Reklama

Reklama

Papežův zákon

  • Itálie Rapito (více)
Trailer 1

Píše se druhá polovina devatenáctého století a rozbouřenou Itálií zmítají revolucionářské změny. Jedné noci vtrhne do domu židovské rodiny Mortarových papežská garda s rozkazem zmocnit se šestiletého Edgarda. Chlapec byl totiž údajně tajně pokřtěn a dle zákona tak nyní náleží katolické církvi. Na pozadí mnohaletého boje o sjednocení Itálie, kdy se postavení církve a její moc otřásá v základech, bojuje Edgardova rodina za spravedlnost a navrácení uneseného syna. Papež je však silným soupeřem. Matador italské kinematografie Marco Bellocchio natočil napínavý příběh podle skutečné události, která vzbudila rozruch po celém tehdejším světě. (Aerofilms)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (15)

Koco 

všechny recenze uživatele

V Pápežovom zákone Bellocchio pokračuje v projekte zobrazovania temných pasáží talianskej histórie (Prvý zradca, Esterno notte) podstatne menej presvedčivým spôsobom. Film nešťastne uprednostňuje veľké dejiny (postupná strata postavenia cirkvi, vznik moderného Talianska) pred malými (rodinná tragédia). Divákovi je poskytnutý minimálny prístup do mysle protagonistu. Namiesto mapovania postupného procesu straty identity a nástupu ťažkého štokholmského syndrómu prichádza melodramatické odhalenie na záver. Nepomáha ani generické vizuálne uchopenie epochy a ohyzdné CGI sekvencie. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Skutečná událost. Druhá polovina 19. století, kdy byla církev ještě pořád z dnešního pohledu regulérní zločineckou organizací. Film divácky vděčného střihu komplexně zachytává vnímání událostí všemi zúčastněnými - židovskými rodiči, kterým církev násilně unese dítě za účelem konvertovat ho na křesťanství; bratra unešeného dítěte, který i po mnoha letech neoblomně věří v jeho záchranu; zástupců církve, kteří věří, že vykonávají boží moc; i samotného papeže, který si myslí, že jediný komu se musí zpovídat, je Bůh. Skličující bezpráví ovládané zaslepenou mocností, kterého plodem je odloučení, trápení se a ztráta rodinných pout i vlastní identity. [Cannes FF] ()

Reklama

Estadra 

všechny recenze uživatele

Film je opravdu super.. moc se mi to líbilo a ještě lepší že jsem o tomhle vůbec nic nevěděla... Ale zjistila jsem díky tomuto filmu že jsem naivní.. protože celou dobu jsem si říkala při sledování tohoto filmu že to bude dobrý...že rodiče dostanou svého syna zpátky a vše bude v pořádku... Ale pri sledování tohoto filmu mě došlo že proste proti Vatikánu se nedá vyhrát... Film je o tom jak židovským rodičům jednoho dne Vatikán vezme syna... Jenom protože byl údajně pokřtěn... A tady je celý ten problém.... Byl pokřtěn nebo ne? Rodiče se snaží zjistit co se doopravdy stalo... A je tam šokující zvrat který v dnešní době by neprošel... Ale tenkrát to stačilo na to aby byl syn odebrán... Když na ten film koukáte máte pocit že koukáte na nějakou sektu.. která vymývá mozek ne dospelim lidem ale malým dětem... Edgardo byl unesen Vatikánem a snaží se i nadále být žid.. modly se tajně jako žid... Ale postupem času bohužel podléhá křesťanství.. protože mu je řečeno že jen díky křesťanství žije... A vlastně křesťanství je úžasný... Herecky je vše úžasné zahrane a věříte každému slovu a každé slze i zoufalství.... Papež na druhou stranu se tváří jako "já nic... " Ale skrývá se v něm zlo... Říkala jsem si že až bude soud.... Který opravdu vypadá nadejne že vše bude Oki... Ale.... Zničehonic je tam šokující zvrat a vy si říkáte to není možný...  Film jsem si užila... A i když byl film přes 2 hodiny rychle to uteklo.  Dávám 5* ()

IviDvo 

všechny recenze uživatele

Velmi smutný pravdivý příběh o šestiletém chlapci, který byl vyrván z náruče své židovské rodiny za účelem konverze na křesťanskou víru, což byla jedna z dalších monstrózních praktik církve. Rodina se léta snaží chlapce dostat zpět domů, ale marně… a malý Edgardo má před sebou přetěžký, ba skoro nemožný úkol: zůstat věrný své rodině a víře i přes dlouholeté vymývání mozku, což vyústí v absolutní rozpolcenost chlapce… Nejsrdceryvnější scéna je potom setkání po letech s maminkou, která leží na smrtelné posteli. Film má fantastickou výpravu, herecké výkony všech hlavních herců jsou obdivuhodné… vytkla bych jen stopáž (klidně bych to o 20min zkrátila), a chvílema trochu přehnaně náboženská dramatická hudba, ale jinak určitě stojí za to film vidět. [Festival de Cannes 2023] ()

tomashrabek 

všechny recenze uživatele

(KVIFF 2023) Zopár chybných režijných rozhodnutí, roztrieštenosť perspektívy a nedostatočne vykreslené motivácie zrážajú inak extrémne zaujímavý príbeh. Nejednoznačnosť scén, ktoré mali byť emocionálnym vrcholom filmu, síce vyvolá pochybnosti, ale skôr než o hlavnej postave o filmárskej zručnosti autorov. ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama