Reklama

Reklama

"O"

  • Česko Othello (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Moderní shakespearovský příběh o vášni, žárlivosti, zradě a basketbalu.
Odin je jediný černý student na jižanské škole a nejlepší hráč basketbalového týmu, který si vysloužil přezdívku Oiz. Chodí s nejhezčí dívkou na škole Desi, a má partu dobrých přátel, alespoň si to myslí. Neví, že jeho nejlepší přítel Hugo na něj dlouho žárlí a potají připravuje plán své pomsty. Jeho součástí jsou i Roger, který šíleně miluje Desi, Michael, kterého Hugo svými intrikami vyžene z týmu, a Emily, Hugova dívka a Desina nejlepší kamarádka. Hugo se nezastaví opravdu před ničím, aby naplnil svůj hrůzný plán, na konci kterého bude vražda. (SPI Film)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ja si vlastne ani neviem predstaviť, že by moderná variácia shakespearovskej klasiky, umiestnená na strednú školu, mohla dopadnúť lepšie. Z toho pre mňa plynie poučenie, že to možno nie je úplne najlepší nápad. Film je to totiž stále iba mierne nadpriemerný. Ale ak už majú teenageri chodiť do kina na filmy zo strednej školy (resp. ich pozerať v televízii), tak sa jedná o určite lepšiu voľbu, ako tony tanečných filmov a komédií. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv je trenérem středškolského týmu Hugův otec (Martin Sheen), v zápasech dává přednost vynikajícímu Odinovi (Mekhi Phifer), jedinému černému studentovi na škole. To, že kromě úspěchů v týmu má Odin úspěch i u krásné Desi (Julia Stiles) pořádně Hugovi (Josh Harnett) hejbe žlučí, a i když se na venek tváří jako Odinův nejlepší kamarád, za zády spřádá intriky, aby mu jeho úspěchy překazil... Nevím jestli Shakespeara při psaní Othella vůbec mohlo napadnout, kolika různých zpracování se jeho dílu dostane - nicméně tento film rozhodně není nejhorším z nich (pokud kvalitní předlohu nedostane do ruky úplný neumětel, tak to většinou alespoň jakž takž dopadne). I když je celý děj postaven na tradiční americkou střední školu, podařilo se filmu odprostit od moderních teenagerovské komedie a naopak si ponechat vážnost předlohy, což určitě chválím. Navíc je zde vcelku kvalitní herecké obsazení - ať už Julia Stiles (tak nějak mi stačí, aby se sem tam mihla na plátně, a hnedka má film o hvězdičku navíc), tak i výborní Meki Phifer i Josh Harnett. Jediný, koho bych vyměnil, je Martin Sheen - vůbec se mi do filmu nehodil - ale co už, nic není dokonalé, že... ()

Reklama

lucijelucije 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že mám raději Joshe v kladných rolích, ale na tom se nic nemění. On prostě hrát umí, ať už má tvář jakoukoliv. "O" je nezvyklé zpracovní uměleckého Shakespearového díla. Řekla bych, že se na to koukat dá, ale v téhle moderní verzi nějak hercům tu jejich zoufalost a žárlivost nevěřím. Buď jsou všichni až příliš labilní, nebo to nebylo smyslně uchopené, a herci trochu přehrávali, ač se v divadle nenacházeli. JInak vcelku průměrné drama na jedno skouknutí. 5/5 ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Hodně mi to připomnělo Velmi nebezpečné známosti. Taky předělávka klasickýho románu zasazená do moderní doby, s moderní hudbou, taky intriky a celý v takovým stejným stylu. Vlastně ne ve stejným stylu, v horším. A ta basketbalová věc mě nebere. Obsahuje několik fakt dobrejch scén. Někdy je to ale zase dost nejapný. Jako že to není japný. Chování postav - nad tím mi někdy zůstával mozek vertikálně stát ()

Here 

všechny recenze uživatele

Tak tohle opravdu můžu. Moji oblíbenci Mekhi Phifer a Josh Hartnett skutečně excelují, scénář je převeden bez děr a s překvapivou silou působící na emoce. A ty proslovy Hartnetta na začátku a především na konci filmu nemají chybu. Vřele doporučuji každému a především těm, kteří mají rádi prostředí amerických středních škol. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama