poster

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro

 • Jižní Korea

  Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

 • Jižní Korea

  봄 여름 가을 겨울 그리고 봄

 • Německo

  Frühling, Sommer, Herbst, Winter... und Frühling

 • Slovensko

  Jar, leto, jeseň, zima... a jar

 • Velká Británie

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 • Kanada

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 • USA

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

 • Austrálie

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Drama / Poetický

Jižní Korea / Německo, 2003, 103 min

Režie:

Ki-duk Kim

Scénář:

Ki-duk Kim

Střih:

Ki-duk Kim
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos
  ****

  DVD/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +zůsob vyprávění, nádherná příroda, příjemná hudba -myslím si že film toho mohl obsáhnout ještě více, takhle je velice jednoduchý a přímočarý/// Téměř bezeslov odvyprávěná lyrická báseň. Pohladí po duši, nechá vás meditovat a rozjímat a nádherně si u ní odpočinete. Vidět tento film a ani netřeba podobné místo navštívit. Režisér nám ho zprostředkoval v celé své přírodní kráse. Stejně tak i odvyprávěný příběh má co říct. Po jaru vždy příjde léto .-)/// Celkem 74%///(17.5.2008)

 • Adrian
  *****

  Meditácia obrazom a zvukom, poézia s minimom slov. Táto všeobjímajúca alegória o kolobehu života (v ktorej je rovnako možné nájsť budhistické ako i kresťanské motívy) stojí ako vzácne výbrusený kvalitný diamant aj sama o sebe, ale ešte fascinujúcejšiou je skutočnosť, že plnú hĺbku svojej krásy odkryje až potom ,čo si tento film zaradíte v kontexte predchádzajúcej filmografie Kim Ki-Duka.(9.12.2004)

 • tombac
  *****

  Plýtvat slovy o tomto čarokrásném filmu je stejně jako v něm zhola zbytečné. Magický, krystalicky čistý, klidný a přitom neskutečně emotivní snímek, jenž nám předkládá četná filosofická poselství, aniž by se jakkoli podbízel. Stačí se jen uvolnit, dívat, kochat, cítit a zaručeně jeho kouzlu podlehnete.(13.12.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Žádostivost vzbuzuje touhu vlastnit a touha vlastnit je příčinou vraždění." Meditativní koloběh života po korejsku je pro mne zřejmě prvním zklamáním z tohoto koutu světa. Příběhové zlomky života jsou totiž předvídatelné a pokud si z tohoto snímku budu něco pamatovat, tak jsou to spolehlivě vrzající dveře ve volném terénu, což rozhodně není režisérova výhra. Samozřejmě se líbily obrázky i hudba, dokonce mám rád i duchovno, ale té nudy jsem zažil příliš na to, abych patero ročních období hodnotil lépe.(29.4.2016)

 • Madison
  ****

  Čo nemôžem tejto snímke odoprieť, je skutočnosť, že si ma omotala skrz syntézu hudby, pôvabných obrazov a plnohodnotných myšlienok. A to všetko bez zbytočných dialógov, ktoré by boli schopné narušiť atmosféru znázornenia jednoduchosti zákonov prírody. Neraz mám chvíľky, kedy by som tento uponáhľaný svet vymenila za jeden malý domček na jazere, loďku a prijala jedného majstra, ktorý by ma stotožnil s pravým zmyslom duchovného chápania a meditácia by bola pritom každodennou súčasťou môjho jednoduchého života. A tá samota by dokázala robiť zázraky. S kórejskou filmografiou som zatiaľ nemala dostatočné skúsenosti, ale po tomto silnom duchovnom zážitku sa bez výčitiek nechám omamovať jej čarom znova a znova.(29.8.2008)

 • - Jaro, léto, podzim, zima... a jaro vybočuje z režisérovy filmografie, protože se svojí poetičností odlišuje od ostatních drsných výpovědí o životě plném násilí a sexu. (imro)

 • - Spoiler: Žádná z hlavních postav nemá jméno a alespoň jedna z postav nikdy neukáže svou tvář. V buddhismu je jedním z bodů potřebných k dosažení probuzení osvobození sama sebe. Buddhismus zavrhuje myšlení na sebe sama jako na individuum, namísto toho je nutné se vidět jako část celku. Proto měli pouze policisté ve filmu jména. (HellFire)

 • - Text na podlaze je „Sútra srdce“, jedna z nejdůležitějších súter mahájánového budhismu, psaná spisovnou čínštinou. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace