poster

Anynka a čert (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 42 min

 • blackrain
  ****

  Hlas Vlastimila Brodského co by vyprávěče byl velmi příjemný. Vzpomněla jsem si na ten pořad Hajaja, co běžel v českém rozhlase, myslím. Tam taky Brodský vyprávěl pohádky a krásně se to poslouchalo. Vlastimil Brodský tady prostě chybí. Švorcová se tady opět setkala s Haničincem. Tentokrát spolu hrají manželé a rodiče dcery Anynky. Harapes předvedl něco málo ze svého tanečního umění. Iloně Svobodové při zpívání propůjčila hlas Eva Hrušková. Ten hlas mi k ní nějak neseděl. Působil moc dětsky. Maciuchová byla jako čertice perfektní a působila hezky rozverně, zkrátka jak se na čertici sluší a patří.(18.7.2012)

 • WANDRWALL

  Pěkná oddechová pohádka s interesantní zápletkou.(19.7.2011)

 • NinadeL
  *****

  Kromě tradičně skvělé Maciuchové Anynka a čert nabídla také příjemnou příležitost k opáčku párování Švorcové a Haničince, přesně jako před lety v Ženě za pultem. A to už něco znamená ;) Ideální víkendové televizní pohlazení.(5.7.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Jedna z nejhorších věcí, co se chlapovi můžou stát je, pokud se spolu spřáhnou jeho bejvalka a jeho budoucí bejvalka. A pokud ten chlap je čert, ve stejné situaci je to pro něj stejně zlé, i když je otázkou, jak to vnímá, když už před tím žil v pekle.(25.9.2015)

 • Danulinda
  ***

  Kdybych hodnotil subjektivně, tak bych dal pouze dva bodíky, protože nemám v lásce pohádky, kde se každých pět minut zpívá, ale objektivně vzato je to solidní průměr, žádná pecka, ale ani žádný propadák. Pan Harapes ukázal, že je nejen výborný tanečník, ale také solidní herec, paní Svobodová zase byla ozdobou a paní Maciuchová pobaví jako vždy. Zajímavostí bylo, že kombinace Švorcová, Haničinec, ale i právě Maciuchová hrála taktéž v seriálu Žena za pultem. Být scénáristou, ještě bych provdal Anynku, aby to bylo komplet :-) .(16.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace