poster

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro

 • Jižní Korea

  Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

 • Jižní Korea

  봄 여름 가을 겨울 그리고 봄

 • Německo

  Frühling, Sommer, Herbst, Winter... und Frühling

 • Slovensko

  Jar, leto, jeseň, zima... a jar

 • Austrálie

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 • USA

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 • Velká Británie

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 • Kanada

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Drama / Poetický

Jižní Korea / Německo, 2003, 103 min

Režie:

Ki-duk Kim

Scénář:

Ki-duk Kim

Střih:

Ki-duk Kim
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pethushka
  ****

  Tenhle film hledá harmonii někde mezi čistotou a špinavostí. Kupodivu ji za pomoci přírody a moudrosti nachází. Dlouho jsem se u sledování necítitla tak vyrovnaná a uvolněná. Myslím, že má moc dostat se člověku pod kůži a nenásilně mu ukázat jak to v životě chodí. Umělecké dílo s příjemnou hudbou a krajinou. 4*.(8.9.2011)

 • Šakal
  *****

  Kim Ki-Duk(ova) filmová očistná terapie mající meditativní charakter. Tady jsou jakákoliv slova naprosto zbytečná. Každý si zde (pokud chce) najde to své. p.s. neubráním se myšlence, jak by asi vypadal tento snímek, kdyby si ho "do parády" vzala současná hollywoodská "továrna na sny", zadala to např. takovému Michaelovi Bayovi a ten do hlavních rolí obsadil Megan Fox a Shiu LaBeoufa. Mám silný pocit, že i na ty "Transformery" by v jeho případě došlo a on je tam dokázal nacpat. Měl bych tip. Ta pramice už byla celkem veterán, takže "vytunit" by si zasloužila, že Michaeli......(6.6.2011)

 • hippyman
  ***

  křehký, poetický, duchovní k ý č ... zřejmě jsem si při sledování nevybral svou sentimentální chvilku, prostě to vůbec nefugovalo. příběh se vleče a od začátku je nezdravě průhledný. takže výsledkem je vlastně něco jako Baraka, odyssea bohužel jen malého koutku Země, se špetkou děje. to je IMHO ale pro TOP 200 trochu málo. 60%(28.11.2008)

 • Falko
  ***

  Bol som dopredu pripraveny na meditacnu ukazku styroch obdobi mnicha a chlapca, ktoreho mnich zauca ako svojho nastupcu. Tym, ze som dal 3 hviezdicky este neznamena, ze sa mi film nepacil, ale asi nikdy nebudem ten dokonaly milovnik azijskych filmov tohto typu. Avsak vdaka filmu som sa mohol aj trosku zamysliet nad dnesnym uponahlanym svetom, opustit pretechnizovanu dobu a zajst niekam pri opusteny domcek pri jazere a vychutnavat si ticho a prirodu, avsak asi aj ja som sa stal otrokom dnesneho moderneho sveta, ze presedim hodiny pri CSFD, alebo pri filmoch :-) ________ Yeong-su Oh - (Starý Mních) +++ Ki-duk Kim - (Dospelý Mních) +++ Young-min Kim - (Mladý dospelý Mních) +++ Jae-kyeong Seo - (Chlapec Mních) +++ Yeo-jin Ha - (Dievča) +++ Jong-ho Kim - (Detský Mních) +++ Jung-young Kim - (Matka dievčaťa) +++(13.4.2011)

 • RHK
  ****

  Celosvětově divácky úspěšný film. Čistá filmařina Kim Ki-duka, s minimem dialogů, odehrávající se v budhistickém chrámu na voru uprostřed jezera. Moralita spojující 4+1 roční období s vývojem mladého, postupně stárnoucího mnicha a s jeho proviněními. Vina nese v sobě trest, ublížením živému tvoru ubližíme také sobě, poneseme těžký balvan ve svojí duši. A jen duchovní očista nám může pomoci, aby nás tento balvan nestáhnul ke dnu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=gXyxi-jnKxw(9.1.2013)

 • - Text na podlaze je „Sútra srdce“, jedna z nejdůležitějších súter mahájánového budhismu, psaná spisovnou čínštinou. (HellFire)

 • - Jaro, léto, podzim, zima... a jaro vybočuje z režisérovy filmografie, protože se svojí poetičností odlišuje od ostatních drsných výpovědí o životě plném násilí a sexu. (imro)

 • - Jezero, na kterém stál buddhistický klášter, se nachází v kraji Cheongsong v severní provincii Gyeongsang v Jižní Korei. Jedná se o rybník Jusan, který je součástí národního parku Juwangsan. Plovoucí klášter byl postaven pro účely filmu a po ukončení natáčení byl zbořen. Povolení pro stavbu kláštera bylo ministerstvem životního prostředí uděleno až po 6 měsících. (Dragoni)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace