Ježek v mlze

Ježko v hmle

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Mysteriózní / Horor

Sovětský svaz, 1975, 10 min

Sergej Kozlov

Razcvetaly temnoty i zvězdy, páplily tumány nad jöžikom... ;o) . . . Čistaja krasóta pa Russki! - - - P.S. Milovníci bodlinatých rozervanců hleďte zde: http://www.youtube.com/watch?v=JZS1fLK4DYM - - - - - (Poprvé viděno v mjéždunarodnyj dětskyj děň adínacatovo góda na YouTube v původním znění s angl. titulky, hodnocení 324., komentář zde lehce okouzlen jako jednatřicátý - 1.6.2011)(1.6.2011)

Ekzistencialnyj jožik¬         Už výtvarné zpracování samo, aniž bylo porozuměno mluvenému slovu, je velice zdařilé (výtvarně jsou postavy zpracovány stejně jedinečně, jako u našeho J. Trnky); ač ovšem teprve po porozumění jemu můžete ono plně oceniti (brunátné tváře medvěda, útlost ježkova těla etc). Vnímavý člověk ale rozumění mluvenému, po několika pozorných shlédnutích, nebude mnoho postrádati — byť v některých místech (pouť po řece) je dosti důležito.¬                 Já sám — roztržit a těkav po kdovíjakých zeměkrajích — jsem byl plně osvícen až na potřetí, slovenskými titulky; neboť rusky ani anglicky mnoho nerozumím. A tak jsem si mohl na počtvrté vychutnati Jožika v tumaně i v původním ruském namluvení… Dodávám, že myšlenka se s příběhem a ten zas s výtvarnem a naopak natolik propojuje, že označiti tento počin za dílo dokonalé není přeháněním…(16.3.2017)

Stiesňujúca ruská rozprávočka, ktorá dokonale pripraví ruské detičky na strastiplný (hoci našťastie dosť krátky) ruský život. Chýba už len vodka. Edit: "Pamätám si, keď som to videl ako 4-ročný. Nič neprekoná sledovanie ruského existenciálneho filmu, keď ťa potom mama vezme do škôlky v skoré ráno, keď je vonku stále tma a -30°C" (citát komentára z youtube).(27.11.2016)

Pohádka??? Bojim, bojim, já chci maminku. U scény s vylekaným medvědem, se o mě pokoušel infarkt. Vidět tohle jako dítě, začnu se počůrávat a tak měsíc bych musela spát s rozsvícenou lampičkou. Díky bohu, ja nepaněmaju pa rusky, takže nemám nejmenší anung o čem pan vypravěč povídal, jinak bych vočadla dneska opravdu nezamhouřila.(8.4.2013)

Jo Sověti prostě uměli točit pohádky a nejen je. Tento animovaný kousek s kapkou hororové atmosféry na mě udělal velký dojem. V husté mlze se ztratí každý, nejenom ježek a to je teprve potom zážitek. Představivost a hlavně strach pracují na plné obrátky, vznikají děsivé obrazce…Atmosféra byla dobrá stejně jako hudební doprovod, navíc jsem si procvičil ruštinu. Takže já byl spokojený.(7.2.2015)