Most, který nevede nikam

Bill Baer, Ian Mune

Kevin Hayward

Kostýmy:

Sue Gandy

Herecké projevy občas k smíchu, ale hezká příroda, pěkný most a naháněčka v lese byla, takže na Cinemaxu se na to dalo dívat. Na DVD bych ale tento film rozhodně nekoupil!(24.5.2009)

V obsahu je psáno o lovci, který si vůbec necení života druhých. Nepřipadal mi tak. Smrt, která jako první rozvířila emoce, byla zřejmě způsobena v nutné obraně. Hlavní hrdinové navíc docela lačnili po krvi, pomalu každou prkotinu chtěli řešit násilím; třeba zastřelení záporákovy milenky bylo hrozně zbrklé, z takových jednání pak vznikají katastrofy a násilí přece plodí obvykle jen další násilí. Ale tak už to v životě semtam chodí, že jo....Tím pádem jde o příběh ze života a ty máme nejradši (ale vážně). Aneb: Lidi, snažte se dělat kompromisy a dohody (jako se to děje třeba v rámci evropských integrací), násilí prostě nikam nevede (stejně jako onen most a stejně jako obchod se zbraněmi, "obrana" státu před cizinci a podobné srandy).....Jinak mě film mile překvapil, na nic moc nehrál a byl trochu komplikovanější, než běžný horor typu Vřískotu (i když ten možná dokáže děti i vyděsit).(1.7.2009)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 12.12.2008, réžia slovenského znenia = ZORO LAURINC (15.12.2008) curunir: Moja "poznámka" je absolútne korektná :-) pretože dátum premiéry uvádzam podľa datovania v EUROTELEVÍZII (napriek tomu, že máš pravdu v tom, že to bolo až nad ránom nasledujúceho dňa). (21.12.2008)(15.12.2008)

Myslel jsem si, že půjde o dálší buranský horor, ale to jsem se docela spletl. Spíše jde ze začátku o čistě dobrodružnou podívanou, která je místy plná humorných situací, trapných hlášek a ne zrovna zajímavého děje. Jediné co mě za prvních zhruba dvacet minut zaujalo byl auťák a koupání v řece bez svršků. Teprve s konfrontací Leona a Maca se začíná rozjíždět jakési psychologické drama, které se konečně přibližuje k hororovému žánru. Zprvu jen okrajově, ale tvůrci později i přitvrdili. Závěr je dle mého hodně uspěchaný, ale druhá polovina si určitě zaslouží lehce nadprůměrné hodnocení. 6/10(26.1.2011)

Značne béčkový triler, ktorý však iné produkty zo svojho žánru nijak nezahanbuje. Dej je dosť priamočiary a pomerne jasne čitateľný, bez väčších problémov sa dá postupne domyslieť, kto prežije a kto sa už z lesnej prechádzky nevráti. A pritom mal film pomerne dobrý potenciál, založený na podmanivom a tajomnom prostredí novozélandskej divočiny. Napätie však kazí nevydarená prvá polovica (u mňa tak na 1*), otrasná hudba, až príšerné viditeľná lacnosť filmu a v neposlednej rade aj herecké výkony. Druhá polovica ukazujúca zbesilý hon psychopatického Maca na skupinku výletníkov je potom už v omnoho lepšom duchu a mierne prilepšujúce 3* dávam hlavne vďaka nej. Anderson-ova poznámka k premiére je mierne chybná - tá bola 13. 12. ´08 o 03:05 ráno. (2. komentár k filmu)(18.12.2008)