Láska na první polibek

všechny plakáty
Trailer

VOD (1)

Javier vidí do budoucnosti, takže ví, která holka je pro něho ta pravá. Jenže ona teď zrovna chodí s jeho nejlepším kamarádem. (Netflix)

Trailer

JenYu

¡Ay, los besos! Dulces, tiernos, apasionados... Todo lo que necesitas saber de la otra persona está en el primer beso. Es en ese precioso momento... Cuando besas a alguien, puedes sentir si es para ti o no. Si estáis hechos el uno para el otro o no. Es como si uno pudiese saber... // Nečekaně zábavné. ()

Sany33

Príbeh: Javier má zvláštne schopnosti po bozku s akoukoľvek ženou sa mu premietne ich spoločná budúcnosť. Preto dopredu vie, ktorá žena je pre neho tá pravá. Osud ale chcel, že jeho vysnívaná je priateľka jeho najlepšieho kamaráta. Herecké obsadenie:  Álvaro Cervantes je teda aspoň pre mňa romantický antiherec. Vôbec tam nefungovala chémia a to dokonca ani s jednou protagonistkou nežnejšieho pohlavia. Na druhú stranu Silvia Alonso je neskutočne sexi a pozornosť si berie na seba. Prevedenie: Snaha o niečo neokukané sa moc nepodarila aj napriek celkom zaujímavej premise je film veľmi silno predvídateľný a to je jeho hlavným kameňom úrazu. Pocity: Páčilo sa mi celkom silné posolstvo ako hlavný hrdina uprednostní život so ženou v nevedomosti toho čo sa stane ako život so síce dokonalou polovičkou ale pevne nalinajkovaný. Po bolo jediné čo som si z filmu odniesol. Pridaná hodnota: Španielska romantická predvídavá jednohubka. 48% ()

Heywood

Samotný nápad "po polibku" je totiž velmi vtipný. Konečně i ty madridské reálie se mi líbily, když Madrid osobně znám. Příběh jedné ženy a dvou kamarádů je téma dnes i zítra a stěhování nábytku je projev maniodepresivity, čímž hlavní hrdinka očividně trpěla, ačkoliv se to ve filmu ukazovalo jako zábava. Jenomže není. Hlavní hrdina vypadal jako kandidát do Psycho, takže mě neoslovil, obě hlavní hrdinky halt nejsou můj typ, přesto 50% dám, protože jinak to bylo v zásadě milé. Prostě lidé žijí v 90% obyčejně nikoliv bondovsky či na extra misích, a je nutné mít i filmy tohoto typu. Škoda, že v konci mi chybí jiskření a tak to poněkud vyšumí. ()

Aljak

Námetovo to malo celkom fajn potenciál, ale zápletka sa potom rozvinula do dosť očakávaného priebehu. Áno, potom prišiel síce obrat v deji, ale aj ten bol v podstate očakávaný, lebo keby neprišiel, tak by to bola čistá romanca. Každopádne, film ma bavil, postavy taktiež, hoci Javier mi prišiel tak trochu odmeraný. Aj keď, asi sa niet čo diviť, keď by človek nemal v živote žiadny moment prekvapenia a vedel by dopredu o všetkom, čo sa stane. Ale aj tak si myslím, že sa na tomto námete dalo postaviť niečo o kus lepšie. Solídne 3* ()

BOURQUE

Banálny romkom, u ktorého základná myšlienka (chlap pri prvom bozku so ženou dokáže predpovedať ich spoločný budúcnosť – bude , či nebude fungovať ich vzťah) nie je zlá, ale rozhodne nevyužíva potenciál, ktorý ponúka. Knihy a „trochu inak predpokladaný záver“ pomohli čiastočne vykompenzovať druhú polovinu filmu, kde dynamika stráca dych. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()