Noční dravci

• slovenský

Noční dravci

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1981, 99 min

Mám spoustu neobjektivních hodnocení. Někdy je to tím, že v daném filmu hraje můj oblíbený herec. Jindy tím, že od filmu dostanu o dost víc než jsem čekal. A někdy mi film sedne v danou chvíli a vím, že znova ho vidět nepotřebuji. No a tady se to sešlo vše najednou. Sly v zajímavé roli béčkové kriminálky ve které honí Hauera jako nelítostného teroristu. Nic víc vědět není třeba. Celou dobu jsem věděl, že jestli dám tu 4tou hvězdu bude hraniční i pro mě. Závěr byl ale super a věřím, že ve své době hodně nápaditý a ji tam můžu loupnout s čistým a neobjektivním svědomím. 70 procent.(30.12.2018)

Nečekal jsem,že mne Stallone tolik zaujme v jedné ze svých prvotin. Když pomineme natáčení té doby což ovlivnit nešlo,máme tu moc hezký příběh. Zajímavou roli policajta z ulice a perfektně zahraného teroristu. Pěkná detektivka,která bych řekl nestagnuje zbytečnými nudnými pasážemi-to jsem nepředvídal !!(6.9.2013)

Osmdesátkový akčňák líznutý sedmdesátkovými kriminálkami. Nejedná se o špatný snímek jen se až moc násilně snaží tvářit maximálně realisticky ale vůbec se mu to nedaří ať už ze strany herecké tak režijní. Stallone se nejspíš snaží alespoň vypadat jako Pacino v "Serpicovi", když už tak nedokáže hrát a Rutger Hauer i když má patent na padouchy, tak zde se moc nepředvedl a převážně ke konci vypadá jak záporák z nějakého trapného kriminálního seriálu. Na akčňák je zde málo akce a na kriminálku je film plný nelogičností. A s koncem si také mohli tvůrci poradit lépe. Po právu zapomenutý snímek.(30.1.2009)

Drsná kriminálka so správne slizkým Rutgerom Hauerom a dobre hrajúcim Sylvestrom. Sly po vzore Al Pacina (Serpico) kopíruje výkon morálne čistého policajta tento krát čeliacemu teroristickej hrozbe z Európy. Z filmu dýcha drsnosť a temná atmosféra 70-tych rokov (scéna z nádražia a finále na lanovke dominujú). Škoda len nevýrazného príbehu a niektorých hluchých momentov nedovoľujúcich ohodnotiť film lepšie než dobrým priemerom.(18.3.2014)

Serpicovsky upravený polda Stallone a nekompromisní terorista Hauer. Slušný výchozí bod, dále však jen slabě rozpracovaný. Nějaká akce tu je a v rámci doby svého vzniku je ok, nějaký hlubší ponor do motivací jednotlivých postav ale chybí, vše se odehrává v naivní a obecné rovině, což filmu zamezuje větší působivosti a nadčasovému přesahu. Hudba:Keith Emerson. 55%(14.4.2008)

• - Tento film vydělal 14 905 000 dolarů. (McLushi)

• - Film kvôli prístupnosti prešiel úpravou v strižni. Necenzurovanej verzie sa nedočká ani 19.7.2016, kedy vychádza prvýkrát na blu-ray nosiči. (Paldiny)