Reklama

Reklama

Jak mít sex

  • Velká Británie How to Have Sex (více)
Trailer 2

Tři britské teenagerky jedou na prázdniny a doufají, že je čeká nejlepší léto jejich života – naplno se vrhají do divokého nočního života. Skvělý, neonem prozářený debut kameramanky a režisérky Molly Manning Walker o trojici britských teenagerek na divoké prázdninové jízdě plné alkoholu zaznamenal obrovský úspěch na festivalu v Cannes. Vtipný, promyšlený, ale zničující pohled na složitost ženského přátelství a sexualitu dospívajících. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (54)

oveckaoa odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle je na úrovni těch filmů kde někdo chce zasunout  a hned zasune to snad i ty pokračování Prciček jsou reálnější než tohle. Tři holky studentky  nevím odkud jedou do Řecka na dovolenou mají neomezený přísun peněz , protože tam kouří a chlastají více než Zeman , když byl prezidentem jen podotýkám jsou to studentky . Dojdou do hotelu  a chtějí pokoj s výhledem ten není volný jelikož došly pozdě tak jedna řekne, že jejich kámoška neumí plavat a oni  ji to chtějí naučit a pokoj je hned volný (to někdy musím zkusit v životě). Jedna z nich je panna a druhá do ní kvůli tomu věčně rýpe a  zkuste hádat jestli zůstane pannou i na konci nezůstane (Jak je velká šance , že hned na první dovolené zasunete?) tam potkají 3 kluky (u jednoho jsem si takřka celý film  myslel , že to byla holka) a chodí s nima chlastat a to je celý film . Ačkoliv ve filmu několikrát řeknou , že jsou hladové kromě brambůrek si nekoupí nic jedna dokonce čumí na obchod s pizzou , ale nekoupí si ji asi byl větší prioritou chlast a cigára . Jelikož tohle by neutáhlo celý film tak ta panna  je s nima na party kde je soutěž , která ženská udělá nejdříve chlapa kde soutěží dva z těch jejich nových kámošů ona z tama  odejde a pak potká toho co vyhrál zaplavou si a mají sex  ona je pak zbytek  filmu nasraná a máme konec. Proč je nasraná film nevysvětlí chtěla víc nebo čekala od něho vztah nevíme a nedozvíme se to .   Kdyby tam byl aspoň ten sex tak by třeba jednu hvězdu dal, ale nic tu nemáme jen náznaky . ()

Devadesát Dva 

všechny recenze uživatele

V Cannes 'How to Have Sex' zabodovalo podle mě pro ten přechod mezi první polovinou, kdy sledujeme partu 16yo buchtiček, která předstírá sebevědomí, předstírá že "žije" svůj life naplno, aby udělala dojem na pár vylitých a vyjetých britských klobás, do druhé poloviny, kdy se naše hlavní hrdinka tak nějak dostává, nohama na zem a z blbé, až tupé záležitosti přechází do chladivější reality, s protaženým obličejem, nicméně můj zájem to alespoň trochu probudilo, protože do té chvíle jsem jen protáčel oči a přemýšlel, jestli to nevypnout. Nezlehčuju to. Neodsuzuju, že mladí, jsou mladí. Ale poslat šestnáctky samotné kdovíkam z pozice rodiče, je jedna otázka, druhá otázka je, jak snadno to vylitý klobásy zkouší "budu rychle, líbí se ti to rychle" a je přece jasný, že když udělá tohle (lehne si k tobě, dá přes tebe ruku), udělá i tohle (...), tím chci říct, pár otázek by se v tomhle filmu našlo, protože zpočátku to působí jako další z "...jedeme šukat na Ibizu". Nevím, možná mají ostatní víc sexu, protože jsou na to prostě dost blbí a nemají celkově problém... do doby, než ho mají. Jako drama je to solidní právě jen tím přechodem, a možná i tím, že se to nesnaží nějak moralizovat, jen to ukazuje věci tak, jak jsou. Zároveň mi to ale dává bolehlav, že není divu, že Svět stojí za hovno, všichni jsou mimo, ploší, bez jakékoliv hloubky, každý se jen snaží dělat dojmy, protože jsou nejistí a tak tu sledujeme tenhle výkvět, více a více sexy, více a více odvázaný, ale bez rozměru - každý dělá ramena, každý je fake, aby pak brečel v rohu, protože je pak pravda bolí. ()

Reklama

leila22 

všechny recenze uživatele

Britsko-grécka dráma Ako mať sex sa spočiatku javí ako niekoľkodňová, neónmi prežiarená, tínedžerská jazda, ktorá snáď ani nemá tendenciu vyvinúť sa v niečo hlbšie. Ale pozor, veľký omyl. Okrem silne autentického herectva je tento debut výnimočný tým, ako s vysokou citlivosťou zachytáva krehkosť dospievajúceho človeka, nespoľahlivosť teen vzťahov a súčasne bolestivú skúsenosť a sklamanie mladého dievčaťa, ktoré zisťuje, že medzi jej vytúženou predstavou a realitou zažitou počas svojej prvej sexuálnej skúsenosti, bola veľká odchýlka. ()

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Sonda do nitra teenagerky. Na 90 minut mě to vtáhlo do letních bezstarostných dovolených, kdy má člověk plnou hlavu párty. Žádné prcičky, natočeno s citem pro detail, že by to prakticky mohlo být ze života. Přirozeně nevinná Mia McKenna-Bruce to hraje bez větších pochybností. Oscarovka to nebude, ale příjemná good-feel od které jsem vůbec nic nečekal.. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Příjemné coming of age drama o třech dívkách, které si jedou užít prázdniny divokým party životem a jedna z nich by zde ráda přišla i o své panenství. Herci jsou sympatičtí, rychle film uteče, ale přišlo mi to trochu obyčejné, podobných filmů je spousta a tenhle příliš nevyčnívá, na to je až moc málo explicitní a divoký, ale zabavilo. 6/10. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (6)

  • Film sa natáčal v Malii na Kréte (Grécko). (Arsenal83)
  • Variety popísal, že výkon Mii McKenna-Bruce je "hviezdny" a že film „nakreslil mínové pole sexuálnej výchovy a súhlasu pre generáciu po #MeToo s precíznosťou v nejednoznačnostiach, ktorá zoberie dych nielen rovesníkom hlavných postáv, ale aj starším". (Arsenal83)
  • The Guardian pochválil režisérku: "Walkerovej vedenie tonálneho rozsahu filmu je pozoruhodne sebaisté: obraz je plachý, temperamentný a veľmi zábavný, no zároveň znepokojujúci a mrzutý." (Arsenal83)

Související novinky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (více)

36. Evropské filmové ceny ovládla Anatomie pádu

36. Evropské filmové ceny ovládla Anatomie pádu

10.12.2023

V sobotu 9. prosince proběhl v Berlíně 36. ročník slavnostního předávání Evropských filmových cen, které každoročně pořádá v Německu sídlící Evropská filmová akademie. Vítězným snímkem večera se bez… (více)

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

Desátý ročník Be2Can začíná zítra!

03.10.2023

Be2Can, přehlídka výrazných filmů ze tří největších filmových festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes, oslaví jubilejní desátý ročník. Odehraje se mezi 4. a 11. říjnem a do programu ji zařadí 28… (více)

Byly rozdány Zlaté palmy v Cannes

Byly rozdány Zlaté palmy v Cannes

27.05.2023

76. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému závěru a nastal tedy čas, aby byly rozdány Zlaté palmy. Hlavní ocenění prestižního festivalu díky rozhodnutí poroty, jíž… (více)

Reklama

Reklama