VOD (1)

Geniální specialistka na boj proti teroru nedůvěřuje umělé inteligenci, ani co se za nehet vejde. Při zoufalém honu na zlotřilého robota ale možná změní názor. (Netflix)

Trailer 4

Spiker01

Atlas je přesně ten typ filmu na doma, na který by do kina nejspíš moc lidí nepřišlo. Paradoxně je to bráno jako největší film Netflixu v jinak chudém měsíci a tak plně chápu stesky zde hodnotících lidí. Já si však film kupodivu celkem užil, vizuálně mi nabídl přesně to, co mám rád - videoherní look těch cgi filmečků, které jsme pravidelně zvyklí vídat na prezentačkách a až na momenty, kdy bylo na obrazovce až moc vybuchujících věcí a bylo vidět horší cgi, se mi to vizuálně na velké televizi fakt hodně líbilo a JLo, která se přesně do takových filmů hodí. Sice jsem to nedokázal dokoukat napoprvé, děj je typicky to nejslabší a nejlínější z filmu a věřím, že v případné dvojce už tvůrci nenapodobí zápletku cast-out a pověnují se více světu, který nyní zachránili. Za mě lepší než ideově podobný nedávný Code 8, ale samozřejmě stále guilty pleasure. ()

3DD!3

Osekaný Titanfall - bez koulí. Doslova. Slabší triky, děravý scénář a nesympatická hlavní hrdinka. Není to jen o tom, že by Lopezka hrála špatně, hraje nesympatickou krávu, kterou agent Smith musí otesat. Podivné dialogy, tuctová akce a jediné co se dá pochválit je vztahová linka s Titánem. Nejhorší je ovšem marný Simu Liu jako hlavní padouch. S tím hloupým výrazem a přiblblým úsměvem je spíš k smíchu než že bychom se ho báli. Gosling je mnohem lepší Ken ()

Kaka

Panoramata velkoměsta ala Blade Runner z wishe a stejné přirovnání se dá použít při pohledu na roboty, které až náramně připomínají ty z Avataru, ale ve finále stejně každý prokoukne fakt, že je to jen rychlospotřební produkt Netflixu, který je kvalitativně nejvíce podobný The Creator. Ten byl sice podobná bejkovina, jen se tvářil smrtelně vážně a měl temnější tónování kamery, se specifickou asijskou výpravou, zatímco Atlas je hravé scifi béčko, které nemá žádné větší ambice a rovnou se jde rejdit na úplně novou planetu v galaxii Andromeda. Dá se vyzdvihnout tempo, svižná akce, poměr cena/výkon relativně dobrý vizuál. Všechno to rychle odsýpá a moc se nepřemýšlí a v tomhle případě je to spíše plus. J LO herecky jede na úsporný režim, ale nikdo snad nečekal nic moc jiného. Všichni víme, že její pozitiva jsou někde jinde, než-li v hraní. Což je sám o sobě castingově dost odvážný tah, ale bez problémů se to dá zvládnout. ()

Anderton

"Chlapci čo ste to urobili, ten scenár, čo ste mali natočiť ako hraný film, bol na druhom stole, toto malo ísť na anime oddelenie. Ale čo už, stalo sa, ešte rýchlo vymyslíme novú reklamnú kampaň." Pozerateľné priemerné sci-fi béčko na štýl videohry, aké si občas každý fanúšik žánru rád dopraje. Vykráda sa všeličo možné, ale zase kedy sa vypravíte na planétu v Andromede? Samozrejme cestou sledujeme spoločne s Jennifer cez okno rýchlo sa pohybujúce hviezdy a planéty, i keď naša susedka je od nás vzdialená 2,5 milióna svetelných rokov. Zápletka je založená na nultom zákone robotiky, aspoň že tvorcovia mali toľko sebareflexie a na začiatku pre istotu spomenú Asimova. ()

Heywood

CGI funguje, Lopez dře jako kůň, zápletka  ála Terminátor je sice už trochu okoukaná, ale budiž, a když se nedodrží Asimovy zákony je malér tady (a varování z filmu je dobré).  Informace ještě z nikoho neudělaly zloducha, tím jste, nebo se tak vychováte nebo jste tak naprogramován. Matinka naprogramovala debílka a ten se jako debílek už jen choval. Vše ostatní byl pouze okecávaný zástupný problém. Vizuál by dobrý, fórek s kytkou vtipný a boj zla a dobra měl spád. Na Lopez je věk vidět (součty let tam evidentně nevycházely, ale budiž,) ten zadek je ošklivá móda, ale opět už potřetí budiž, ale Mark Strong dal filmu vážnost věci a eleganci, kterou právě o umí. Takže 65% zasloužených a bylo to lepší, než jsem čekal, protože Lopéz moc nevěřím. Tady ale obstála. ()

• Natáčalo sa v Los Angeles a na Novom Zélande. Natáčanie začalo 26. augusta 2022 a skončilo po troch mesiacoch 26. novembra 2022. (Arsenal83)
  • Rekvizita Harlanova (Simu Liu) procesoru je ve skutečnosti stará elektronická cigareta připojena modelářským konektorem dean-T. (UncleMorty)
  • QR kód na „psích známkách“ Atlas Shepherd obsahuje číslo 12761760 (kód je vidět a lze načíst v čase 01:47:41). (jDanek)