Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

kohut

Povodne som film vopred odpisal ako dalsi z rodu Ken Parkov, ktory si mysli, ze staci lacno sokovat a potom uz netreba mat co a ako povedat. Ale Shortbus ma dostal tym, ze v nom nejde o sex. Sex tu funguje v roli farbiciek, ktorymi sa na platno kreslia vztahy, ambicie, sklamanie, krizovatky a ine veci, s ktorymi sa kazdy neustale stretavame. Samozrejme ze nie kazdemu sa take farby pacia a nie kazdy v tom vyslednom obraze uvidi viac ako mazanicu. Bude to asi tym, ze clovek s filmami "rezonuje" vtedy ak v nich dokaze najst nieco s cim sa stotozni. A v pripade tohto filmu sa to mozno nie kazdemu podari. Ale mne ano a preto davam za 4. Dal by som aj 5 ale viem si to predstavit este kusok lepsie. Pre fanusikov skupiny Le Tigre - epizodnu rolicku si tu strihne JD Samson. ()

Miki68

Nevím... Tenhle film předcházela pověst "šokantního dílka", ale tentokrát (alespoň u mě) zůstalo jen u očekávání. Možná jsem úplně nepochopil důvod PROČ vlastně byl tenhle film natočen. Pravděpodobně se jednalo jen o snahu ukázat degradaci člověka v postmoderní době na jakési zvířátko ovládané pouze svými sexuálními pudy. Nemůžu si pomoct, já jsem jednání postav ve filmu nerozuměl... Možná mám jen málo čtyřprocentních kamarádů, možná se jen se svými blízkými málo bavíme o různých sexuálních úchylkách, které nám dělají dobře, nevím...navíc se mi stále vtíral pocit, že je mi mnohem bližší parodie na tohle téma ve stylu Woodyallenovského " Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu..." ()

Besty

V tomto matoucím filmečku jsem našla jen málo pozitiv... největší hvězdičku dávám hudbičce, protože ta film zvedla na úplně jinou úroveň.. no a ta druhá hvězdička je za skrytý děj.. píši skrytý, protože pod hromadou sexu se jen těžko hledá.. bohužel.. ()

Fredericus

Je to samoúčelná prasárna? Není. Je. Není. __ Explicitní sex zde vesměs působí neeroticky (pinďosmrsk, řeklo by se), což byl předpokládám záměr (methoda, předmět satiry). Jenže pokud to tím měla být (také) jakási lidská komedie, pak se to žel moc nepovedlo (ten křečovitý rádobykarneval na závěr, škoda!). To se tedy lépe činila Michaela Pavlátová ve své předfilmové desetiminutovce. (A pokud to měla být nepříjemná lidská komedie, pak snad raději nějakého Fassbindera. – Vůbec se zdá, že leccos je zpracováno jinde lépe – Allen, Almodóvar.) K poměru kvality dílčích nápadů a kvality celku, který poněkud připomíná slabší Monty Python's, se výstižně vyjádřil gombarix. "Dějové linie" ztvárněny jaksi nevěrohodně, místy z toho příliš trčí snaha o kultovnost, ale nemůžu říct, že bych se (vůbec) nepobavil. ___ Za všechny pozoruhodné komentáře (tentokrát je jich pozoruhodná vlastně většina): novoten, marvan, Eleanai, twinpeaks. __ Ad hirnlego: Co vypovídají postprojekční řeči o lízání kundičky o filmu? Nic. ()

markotter

Těch několik vtipných scén, které nám hlavní představitelé předvedli mě nevyvedlo z pocitu, že se během filmu nudím. ()

LordMysti

Jistě na nynější poměry vcelku silně "odvázaný" film, zajímavý rozjezd a myšlenka, jen mi to přišlo v závěru nedotažené. Škoda, mohl to být nadprůměrný film, takhle určitě "pouze" zajímavá podívaná. ()

Hermit

Další povedený snímek Johna Camerona Mitchella, nevázaná sexuální otevřenost spojená s úžasně působícím citovým rozpoložením postav. A ještě plus navíc: zbožňuju Severin, úžasná postava ;-) ()

Adiemus

Jak by dopadlo hodnocení, kdybychom se nedívali na ostatní pod vlivem "správné" výchovy, předsudků a společenských /nebo nedejbože i náboženských/ dogmat? ()

the.emef

Myslel jsem si, že jsem hodně otrlý a že už mě nemůže nic rozhodit, ale některé scény tohoto filmu mě vyvedly z omylu. Nicméně i přes až přílišnou explicitnost (nebo právě pro ni?) jsem se celkem dobře bavil. ()

Slimakovec odpad!

Během sledování mi v hlavě probíhaly myšlenky, pro koho ten film mohl bejt natočenej. Ze začátku to vypadá jako péčko, pak nějaký sado maso, pak teplouši. Když to bylo oddělený, tak jsem si říkal, že je to ještě jakž takž ok. Pak tam ale začnou s odpuštěním š***t všichni se všema, ale jen málokdy chlap s ženskou. A to už jsem se musel přemáhat, abych to dokoukal. A když k tomu přičtu postavy jako teplouš, teplouš, kterej se chce zabít, tranďák, lesby, sadomasochisti a prakticky cokoliv, co je v populaci v míň jak 4% menšině, tak mi z toho vychází krásnej odpad. ()

swiss

Poprvé jsem se dobrovolně koukal na gay sex. Když od toho odhlédnu, tak byl film příjemné pokoukání a měl zajímavý děj. ()

ljukyljuk

Hneď na úvod - nie som prudérny človek, nie som homofób a nie som zástanca jedine tradičných filmov bez možnosti experimentovania. Ak ste niečo zo zoznamu, Shortbusu sa vyhnite sakra veľkou okľukou. Na druhej strane, som človek, ktorý má vkus a vo veciach hľadá zmysel. A tu sa dostávam aj ja do konfliktu s týmto filmom. Boli tam momenty, kedy som to tým hercom fakt, fakt žral a či už výkonom, alebo konaním mi prišli tak nenormálne prirodzení, že to bolo niečo úžasné. Drobnosti, aké tam režisér využil, niekedy naozaj príjemne prekvapili. Animovaná scéna New Yorku tiež. Ale boli tam momenty, keď som mal jednoducho pocit, že pozerám péčko, do ktorého je vsunutá nejaká pseudozápletka. Dobre, možno nie až natoľko, ale aj tak. Niektoré vtipy vyšli, niektoré myšlienky nie. Postavy nemali nejako stanovený charakter, boli také nijaké (aj keď snaha o načrtnutie vlastností tam bola, ale pri snahe to pre mňa aj ostalo). A celé to pôsobilo miestami tak absurdným dojmom... no nie pozitívne absurdným, ale takým, keď si poviete "bože, toto je hovadina a o čom to tam vôbec hovoria?" absurdným. Takže toľko. Film, ktorý, aj keď sa veľmi snažil byť iný a šokujúci, mi vyprší z hlavy asi tak rýchlo ako akékoľvek péčko, na ktoré sa podobá. Škoda. 46% aj to len pre hlášku, ktorá mi jediná zostane v pamäti: Tonight we're having a film festival. They're boring as hell, but I've found the more boring they are, the more intelligent people think they are. ... a od Mitchella 100-krát radšej Rabbit Hole ()

bono22vox

Nenechte se odradit explicitními erotickými scénami a podivnými sexuálními praktikami, které na vás bez varování vyskočí hned v úvodu. Protože když přijmete sex jako metaforu hledání cesty k druhému i k sobě, čeká vás nečekaně křehký film plný zajímavých postav... ()

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)