Shortbus sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus, otevřeném pro lidi všech sexuálních orientací. Film ukazuje možné způsoby, jak najít odpovědi na stále se vracející otázky: jak milovat a být milován. Jak být šťastný... (oficiální text distributora)

veverysiak

Uletená blbosť o sexuálnych frustráciách, nehovorím, že také neexistuje, toto je však príliš vyakcentované do nepozerateľnosti, takže 15%. ()

Gesicht

Těžko říci, co je ještě póza a co zajímavě neotřelý pohled na věc. Explicita by mi nevadila, kdyby místy nepůsobila jen jako patetická výplň neujasněných výpovědí scénáristy. ()

vykyn

šokující??ani náhodou..kontroverzní?.ani popel..tohle je hodně slabé porno..a to má být film?....to snad ne.... ()

karnát

Výborné herecké výkony zdobí krásně otevřenou sondu do lidské přirozenosti. Jen ke konci film trochu ztrácí drajv, což je škoda. ()

Warapeidza

Rádoby šokující sonda do života lidí, kteří žijí na pomezí obyčejné lidské existence a něčeho, co se skrývá za tím vším... Perverzní a šokující obrazy střídají emociální výjevy, při kterých přemýšlíte o tom, který zvrhlík mohl toto všechno natočit dohromady a ještě tomu říkat film... A přesto to nemůžu odsoudit, je to sice divné, ale zároveň hodně zvláštní a svým hodně zvláštním způsobem i zajímavé... Původní hodnocení 2*, třetí přidávám za hudbu... ()

Llaney

Odmyslete sexuální stránku a prvoplánovou "šokantnost" , vžijte se do toho a zbyde vám docela jímavý a přemýšleníhodný příběh.....hvězdička navíc za skvělý soundtrack (dá se poslouchat, aniž jste viděli film, doporučuji na nějaký road trip) ()

josmart

Milý nezávislý snímek o problémech s orgasmem. Bohužel film se snaží hodně šokovat, úvodní scéna například je v podstatě normální porno. Dalo by se udělat i bez toho a film by byl mnohem stravitelnější. ()

MK_ultra

ShortBus není film o ničem, je to film o lidech (více či méně nekonvenčních)jisté subkultuře do které v běžném životě jen těžko pronikneme. Snímek překvapí svou syrovostí která nemusí být každému po chuti či příjemná.Rozhodně zajímavý námět a zajímavý scénář, který ale nevyplnil moje očekávání.Příběh je dojemný,samo sebou dost nekonvenční(snažím se vyhnout slovu kontroverzní,protože mi příjde neadekvátní a vůči jiným snímkou trochu nefér) ale postavy jsou tak uzavřené do sebe, že se s nimi můžete jen těžko zžít. Smímek ne průměrný,ale jak trefně poznamenala slečna Kleopatra"na jedno použití". ()

Jincom

Zajímavý snímek o hledání hranic lidské sexuality, aneb spletitá cesta od hraného ke skutečnému orgasmu... ()

ta*jemna*

...nesmírně citlivý film i přes tu obnaženost. Odchylky/ůchylky mě nepohoršily, tak nějak to k tomu filmu patří. Plus skvělej soundtrack... ale Ty ses mi líbil víc, protože jsi takovej smutnej... ()

jerry737

Tak mi tu 10 minut blíká kurzor a já nevím jak začít. Film je užasný můžu ho jen doporučit a hlavně jelikož je jediný (nebo mě opravte) tohoto žánru dá se mu jen málo co vytknout. Nicméně romatických filmů je to přehršel a porna taky.Proč tedy nenatočit něco mezi. Film ukazuje sex ne jako symbol lásky ale jako požitek, který by se měl využívat všude. J8 z filmem souhlasím a i když byl natočen v 2006 je aktuální a bude aktuální. Každému doporučuji ()

nikhaj

Odvazny kusok, 18+ alebo radsej aj 21+. Hetero, bukvično, queernoid s malo lesbosom zato original marylin menson teoriou odobratia par kusov rebier. Inak happy end ()

Peabody

děkuji kolegyním a kolegům zde, že mi ušetřili čas, který bych jinak zjevně promrhal. Raději ho využiji jinak :-) ()

Miroslav.Zac

Film se na začátku slušně rozjel, ale místo bezduché úchylárny mi vecpal velmi nezábavnou snahu ukázat stejnakost všech lidí bez rozdílu pohlaví a toho, komu kam to svoje pohlaví strkají. A taky že lásku a pochopení chce každý. ()

Michaell

Tento film podle mě naráží na problém vyprázdnění forem, který je způsoben ohromnou filmovou produkcí. Pokud by se v něm neobjevila tak otevřená sexualita, či něco podobně kontroverzního, jednalo by se o velice milý, příjemný film o mezilidských vztazích, skvělý po vizuální stránce, nápaditý, s velmi dobrými hereckými výkony - tedy sice nadprůměrný, ale jeden z mnoha. Snaha odlišit se a nezapadnout je u tohoto filmu jasně patrná. Budí rozruh, mluví se o něm - nezapadá. Je to tak na čtyři a půl, původě jsem dal čtyři právě za ten sex, ale bylo by to nefér. Taky mu vděčím za dobrej zážitek - šli jsme na něj nic netušíc s kamarádkou a přál bych vám vidět barvu mejch tváří při úvodních scénách - no asi jako ty srdíčka na plakátu... Ps: mělo to skvělý předkrm: Karneval zvířat ()

roithamer

nečekala jsem dobrý příběh, ale čekala jsem, že to bude alespoň náležitě šokujicí. ale ani to mi nepřišlo .. pokud jde o "sexuální otevřenost", pak taková "korida lásky" (1976!) je šokující mnohem více (přestože ta také příběhu moc nepobrala ...). pro mne tohle bylo ponejvíce nudné ()

Prachy dělaj člověka

Prachy dělaj člověka

12.01.2007

Charlie Kaufman, slavný a Oscarem oceněný scénárista Věčného svitu neposkvrněné mysli, se rozhodnul režírovat svůj první film. To není žádná novinka, o filmu s prapodivným názvem SYNEKDOCHA se mluví… (více)