Komedie na motivy milostných povídek Boccacciova Dekameronu. Slavný Boccacciův Dekameron přináší deset krásných příběhů, které si pro ukrácení dlouhé chvíle vyprávěli ti, kteří unikli z Florencie před jistou smrtí, když se v ní roku 1348 rozšířil mor. Čtyři středověké povídky zpracoval režisér Zdeněk Zelenka jako televizní milostný cyklus. Vznikla zábavná komedie s vynikajícím hereckým obsazením... Tento příběh vypráví o láskychtivé dceři neapolského občana a obchodníka Maria Bossetiho. Eliza (H. Ševčíková) si umanula, že si v den svých sedmnáctých narozenin vybere mladíka podle představ svých a nikoli otcových (P. Kostka). Zalíbil se jí chlapec, který zrovna maloval v domě (J. Šmíd). A při láskyplných hrátkách nepřišel zkrátka ani tatínek, nevycházející z údivu nad počínáním své dcery. Takže příběh končí šťastně – dvěma svatbami. (Česká televize)

Igy007

Nečekala jsem, že mě to tak dostane :O ... Ten konec se mi móc líbil, jak v pohádce. Asi jsem těžká romantička, děsivé zjištění na stará kolena. Herci nebyli špatní, ale září mezi nimi Kostka. On umí být kór vtipnej. Od malička ho mám velmi ráda. ()