"O"

• Česko Othello (více)

Moderní shakespearovský příběh o vášni, žárlivosti, zradě a basketbalu.
Odin je jediný černý student na jižanské škole a nejlepší hráč basketbalového týmu, který si vysloužil přezdívku Oiz. Chodí s nejhezčí dívkou na škole Desi, a má partu dobrých přátel, alespoň si to myslí. Neví, že jeho nejlepší přítel Hugo na něj dlouho žárlí a potají připravuje plán své pomsty. Jeho součástí jsou i Roger, který šíleně miluje Desi, Michael, kterého Hugo svými intrikami vyžene z týmu, a Emily, Hugova dívka a Desina nejlepší kamarádka. Hugo se nezastaví opravdu před ničím, aby naplnil svůj hrůzný plán, na konci kterého bude vražda. (SPI Film)

happy.lenulka

Nemám ráda Mekhi Phifer, uměla bych si na jejím místě představit jinou, lepší herečku. Možná proto jen 4 hvězdy. Shakespearovský příběh v moderní době, skvělá hudba, naprosto mě to v době, kdy to jelo poprvé nadchlo. :-) ()

Chiera

Dala bych i čtyři *, ale čekala jsem něco lepšího. Jinak docela slušně natočené s dobrými hereckými výkony (naštěstí). Stačí vidět dvakrát s velkým časovým rozmezím. Mimochodem Josh Hartnett, kterého jinak moc nemusím, mě opravdu příjemně překvapil. ()

pecicomix

Určitě doporučuji pokud nejste na klasiku a chcete se dozvědět něco o shkespirově příběhu, kterým je othelo. Film je docela mile zpracován a herecké výkony nejsou nejlepší ani nejhorší (teda jak u koho, že?:) ()

Otakara

Josh Hartnett se pořádně ukázal. Julia Stiles byla v tý době opravdu hezká. Zase se oháněli Shakespearem a zase poměrně úspěšně :) ()

CarlaBrunn

Shakespearov Othello v netradicnej modernej verzii - aplikovany na sucasny svet, konkretne na zivot a "zabavky" americkej mladeze na intraku. Klasicky lubostny trojuholnik obohateny o kvalitnu davku intrig, tej slepej lasky a lzi nad lzami. Dve ustredne postavy - Desi a cernoch Odin, mala som dojem, ze sa velmi lubili. Moj zaujem vzbudila ich krasna laska, ktora sa spociatku zdala byt tak silna. Mam dovod o tom pochybovat. Existuje jedno porekadlo "prava laska vsetko zdola"; v tomto pripade to nejak neplati - uplne zbytocna Desina smrt (keby usla pred vystrelom, mozno by boli krasne deti). Teraz uz vazne. Tato drama (v pravom zmysle slova) ma na jednej strane zaujala, no na druhej strane aj odstrasila. Prudke zvraty (najma v zaverecnych pasazach ako som uz nacrtla) a tolko zbytocnych predcasne ukoncenych mladych zivotov (boli tri pokial sa nemylim) pokladam za negativa.Opat dalsie negativum, nad ktorym sa zamyslam doteraz: Zmyslanie jedneho zo studentov - Huga, ktory sa tvaril ako Odinov najlepsi priatel. V skutocnosti vsak tajne tuzil ziskat si priazen Desi, teda aspon tak som to pochopila. Bol riadne naruseny chudak a to jeho zmyslanie mi sposobovalo zimomriavky, ktore mavam zvycajne len pri hororoch. Tak "dokonale" premyslene kroky do najmensieho detailu. Chlapec asi doma nerobil nic ine iba snoval plany ako zasiat smrtelne zrnko pochybnosti do tej cernosskej hlavy, co sa mu aj uspesne podarilo. V konecnom dosledku je len Hugo zodpovedny za tu tragediu, ale prijemnych vazenskych murov sa nedocka... ()

shakeXL

Líbilo se mi to. Je to takový ten romantický film z americké střední školy - láska, nenávist, intriky atd. Ale má to celkem spád a nemá to happyend což dává americkému romantickému filmu velké plus. Herecké obsazení taktéž OK! ()

peproch

Smysl: příblížit WS adolescentům. Charakteristika: Othello na střední Obsah:. Stejné schéma – závist, manipulace žárlivost vražda ()

tXtX

Tento film ma zasiahol v tom najideálnejšom období. Puberta, dospievanie, skrátka vek, pre ktorý je "O" predovšetkým určený. Čo ale neznamená, že by mi dnes snímka pripadala fádna, nebodaj smiešna.. to absolútne nie, práve naopak. Natočené je to výborne. Herci sú kvalitní a celé to má veľmi silnú romanticko-smutnú-trilerovú atmosféru a skvelý soundtrack. Hartnett bol vtedy v kurze a chrlil jednu pecku za druhou (H20, Fakulta, Čierny jastrab, Pearl Harbor..), čiže tu sa išlo s castingom prakticky na istotu. Nehovoriac o ďalších hviezdičkách milénia typu Julia Stiles (10 dôvodov, prečo ťa nenávidím), Mekhi Phifer (Tajomstvo minulého leta 2) Elden Henson (Taková normálni holka) či Andrew Keegan (Klub zlomenych srdci) + ďalší, čiže stará dobrá klasika.. ľudia, na ktorých som (sme?) vyrastal(i). Podobná vec už nevznikne nikdy, toho času bolo všetko iné.. ()