Drama / Komedie / Romantický / Erotický

USA, 2006, 101 min

• prome

Tak od tohohle filmu jsem toho ocekaval dost a dokonce jsem si precetl clanky o nem a kdyz jsem slysel jake ohlasy mel na ruznych festivalech tak jsem nabyl dojmu, ze se bude jednat o vyborny film, ale to co jsem videl me opravdu zklamalo. Reziser si zbytecne libuje v nahote, ano je to otevrene a kontroverzni, ale v nejakych scenach je to naprosto zbytecne a me jako divaka se nebavilo 100x za film divat na stejny zaber. Tenhle snimek je pro me jedno velke zklamani a jediny duvod proc tomu nedavam odpad je ze takovy snimek tady jeste nebyl. Doufam ze jestli jeste napadne nekoho natocit neco podobneho tak to natoci normalne.(2.11.2007)

• 5150

50%.. Tohle mi připomělo KEN PARK a přestože to má přeci jen lepší myšlenku, jsem zklamanej.(10.7.2007)

Já ti vám nevím - na jednu stranu mě fakt hodně šokoval, dokonce i bavil, byl to správně otevřenej a úchylnej film, ale na druhou stranu sem tam nudil a nebýt otevřeného porna, nebyl by pro mě asi ničím zajímavej ..(29.5.2008)

Velmi naturalisticky otevřený sexuální snímek, umělecké softporno, přesto citlivá filmová meditace a úvaha nad světem postmoderní absolutní svobody, vynikající reflexe současné Ameriky (možná spíše ale jen New Yorku) po 11. září, nezávislý film plný bolestného poznání, že štěstí se nemusí pojit ani s hmotným dostatkem, ani s extrémní sexuální svobodou. Esteticky nádherně zpracované počítačově animované předěly kamery švenkující nad zmenšeným modelem New Yorku, Socha Svobody jako přesný symbol současného status quo tohoto města, herecké výkony hraničící s exhibicionismem a velmi přesné postižení podstaty ducha doby... Bravo! (i když některé sexuální scény se daly natočit i se zachováním atmosféry a vyznění méně naturalisticky... ale takový už je postmoderní film...) Podobné filmy a seriály: Californication(28.2.2007)

Určitě zajímavý snímek, který se zaobírá téměř výhradně sexuálními záležitostmi a to bez obalu - pornografické scény nevadí, bylo by pošetilé točit podobný film s velikými cenzorskými nůžkami v levé ruce - Shortbusu bohužel chybí nějaký pořádnější konec a hlavně jsem moc neuvěřil motivaci jednotlivých protagonistů příběhu. Přítelkyně mi řekla, že prostě v tomto nerozumím ženám - nerozumím tedy v tomto ženám a dávám 6/10(23.6.2007)

• - Během konkurzu museli všichni zúčastnění předložit 10minutové video sebe sama popisující významnou sexuální zkušenost. Režisér takto obdržel cca 500 nahrávek. (Proroček)

• - Scény skupinového sexu se účastnil i sám režisér John Cameron Mitchell, kterého je možné na okamžik zahlédnout, jak orálně uspokojuje jednu z žen. Přestože sám Mitchell je homosexuál, v rozhovoru se vyjádřil, že ho to ono uspokojování ženy docela bavilo. (Mo.)