poster

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro

 • Jižní Korea

  Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

 • Jižní Korea

  봄 여름 가을 겨울 그리고 봄

 • Německo

  Frühling, Sommer, Herbst, Winter... und Frühling

 • Slovensko

  Jar, leto, jeseň, zima... a jar

 • USA

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 • Velká Británie

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 • Kanada

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 • Austrálie

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Drama / Poetický

Jižní Korea / Německo, 2003, 103 min

Režie:

Ki-duk Kim

Scénář:

Ki-duk Kim

Střih:

Ki-duk Kim
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lesumir
  *****

  Jaro, léto, podzim, zima... a jaro je lyrickou básní, která nedokončuje verše. To všechno si musí divák dotvořit sám. To je na tom to nejkrásnější, že film/báseň nikam člověka netlačí, spíš naopak, dává mu tu volnost, prostor. Při sledování jsem se dostal do určitého stavu, kdy jsem jen sledoval obrazovku a hlavou mi proudily tisíce myšlenek, které mi film dával. Po skončení jsem nemohl ani mluvit, jak na mně film zapůsobil. Má opravdovou hloubku a moc si vážím toho, že je takový film natočen a že jsem ho mohl vidět!(17.8.2008)

 • Falko
  ***

  Bol som dopredu pripraveny na meditacnu ukazku styroch obdobi mnicha a chlapca, ktoreho mnich zauca ako svojho nastupcu. Tym, ze som dal 3 hviezdicky este neznamena, ze sa mi film nepacil, ale asi nikdy nebudem ten dokonaly milovnik azijskych filmov tohto typu. Avsak vdaka filmu som sa mohol aj trosku zamysliet nad dnesnym uponahlanym svetom, opustit pretechnizovanu dobu a zajst niekam pri opusteny domcek pri jazere a vychutnavat si ticho a prirodu, avsak asi aj ja som sa stal otrokom dnesneho moderneho sveta, ze presedim hodiny pri CSFD, alebo pri filmoch :-) ________ Yeong-su Oh - (Starý Mních) +++ Ki-duk Kim - (Dospelý Mních) +++ Young-min Kim - (Mladý dospelý Mních) +++ Jae-kyeong Seo - (Chlapec Mních) +++ Yeo-jin Ha - (Dievča) +++ Jong-ho Kim - (Detský Mních) +++ Jung-young Kim - (Matka dievčaťa) +++(13.4.2011)

 • Madison
  ****

  Čo nemôžem tejto snímke odoprieť, je skutočnosť, že si ma omotala skrz syntézu hudby, pôvabných obrazov a plnohodnotných myšlienok. A to všetko bez zbytočných dialógov, ktoré by boli schopné narušiť atmosféru znázornenia jednoduchosti zákonov prírody. Neraz mám chvíľky, kedy by som tento uponáhľaný svet vymenila za jeden malý domček na jazere, loďku a prijala jedného majstra, ktorý by ma stotožnil s pravým zmyslom duchovného chápania a meditácia by bola pritom každodennou súčasťou môjho jednoduchého života. A tá samota by dokázala robiť zázraky. S kórejskou filmografiou som zatiaľ nemala dostatočné skúsenosti, ale po tomto silnom duchovnom zážitku sa bez výčitiek nechám omamovať jej čarom znova a znova.(29.8.2008)

 • Max-Wesslo
  *****

  Film čistý, vyhlazený jako kamínek v horském potoku. Kim Ki-duk nemluví slovy, ale obrazem. A musím říct, že nádherným obrazem. Uprostřed hustě zalesněného údolí leží jezero a na jeho nezčeřené rovné hladině leží malý buddhistický chrám. V něm žije starý mistr a jeho žák, který se učí žít bez chtíče a pokušení, protože jak říká jeho mistr (a později se to i dokáže), chtíč a pokušení probouzejí vražedné úmysly. Cyklus ročních období plyne synchronně s cyklem života. V každém ročním období je krajina úplně jiná a pokaždé vám to vyrazí dech. Jaká škoda, že taková místa se na Zemi vyskytují čím dál méně. Fascinovaly mě některé symboly, jako například dveře, které stojí v pokoji a pomyslně oddělují ložnici od modlitebny. A přestože se dají obejít nebo nahlížet na spícího člověka, starý mnich si ty dveře stejně otevře, aby viděl. Stejné je to se vstupní bránou, která se také dá obejít, ale přesto jí každý návštěvník projde. Pomyslně odděluje svět tam venku se světem na jezeře. Přestože film je svým dějem prostý a jednoduchý, jen znalí lidé pochopí význam všech obrazů. Ale není to na škodu, naopak. I po skončení filmu vám tedy zůstává něco, o čem se dá ještě dlouho přemýšlet. Rozhodně doporučuju každému, aby se alespoň na 100 minut odprostil od uspěchaného rušného městského života a ponořil se spolu s Kim Ki-dukem a jeho filmem do meditací uprostřed překrásné krajiny neznámo kde.(6.3.2005)

 • gogo76
  ****

  Z tohto filmu je cítiť život. Hlavne úvod a záver má čo povedať. Kolobeh života, striedanie ročných období, narodenie i smrť, to všetko Kim Ki-duk namiešal v ideálnom pomere, no predsa by som pár vecí vytkol. Prostredná časť filmu určite trošku zaostáva, zdá sa byť menej zaujímavá a zdĺhavá a za druhé mi tu chýbali dialógy. Stačilo málo, ako v úvode, keď starec rozdáva životné múdra, pretože niektoré dlhšie scény bez dialógov začínali nudiť. Záver kde sa mlaďas vráti a škrabe na vrchol hory s priviazaným závažím, pripomenie Misiu s DeNirom, ktorý sa tiež podobne trápil. Je to podľa mňa najlepšia scéna filmu, navyše s výbornou hudbou, takže tak nejako vyvážila tú menej zaujímavú prostrednú časť. 70%.(31.1.2012)

 • - Text na podlaze je „Sútra srdce“, jedna z nejdůležitějších súter mahájánového budhismu, psaná spisovnou čínštinou. (HellFire)

 • - Film měl v Severní Americe premiéru 2. dubna 2004 a za první tři dny promítání si ze šesti kinosálů odnesl 42 561 dolarů, celkem pak 2,8 milionu. (imro)

 • - Režisér Kim Ki-duk se objeví ve filmu v úloze dospělého mnicha v poslední čtvrtině filmu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace