Dokonalý muž, dokonalá žena

(TV film)

Libuše Šafránková a Josef Abrhám v malé televizní komedii o vztazích mezi mužem a ženou. Muž a žena – odvěké, věčné, nevyčerpatelné a znovu překvapující téma. Kolik autorů je už zpracovalo a na kolikero způsobů. Stejně rozmanitě, jako toto velké životní téma prožívá každý z nás. Zatímco osudy jednoho by stěží vystačily na krátkou větu, druhého v tomto směru vydají na pěkně košatý román či mnohadílný seriál s nespočetnými reprízami. Ať s vyzněním psychologickým či spíše zabíhajícím do grotesky... Libuše Šafránková a Josef Abrhám vám představí několik úsměvných pohledů do tajů věčně napínavého spolužití muže a ženy v malé televizní komedii z roku 1986 podle scénáře a v režii Zdeňka Podskalského, jenž se i na tu sebesrdceryvnější životní situaci dokáže podívat v nadsázce a s úsměvem. (Česká televize)

ostravak30

Už jen vidět dva excelentní herce pospolu je pastva pro oči. Není to komedie o super skvělém scénáři či hudbě. Ani dramaturgicky to nevyznívá bůhvíjak. Ale zase je to malá komedie přesně pro ty dva. Rolí se zhostili na výbornou a opravdu se bylo čemu smát. Ostatně celou řadu rozhovorů mezi mužem a ženou si lze asi za určitých okolností představit. Ale nejlepší je filozofování strašně zamilovaného páru v lůžku. Rozhodně ta nejpovedenější část. ()

duddek

Škoda, že si neodpustili tu poslední, stařeckou scénku, kvůli ní jsem hvězdičku ubral. Jinak je to ale docela zábava. Z povedených průpovídek vybírám: "Žena se ti vykašle zamilovat se do někoho jiného, když to má dovoleno! Stejně je to všecko na jedno brdo." a "Mužská síla a moudrost tkví spíš v odvaze přiznat ženskou nadřazenost a vzdát se dřív, než dojde k boji. Mužská rezignace je jediná možnost, jak zachránit mužskou důstojnost." :) ()

otík

Příjemná a vtipná komorní jednohubka, které Zdeněk Podskalský uměl točit jako jeden z mála. Navíc obsazení Abrhám - Šafránková je přímo delikátní a všechny životní osudy zahráli báječně. Mě nejvíc oslovila poslední povídka, kdy Abrhám v roli dědka neustále žbrndá kafé (nebo meltu, kakao či co to bylo). ()

Kimon

Vyšlo na DVD spolu se Svatební cestou do Jiljí. "Dokonalý muž, dokonalá žena", toť souznění muže a ženy v láskyplném svazku či v objetí manželského pouta v několika kratičkých povídkách provázaných vkusným komentářem J. Abrháma či L. Šafránkové. No, ... vztahy jako u nás doma za mlada nebo i po třiceti letech manželství. :-) Tandem Šafránková - Abrhám v nejlepších hereckých letech. Tohle snad můžou odmítat jen škarohlídové a bručouni. :-) ..... Kleopatro, ten líh je vypitej a ještěrku máš v talíři. To jen pro pořádek ..... ()

F.W.Colqhoun

Scénky nevyrovnané kvality pobaví partnerskou sehraností Abrhám / Šafránková, kteří by z chemie mohli dávat kurzy, kdyby se našel trouba ochotnýn věřit, že jde něčemu takovému naučit. Spoluautor scénáře a znalec žen Podskalský nasytil některé ze scének humorem a duchaplností, která se dnes v televizní zábavě moc nenosí. I když je herecký výraz prodchnut v duchu frašky zřetelnou přestřeleností, inscenace stojí za zhlédnutí. Na poetickou a geniální Svatební cesty do Jiljí, jako jejíž bonus Dokonalý muž, dokonalá žena na DVD vyšla, půhodinová inscenace v žádném směru nemá. ()

• Exteriéry se točily na pražském Pankráci kolem Centrálního parku, tehdy "Park Družba", kousek od budov České televize. (Haniczka)