Jaro, léto, podzim, zima... a jaro

• Jižní Korea Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom (více)

Jaro. Uprostřed jezera v horách stojí malý buddhistický chrám. Starý mnich v něm vychovává malého chlapce jako svého nástupce.
Léto. Dospívající chlapec se zamiluje do dívky hledající v chrámu zdraví. Následuje ji do "skutečného" světa.
Podzim. Dospělý uprchlík hledá v chrámu útočiště před policií: zabil z lásky. Pod vedením svého mistra projde pokáním a pak se vydá do rukou spravedlnosti.
Zima. Muž se vrací, aby se znovu ujal svého poslání. Přijme pod střechu chrámu zoufalou mladou matku a po její smrti se začne starat o osiřelé dítě.
Jaro. Mnich vychovává svého nástupce

Lyrický snímek o plynutí ročních období a lidského života Jaro, léto, podzim, zima a jaro představuje v Kim Ki-dukově kontroverzní tvorbě fascinující obrat bez ztráty umělecké identity i nejosobnějších témat. Postavu mnicha v čase zralosti v něm ztvárnil sám třiačtyřicetiletý tvůrce. Snímek získal Cenu diváků na MFF v San Sebastiánu a svému autorovi vynesl Cenu C.I.C.A.E., Cenu Dona Quijota na MFF v Locarnu. (MFF Karlovy Vary)

filutaBLACK

Typický Kim Ki Duk. Mlčenlivý minimalismus, naturalistické výjevy, vyprávění obrazem, spousta myšlenek k zamyšlení, a sám v závěrečné kapitole podstupující očistu. ()

boulala

Od Kim Ki-duka jsem viděl jen dva filmy..tento a 3-iron. Obojí má režisérův podpis v poetickém a volném vypravěčském tónu bez jakékoliv snahy o větší rozsah scénáře. Zatímco u 3-iron jsem byl zklamán závěrem a nelogičností děje, tento snímek podobnou vadu nemá a proto si zcela zaslouží 4-5 hvězd. ()

mirushbiatch

Neviem ,co by som napisal k tomuto filmu.Rozumiem jeho uspechu a vseobecnej oblubenosti.Nerozumel som celkom zaverecnej stvrtine,i ked sa snazim ako chcem doteraz.Vlastne ani nvm ,ci chcem rozumiet. TO je Kim Ki-Duk. ()

Medwjed

Krásný komorní snímek, který se nemusí každému zamlouvat. Na takovýto film musíte mít náladu se nechat ponořit a unášet se na vlně, kterou vám režisér předkládá. Film nutí člověk se zamyslet o smyslu našeho bytí a koloběhu života na pozadí krásné přírody. ()

Neuromancer

Je to film bohatý na buddhistické filozofie, přesto plný událostí a postřehů, které lze snadno pochopit, bez ohledu na vaše přesvědčení. Mystický základ buddhistické spirituality a okamžitě pohlcující příběh o lekcích, se kterými se musíme potýkat všichni, bez ohledu na víru a kulturu ()

La 3na

Film který místy plyne až neuvěřitelně poklidně a stále se odehrává na jednom místě, aby o to více vynikl jednoduchý, ale silný příběh. Během celého filmu můžete vždy předvídat co bude následovat, přesto ale neztrácí kouzlo. ()

bobajs

pokud se dá nazvat nějaký film básní, tak určitě je to tento. Krásný průběh života s jednoduchými odkazy na životní hodnoty a jak lze trestat i odpouštět... ()

de-souza

Harmonie, přírodní obrazy, podobenství zločinu i trestu trochu jinak...pro mě je tenhle film hlavně o klidu, skoro až meditaci...silný zážitek ()

enterama

nj priroda je pekna ale clovek a jeho charakter su hlavnymi postavami filmu. obcas som dopredu vedel co sa asi stane pri obmedzenom pocte postav ale ako celok ma film velmi potesil ()

Anniem

Nádhera, mistrovské filmové dílo, které jde do hloubky a jen tak na něj nezapomenete, nemluvě o dokonalém vizuálním zpracování. ()

SonnyR

Niečo tu nesedí......Tento film ,stoji na útese poetického gýču...avšak neškače čiže ani nepadá....Pre mna osobe maximalna hranica poetiky ,ešte trocha a asi by som sa povrac...l.............Krasný,pokojný a zaroveň agresívny film.Nádherná kamera ,ktorá očiam sposobuju orgazmus.........Pre mna osobne velmi paradoxný film... ()

JoudaCZ

Film boduje tam, kde je Kim Ki-Duk tradičně silný - kompozice záběrů, obrazů. Obrazů, jimiž se klopotně proplétá subtilní příběh. Příběh zároveň obrovský, příběh lidského života. ()

StandikK

Dálší Kim Ki-duk(uv) skvost...Tento film je nejenom vážný, ale často jsem se u něj i smál nad "přehnanými" nápady hlavních hrdinů... ()

borboleta

Všeobecné nadšení tímto filmem nějak nesdílím. Možná jsem málo duchovní a málo meditující, každopádně pro mě to bylo 98 minut nudy a neustálého kontrolování hodinek, zda už je naděje, že bude konec. Koncept je slibný, ale možná by mu víc slušel krátkometrážní formát. ()

Zayls

Zfilmovaná, jemná, alegorická báseň. Obrovské množství symbolů, velké množství aspektů filmu co může divák vnímat a sledovat. A to idylické prostřední nedotčené přírody, pastva pro oči a duši. Pro mě nejlepší Kim Ki-duk . ()

Izzetman

Nejstarší příběh ze všech. Panenská příroda. "Lidští lidé". Filmová báseň, ze které čiší klid, který je dnes ve filmech nedostatkovým/nežádoucím zbožím. Je to film, ke kterému si člověk musí najít cestu v sobě, mít chuť si přečíst báseň. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí