skoro nemohla odtrhnout. Kdykoliv se potápěli, tak mě to vtáhlo a dostávala jsem chutě se taky do nějakého toho metru či dvou potopit. Opravdu ale nerozumím takovému hazardu se životem. Určitě je zdraví prospěšné, když po každém vyplavání na hladinu omdlíte… Pro tohle fakt musíte mít extrémní zápal, nadšení a pro strach uděláno, což šlo v dokumentu vidět. Oni nežili ničím jiným. Moc se mi líbily podmořské záběry. Dost jsem si sledování užila a doporučuji dokument vidět i pro neznalce tohoto sportu. P.S. autorčin záměr, abyste až do posledních minut nevěděli, kdo nakonec umře, byl perfektně vymyšlený. ()

Shaddy1

Nejsem fanouškem tohoto sportu a téměř nic jsem o něm před shlédnutím dokumentu nevěděl. Držet dech pod vodou zkouším maximálně ve vaně a to ještě v přítomnosti další osoby - safety first! Netflix potvrdil, že dokumenty umí a tento nabídne podívanou pro silnější povahy. Spoiler: dokument obsahuje spousty lapání po dechu, oživování, bezduchých výrazů a jinak polomrtvých lidí. Tento sport, chcete-li životní styl doporučuje 9 z 10 feťáků. ()

kachie

Aj keď to nie je moja téma a ani nikdy nebude, bolo to skvelé vizuálne, skvelé príbehovo a v rámci dokumentov z Netflixu asi ich najlepší, čo som zatiaľ videla. Neviem či sa to dalo natočiť lepšie. Predsalen je to skutočný príbeh, čiže musia pracovať s tým, čo majú. Niet čo vytknúť. ()

Talina

Teda tak to jsem nečekala ! Měla jsem to v merku už déle, ale moc se mi do toho nechtělo, nejspíš jsem čekala na tu správnou náladu...Ale že mě dostane dokument a ještě k tomu o potápění tak to bych teda neřekla nikdy. Na konci mi dokonce tak bušilo srdce napětím že jsem skoro zadržovala dech s nimi. Asi si jdu zkusit do vany jak dlouho vydržím zadržet dech pod vodou :D ()

marek29

Deepest & breath. Alessia & Stephen. Freediving & Vertical blue. Přesah & smysl života. Dokument & romantika. 2h & Netlfix. Na co & ještě čekáš? 5z5 ()

shade000

Je to priam neuveriteľné, čo dokáže ľudské telo. Zimomriavky som mal celých 108 minút. Dokonalý dokument o extrémnom športe, ktorý som síce nikdy nesledoval, no vyráža dych... ()

nula87

Honba za adrenalinem až za hranu možností - to je freediving na té nejvyšší úrovni. Nemám pro to pochopení, mám ale pochopení pro moc dobře natočený dokument o těchto lidech. 80% ()

Blazis34

Na to, že nejsem fanouškem tohoto extrémního sportu, tak mě dokument opravdu vzal a ohromil. Úžasné záběry hlavně z podmořského světa, neskutečné výkony potapěčů, kteří dle mého každým ponorem riskují život, a zajímavé životní příběhy. Nejhlubšímu nádechu dávám čtyři hvězdy - 80%. ()