C'était un rendez-vous

• USA Rendezvous
Krátkometrážní / Akční
Francie, 1976, 9 min

Hlavní hrdina absolvuje ve svém sportovním voze zběsilou jízdu probouzející se Paříží. (Snorlax)

vitekpe

Tak asi kazdy trosku znaly priznivec motorismu rychle uhadne, ze auto nejede zas tak rychle (efekt nizke kamery) a hlavne nedpovida zvuk motoru... A jak se muzeme docist napr. na wiki, je to tak. Natacelo se z Mercedesu 450SEL 6.9 a zvuk je dodan z Ferrari 275GTB. Jinak jde ale o zajimavou motoristickou jednohubku s prima zaverem. ;) ()

!Borec!

Ani by člověk nemusel do Paříže a má tady bleskového průvodce. Ten závěr..(SPOILEr) :)...a přece se našli :)...akorát tu chybí přívdavek romantický :))) ()

Rondell

Neskutečně zábavný sledovat, jak kamera prolétává skoro prázdnou Paříží. určitě bych si chtěl něco takovýho zkusit, ale i tohle byl dobrej zážitek. Závidim řidiči. Pár lidí si tady stěžuje na pointu,ale mně přijde romantická a vůbec nic nekazí. ()

Jiri_Jaros

Zběsilá jízda, která začíná na Boulevard Périphérique a vede centrem Paříže až na Sacré Coeur. Motor Ferrari 275GTB burácí ulicemi a pneumatiky kvílí. Hlavní hrdina spěchá a čas běží. Tento snímek, který díky autentičnosti a způsobu produkce dostal autora do křížku se zákonem, zachycuje nebezpečně rychlou a strhující jízdu ranní metropolí. ()

Hawaj

Filmový experiment/test, ketrý se ve své době stal prvním automobilovým virálem, jakých dneska udělá každý kluk Gopročkem a svým autem hafo a pak s ním oblažuje na You Tube či Vimeu. Ale tehdá, léta páně 1976 to bylo ještě objevování nových světů a možností jak sugestivně nafilmovat akční záběry automobilové honičky s těžkou filmovou kamerou přidělanou na nárazník auta a pouhými 9-ti minutami záznamu. Lelouch šel trochu dál než ve své době Bullittův případ či Francouzská spojka. Jízda je to hustá přes celou Paříž, přes spoustu červenech semaforů a vše samozřejmě načerno bez povolení, natož zajištění bezpečnosti. Nenechte se ale mýlit zvukem, ten je tam dodělaný stejně jako kvílení pneumatik. Stejně tak pokud kamera skoro líže asfalt pak najednou detaily dlažby ubíhají daleko rychleji než jsme zvyklí a připadá nám to jako šílená rychlost i když tomu tak není. Hledání pointy u kamerovýho testu je trochu nesmysl, ale závěrečná schůzka je milá. :) Filmeček ve své době vyvolal kontroverzi a byl prý zakázán a režisér snad i zatčen při prvním promítání což mu pomohlo, aby se stal legendou. Natočeno na jeden záběr, jednu špulku filmu bez střihu. Poznámka: kamera není na motorce protože to by se pak záběr va zatáčkách nakláněl a hlavně by ta motorka asi neunesla těžkou filmovou kameru s gyroskopeam a akumulátorem. ()

subic

Víte, co je na tom nejlepší? No jasně, ten jadrný zvuk motoru. Žádný střih a omezená délka filmu jen na jednu jízdu po ranní Paříži, když byl ještě minimální provoz. Kamera byla upevněná (opravdu?) na legendárním Mercedesu Benz SEL 450 6.9, typové označení W116, což byl praotec třídy S-Klasse. To bylo to správné nářadí, měl velkou V8 6.834 ccm o výkonu 210 kW (286 koní), což neměly ani všechny tehdejší supersporty. ALE disponoval jen 3stupňovým automatem a tady je tak trochu rozpor, napočítal jsem, že řidič řadil až na 5. stupeň. Takže Claude Lelouch použil jen zvuk ze svého Ferrari 275 GTB, které mělo 5stupňovou převodovku nebo jím absolvoval i celou cestu? Každopádně na velké obrazovce je to zážitek, kam se hrabou dnešní hry. Takhle profrčet Paříž už by dnes nebylo možné, potká jen pár aut a popeláře, pár chodců a většina cest je dlažba. Dneska kde jaký lojza cpe na youtube, jak někde trhá asfalt, ale TOHLE je praotec všech zběsilých jízd. Kdo neměl tu možnost, tak může shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=Dwjy0qED2Lo ()

Marquis

5 hvězdiček nepatří režisérovi, ale řidiči. Takovou jízdu bez střihunikde asi už neuvidíte a v dnešní kamerové Paříži už vůbec ne. ()

Muf911

Osmiminutový film, jeden záběr, Paříž nad ránem a ulicemi se řítí blíže nespecifikovaný sporták. Zvukovou stránku tvoří jen vytí motoru a pískot pneumatik. Závěršílené jízdy na Montmartru, řidič končí v objetí své dívky. Tak, a ted jsem zaspoiloval, ale to není důleřité, tohle se stejně musí vidět, protože děj se stejně nedůležitý. ()

dragi

No, těžko hodnotit jako film, takových videí jsou dneska mraky a byť se na ně rád podívám, neoznačil bych je za filmy. Nicméně, jako video hodně dobré, akorát bych uvítal i záběry zevnitř. Musím říct, že mě pobavily komentáře, že se jedná o "týpka na motorce". Zajímalo by mě, jak na to dotyční přišli? Už jen podle náklonů kamery v zatáčkách je jasné, že o motorku se nejedná ani omylem. Dnes existuje spousta lepších videí na toto "téma", tohle ale ve své době konkurenci asi nemělo. ()

PetrHej

Celkem originální krátkometrážní snímek o svižné ranní cestě Paříží. Velmi dobrou atmosféru zajišťuje zejména dvanáctiválcový vidlicový motor z Ferrari 275GTB. Nicméně film byl natočen z vozu Mercedes-Benz 450SEL, který byl opatřen pouze tří-rychlostní samočinnou převodovkou. Zvuk V12-motoru stejně jako řazení s meziplynem a kvílení pneumatik bylo přidáno dodatečně, což je na mnohých místech hodně znát (zvláště gumy piští i při velmi pomalých manévrech). Ale jinak zajímavé podívání. ()