Anynka a čert (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 42 min

Tak to dopadá, když neposlušná dívka naletí na prvního krasavce a rozhodne se jít s ním - jenže ouha, on je to čertisko. Jenže čert měl už předtím vybranou čertici, a tak se holky domluví a upečou čertovskou past. Holka se vrátí domů, najde úctu k práci a čertovi nezbude nic jiného, než si vzít onu chytrou čertici. Vcelku podařená čertovská pohádka, kde sice je zbytečných ble, ble, ble, ale dá se to přežít i vzhledem ke kratší stopáži a pár písničkám. Průměr. PS: nechápu, kdo mohl vymyslet, že místo Svobodové bude zpívat Eva Hrušková. Ten hlas je tak jiný!(12.8.2018)

Hlas Vlastimila Brodského co by vyprávěče byl velmi příjemný. Vzpomněla jsem si na ten pořad Hajaja, co běžel v českém rozhlase, myslím. Tam taky Brodský vyprávěl pohádky a krásně se to poslouchalo. Vlastimil Brodský tady prostě chybí. Švorcová se tady opět setkala s Haničincem. Tentokrát spolu hrají manželé a rodiče dcery Anynky. Harapes předvedl něco málo ze svého tanečního umění. Iloně Svobodové při zpívání propůjčila hlas Eva Hrušková. Ten hlas mi k ní nějak neseděl. Působil moc dětsky. Maciuchová byla jako čertice perfektní a působila hezky rozverně, zkrátka jak se na čertici sluší a patří.(18.7.2012)

Kdybych hodnotil subjektivně, tak bych dal pouze dva bodíky, protože nemám v lásce pohádky, kde se každých pět minut zpívá, ale objektivně vzato je to solidní průměr, žádná pecka, ale ani žádný propadák. Pan Harapes ukázal, že je nejen výborný tanečník, ale také solidní herec, paní Svobodová zase byla ozdobou a paní Maciuchová pobaví jako vždy. Zajímavostí bylo, že kombinace Švorcová, Haničinec, ale i právě Maciuchová hrála taktéž v seriálu Žena za pultem. Být scénáristou, ještě bych provdal Anynku, aby to bylo komplet :-) .(16.7.2011)

Kromě tradičně skvělé Maciuchové Anynka a čert nabídla také příjemnou příležitost k opáčku párování Švorcové a Haničince, přesně jako před lety v Ženě za pultem. A to už něco znamená ;) Ideální víkendové televizní pohlazení.(5.7.2011)

Jedna z nejhorších věcí, co se chlapovi můžou stát je, pokud se spolu spřáhnou jeho bejvalka a jeho budoucí bejvalka. A pokud ten chlap je čert, ve stejné situaci je to pro něj stejně zlé, i když je otázkou, jak to vnímá, když už před tím žil v pekle.(25.9.2015)