Reklama

Reklama

Recenze (6)

p6qwre 

všechny recenze uživatele

3,5*__V roce 1990 podle tohoto filmu měl být Měsíc obydlen lidmi a sloužit především jako základna pro starty raket směřujích k dalším planetám. Podstatné je, že Zemi se hodlají navštívit neznámé inteligentní bytosti, ty ale svoji dlouhou cestu vesmírem nedobrovnolně zakončí nouzovým přistáním na Marsu. Naštěstí Země zachytí jejich signál SOS a z Měsíce proto hned startuje raketa, jejímž cílem je ufounům poskytnout první pomoc a dopravit je na Zemi.__Vynikající barevná kamera, na Marsu načervenalé "psychadelické" stíny, spolu se skvělou hudbou mi to místy připomnělo scény s halucinacemi z Easy Ridera:) Trochu přeháním, pravda... Nevím, jestli se dá sehnat i jiná kopie filmu, ale v té kterou jsem viděl byl místy trochu zmršený zvuk dialogů, občas bylo dost těžké tomu rozumět. Navíc také dost pokulhává scénář, logika chování hlavních hrdinů mi občas nedocházela. Celkově v rámci béčkových sci-fi 60.let mírný nadprůměr, aspoň pro mne tedy, asi jsem už viděl hodně špatných filmů... ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

V ruské "předloze" mi chyběly propriety typického béčka, především brakový námět a záporák. Američané vzali Mečte navstreču, kompletně ho předělali - z děje nezůstalo prakticky nic a původní film připomíná jen pár záběrů, upravili ho podle mého přání, a moc ho tím nevylepšili. Queen of Blood je klasické monster movie, zajímavé jen barvou a krásnou Judi Meredith. Z toho prvního režisér občas vymáčkl krásnou scénu, a na to druhé se hezky dívá. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

AIP malo širokú škálu produkcie. Nielen tú svoju vlastnú, originálnu, ale aj zostrihané a americkými scénami doplnené zahraničné snímky. Tu sa použili klasické ( pre mňa ale dejovo nie veľmi vydarené ) ruské sci-fi blockbustery MECHTE NAVSTRECHU a NEBO ZOVYOT. Takže je to vlastne iba poprdávajúci si kúsok americkej kinematografie, ktorá vedela byť v minulosti aj mrchožrútom. Dnes sú to už nanešťastie, aspoň celkom zábavné mockbustery. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama