Jaký byl váš život, než se náhle všechno zastavilo? Filip je od dětství rozený vítěz. Navštěvuje poslední ročník medicíny a užívá si života, ať už jde o sport, nebo dívky. Po studiích by rád nastoupil do hradecké nemocnice. Jenže toto přání se mu splní dřív a jinak, než plánoval. (Česká televize)

lake-lake

mixt fílinks… námět a forma celkem ujde (a vlastně není divu, když jsou nepůvodní), ale dobré momenty jsou rychle vystřídány trapnou českou světovostí; ty šukačky mediků sice za totáče byly a zřejmě pořád jsou realita, jen si myslím, že by se nemělo tolik tlačit na pi.u jinak prý má ČR nejvíc neurochirurgů na počet obyvatel, ale zubařina asi není tak atraktivní dávám tomu šanci, ale možná nevydržím ty chvilky pravé tradiční národní pohody při křtinách (na které nakonec nesmyslně dorazí jen pár lidí, aby si dali svíčkovou se šesti) ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je na tom znát, že to není původní český námět, ale opět jde o přepracování zahraničního originálu (jako fakt to muselo být ragby, a ne fotbal nebo hokej, kurnik šopa?). Podat vážné téma s pokusem o vtip oceňuji, ale přece jen mi přijde, že častěji byl tento díl spíše cynický, pacientům se až vysmívající - což ostře kontrastovalo s výpověďmi těch, kteří se z rakoviny vyléčili, v závěru dílu. Neustálé šukačky už mi ale také lezly na nervy. Když nevíš, co s dějem, hoď tam nahotiny. Maminka se živí vedením kavárny a prodejem svých obrazů? Fakt téma jak z českého prostředí. Možná pražského na Pařížské. No nic, Opatrný průměr a uvidím, kam se to dál vyvine. Pokud budu mít sílu koukat dál. Tak nějak mi přirostlo k srdci Vonnegutovo pravidlo o alespoň jedné kladné postavě, a tu zde nikde nevidím. Jo, a dát Nebřenského na roli primáře, to je fakt úlet. ()

JamesSi

Standartní moderní "progresivní" quality TV jako z Netflixu, ale jen co se týče použití natáčecích metod (rychlé střihy, steadycam, GoPročka, dron, stock-footage), stylizaci (texty na obrazovce, vypravěč) a velké dávce explicity a sexu (reálné záběry z operací, každých deset minut "bude sex" scéna, která rozhodně rozveselí Radu pro rozhlasové a televizní vysílání). Pod povrchem však jde o "classic" českou komedii s otravnýma postavičkama. Možná o trochu lepší než standard, ale ne o moc. Zvlášť hlavní hrdina, jeho otec, jeho kamarádi aspol., jsou otravní zmetci. U hlavního hrdiny samozřejmě člověk čeká, že se postupem času bude směřovat k lepšímu "já", ale mě prostě nepřišel sympatickej. Prostě spratek. ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl nového seriálu ČT se mi líbil tím moderním hávem - rychlý střih, cool voiseover, dávka sexu...  teda vlastně to posledně jmenované je jaksi na sílu, ale nemám z toho osypky jako jiní, ikdyž je to přesně ten styl, který nemusím, kdy režisér svlíkne hezkou holku a pak to natočí skrz nějaký cukrlátka a z poza různých předmětů, že z hlediska nahoty není skoro nic vidět, ale přesto to vypadá jako nabušená pornoscéna, aby hlavní hrdina vypadal jako ultramačo. Sorry, bylo to na sílu a neuvěřil jsem tomu. Nicméně slabé hodnocení dávám z jiných důvodů - nenávidím filmy o nemocech a umírání ( a na toho chudáka Bartošku se moc dobře nekouká, když to teď má "on-line" ) ale hlavně to ve výsledku vlastně žádná pecka, která chytně nebyla. ()

PetrPan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zvláštní, první díl je modrej a mně se vlastně společně se čtvrtým líbil nejvíc, Svěží, vtipný a nadějný rozjezd. Místy i dost neotřelý a puritánské výtky stran  údajně cizorodého šukálismu v českým seriálu si strčte za klobouk. Nebylo to laciný a bylo to moc fajn, Filip je holt kaňour a holky sváděl pěkný, čili proč ne.  Mě by naopak přišla laciná nahá Tereza, i když na tu asi v dalších dílech taky dojde (tady je to ale skoro spoiler, sorry).  Čili tady velmi rád trochu nadhodnotím a osolím pětkou. ()