Místo činu: Hamburg - Pasažér (TV film)

• Německo

Tatort - Der Passagier

Krimi / Drama

Německo, 2002, 90 min

• ScreamJay

No jo, další typická Německá podívaná, zaflákaná krimi. Kdo by řek, že je únos letadla originálním námětem, pochyboval bych o jeho duševním zdraví. Nutno uznat, že originální může být tak leda zpracování, nikoliv kostra. V tomhle díle nekonečné krimi série vsadili spíš na tu psychologickou stránku věci a namísto kulometů nabyli argumentujícími zástupy poldíků. Občas všechno proložili zpomalenými záběry, které v kombinaci s docela ucházející hudbou evokují podobné zpomalené momenty u dvojky Terminátora. Jasně, ulítlé srovnání, ale co tak najít na produktu z běžícího pásu od výrobce k zákazníkovi (divákovi). Jeden moment mi ale přeci uvízl v paměti. Tedy ten z konce celého „filmu,“ kdy se ležíce kryjí tři postavy a syn hlavního hrdiny co sám o sobě místo teenagera vypadá na takovou zašlou třicítku procedí dojemně mezi zuby: „Tati, já chci domů.“ Takže jako v regále supermarketu na zlevněné konzumno, za 2 hvězdičky s tím konstatováním, že na pozdní večery co nemůžete usnout dobrá ukolébavka.(8.3.2005)