Tarzan, opičí muž

• USA Tarzan, the Ape Man (více)

Mladá žena Jane Parker se po smrti své matky připojí k výpravě svého otce do hlouby Afriky. Výprava postupuje směrem na území, kde má žít africká legenda Tarzan, údajně napůl člověk a napůl opice. Parker chce objevit takzvané vnitřní slané jezero, o kterém se dozvěděl ve starých egyptských záznamech. Ve chvíli, kdy se výprava po mnoha těžkostech dostane na břeh jezera, je napadena domorodci. Nosiči jsou povražděni a Parker s dcerou a ještě jedním bělochem zajati. Naštěstí je nedaleko Tarzan... (oficiální text distributora)

TERRORDROME odpad!

Ja Bimbas, ja ľúbiť cecky ...óóóóóó...uo-uóóóó... Určite jedna z najhorších a najsprostejších adaptácií Tarzana aké na nás kedy filmový tvorcovia vygrcali. Primitívna vtákovina kde sa titulný pralesný kulturista ocitol zjavne iba náhodou. Že v je Afrike medzi šimpanzmi naládovaný aj jeden orangutan ktorý si zrejme len tak odskočil z Bornea je samozrejme normálka, rovnako ako vypiplané dialógy. Najhoršie je to v scéne kde sú členovia výpravy zajatý domorodcami z kmeňa Fantomasov ( podľa tých pomaľovaných hláv ) a snažia sa nejak si ukrátiť dlhú chvíľu. "Oci povedz mi rozprávku. Dobre, išlo vajce na vandrovku, rozbilo sa a nikto ho už nedal dohromady". Človek ktorý dokázal niečo také vymyslieť bol zjavne ťažký feťák v toluénovom delíriu. Hlavný kanibal bol celkom srandovný pankáčsky ozembuch, ale záverečný súboj medzi ním a Trazanom bol teda naozaj megabiedny. Tý dvaja sa tam chvíľu ohmatávali ako dáky buzeróni v útrpne sekane spomalených záberoch a potom mu Tarzan zlomil väz. Troma slovami - FUJ-FUJ-FUJ!!! Najväčším tromfom tohoto džungľového cirkusu Bumberto sú však bez debaty kozy pani Derekovej alias Jane, ktoré sú prakticky hlavným ťahákom poslednej tretiny filmu. Najprv sa nechá osahávať Tarzanom a potom ju dlhé minúty nahú obchytkávajú, umývajú a natierajú vápnom domorodkyne. No a napokon si šáhne aj aj jeden šťastný šimpanz. Jednoznačne úžas. ()

iXtr3m3

Kedysi dávno pradávno som to videl na klasickej VHSke v sumultánnom rýchlodabingu a bol to zážitok. Bo Derek by som si v tej dobe prial pri sebe. Na druhú stranu je to príbehovo chudobné až chudé na kosť a nepomohol tomu ani veterán Richard Harris. Dve hviezdy za dve krásne Bo Derekine kozičky? Ale teraz vážne. Nebolo by to márne, film nie je až tak zlý, ale jednoducho skrz naskrz priemerný, aspoň čo sa týka príbehu a hereckých výkonov. Nebyť viackrát nahej Bo Derek aj full frontal, tak neviem. Čo sa mi ešte rátalo, tak samozrejme scény spracovania ľudožrútskej akcie. Taký malý predchodca resp. medzičlánok medzi hnusnýmia inak totálne o ničom Canibal Feroxu a potom stále relatívne novým a čerstvým Green Infernom. ()

Socrates odpad!

Paní Dereková prostě zatoužila na památku zvěčnit svoje krásný kozy na filmovým pásu, dokud se na to hezky kouká, tak se domluvila se známejma a manželem a spáchali společně tenhle směšnej paskvil, kterej chvílemi posloužil jako výborná veselohra, takže pokud nebudete mít nic lepšího na práci, můžete obětovat 100 minut koukáním na nádhernou Bo a věčně komicky vyprsenýho Tarzana (ale taky čupr figura), jinak to ovšem stojí totálně za hovno a výjimečně nemám ani náladu přihodit hvězdu za krásu hlavní představitelky. ()

Cement73 odpad!

Táto dementná úbohosť si skutočne zaslúžila všetky maliny roku, tak ako boli navrhnuté. Režisér je alebo úplný amatér alebo tupý zvrhlík. Vidiac tie kreténske pohlady Jane ma chytali mdloby. Miešanie orangutanov a šimpanzov... Jazda na malom tuším že indickom slonovi v afrike... Tento výplod by mali zakázať. Fuuuj ()

Karlos80

Další určitě ale slabší dobrodružné zpracování proslulého Tarzana ale opravdu jen pro skalní fanoušky filmů o Tarzanovi. Do hodnotné zábavy mu totiž chybí opravdu hodně. Určitě ale nedosahuje kvalit filmu od W. S. Dyka z roku 1932, nebo Hudsonovi verze z roku 1984. Avšak dítě přírody samotný Tarzan kterého ztvárnil (Miles O' Keefe) docela ušel a v některých situacích se mě i přesto líbil. Ale jsem toho názoru že režisérovi Johnu Derekovi šlo především v jeho filmech o to aby předvedl v plné své kráse určitě atraktivní a kypré tvary své ženy Bo. Viz. třeba ještě neslaný-nemastný film 10/Kus od B. Edwardse. ()

• Miles O'Keeffe v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)