Den & Noc

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2010, 6 min

Teddy Newton

Kevin Reher

Tak tohle je jednoznačně nejoriginálnější animovaný kraťas. Už nápad porovnávat den a noc na různých místech je fajn, pak se k tomu přidají dva 2D animovaní panďulácové a zabalí se to do jakéhosi předvádění se s pěkným vyvrcholením. A aby toho nebylo málo, tak snad všechny zvuky, které produkují ty dvě potvůrky, vydává ve skutečnosti jejich pozadí.(14.2.2011)

Absolutně čistých 5 hvězdiček. Viděno v 3D před Toy story 3, a zde sem měl opravdu skvělý 3D pocit. Jeden z nejlepších pixarovských krátkometráků, konkurující i For the Birds :o). Tůze hezký bylo, jak se ty dva předháněli kdo je že to vlastně umí víc. Ale ta borka na pláži asi rozhodla :o). Líbí se mi, že hodí takovýto kousek před celovečerákem a vůbec se toho nebojí, však proč by taky, když se na to tak hezky kouká... Toto je můj již třííísssstýýýý koment a člověk si tak jen může říct : to to letí, to to letí :o). A opět koment, který je čistě náhodou pětihvězdičkový :o).(18.6.2010)

další pixarovská hříčka, která je bez podstatného příběhu. Má sice působivé provedení, ale jako bych už něco podobného kdysi viděl. Vic než 3 hvězdy nedám a zkuste se na to podívat v HD kvalitě tady: http://vimeo.com/57697350 [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.5.2013)

Jen jasné potvrzení toho, že kreativita borců z Pixaru je obrovská a to co na papíře může vypadat jako triviální pakárna, dokáže v jejich podání být neuvěřitelně zábavné. Prostě super jednohubka na 3D rozjezd Příběhu hraček... Odmítneme ... co je ... jiné, jen proto ... že to neznáme(21.6.2010)

Pixaři pořád ukazují, že animaci je možné posouvat dál, a to hlavně díky tomu, že přicházejí se skvělými nápady. Dávají volnost tvůrcům, kteří mají v hlavě skvělé ideje a pak je promění v něco tak krásného, jako je "Den & Noc". Tady se ukazuje, jak je animace krásná, když se jí chopí lidé s myšlenkou. Některé scény jsou zde skutečně nezapomenutelné a vy si budete říkat, jaká to je krása. A nechybí ani pointa, což je pro krátký film důležité.(13.11.2013)

• - Finálna veta Dr. Dryera vo filme, "...pro mne, jsou těmi nejkrásnějšími věcmi ve vesmíru pravě ti nejzáhadnější," je parafrázou citátu Alberta Einsteina: "Najkrajší a najhlbší pocit, aký človek môže zažiť, je poznať tajomno." (mkee)

• - V českém znění se role vypravěče v krátkému snímku Den & Noc, který bude promítán jako předfilm Toy Story 3: Příběh hraček 3D, ujal Václav Havel. Nabídku účastnit se dabingu navzdory svému nabitému pracovnímu programu přijal exprezident ČR díky humanistickému poselství filmu, který zábavnou formou vyzývá k toleranci a porozumění. (POMO)

• - Svoj hlas pre chorvátsku verziu zapožičal aj vtedajší prezident Ivo Josipović. (mkee)