Ježek v mlze

Ježko v hmle

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Mysteriózní / Horor

Sovětský svaz, 1975, 10 min

Sergej Kozlov

Pohádka??? Bojim, bojim, já chci maminku. U scény s vylekaným medvědem, se o mě pokoušel infarkt. Vidět tohle jako dítě, začnu se počůrávat a tak měsíc bych musela spát s rozsvícenou lampičkou. Díky bohu, ja nepaněmaju pa rusky, takže nemám nejmenší anung o čem pan vypravěč povídal, jinak bych vočadla dneska opravdu nezamhouřila.(8.4.2013)

kvalitná japonská animácia vsádza na silné príbehy a predcíznosť..... naopak, Rusi dávajú do svojich filmov neopakovateľnú atmosféru, a krásou vlastnej "neotesanej zemitosti" tvoria na plátne doslova mystické divy .... videl som to vo filmoch Petrova, Atamanova, a samozrejme Norštejna (a hrané ruské filmy ani nespomínam).... čo sa však tohto filmu týka, deťom ho radšej nepúšťajte - je to vlastne mysteryhoror :)(5.1.2012)

Jo Sověti prostě uměli točit pohádky a nejen je. Tento animovaný kousek s kapkou hororové atmosféry na mě udělal velký dojem. V husté mlze se ztratí každý, nejenom ježek a to je teprve potom zážitek. Představivost a hlavně strach pracují na plné obrátky, vznikají děsivé obrazce…Atmosféra byla dobrá stejně jako hudební doprovod, navíc jsem si procvičil ruštinu. Takže já byl spokojený.(7.2.2015)

Nádherný příběh. Ježek, držící svůj váček a plující po řece, je to nejroztomilejší a zároveň nejsmutnější, co jsem za poslední dobu viděla. Ale zeptám se. Jaký význam má ten kůň na konci? Možná jsem hloupá, ale nevím, jaký význam měl, snad jen krom toho, že si Ježek rozšířil obzory o světě kolem, ale mám pocit, že tam bude nějaká hlubší myšlenka... 5*(4.11.2015)

Nejlepší animovaný film všech dob. Hodnocení 140 lidí, kteří filmu rozumějí - tomu už se dá věřit. Neviděla jsem moc animovaných filmů, ale ježeček mě opravdu dostal. Poetický film, u něhož jsem se nebála, protože něco tak krásného přece musí skončit dobře! Komentář v libozvučné ruštině mi ještě doplnily slovenské titulky . Nerušily mě, naopak, doplnily jeden jazyk druhým krásným jazykem. Výborná animace, pěkná hudba, jemné barvy...Dojemný ježeček se svým ranečkem, v kterém nese malinový džem pro svého kamaráda. Vyděšený medvěd, který se o svého kamaráda bojí, volá ho, v jeho hlase jsou slyšet obavy. Není to nádherné, že jsme opět spolu? Ta věta mě vždycky spolehlivě rozpláče. Miluju tenhle film!(19.6.2017)

• - V Kyjevě stojí socha ježka právě z tohoto filmu. (Puppy)