Devils

Thriller / Mysteriózní / Krimi / Horor
Jižní Korea, 2023, 106 min

Před dvěma lety utrpěl detektiv Jae Hwan (Dae-hwan Oh) velkou ztrátu, když byl jeho kolega a zároveň švagr zavražděn sériovým vrahem. V průběhu honby za tímto brutálním vrahem dojde k nehodě a když Jae Hwan znovu nabere vědomí, uvědomí si šokující fakt – jeho tělo bylo vyměněno s tělem vraha. V naprostém zoufalství začíná Jae Hwan nekompromisní závod s časem, aby ochránil svou rodinu a odhalil tajemství této tajemné výměny. (mikki089)

ainny

Jang Dong Yoon se nebojí vystoupit ze své image hodného roztomilého kluka a dělá dobře. I záporná role mu sedne a je neuvěřitelné, jaký talent se skrýval v klukovi z ulice, který měl úplně jiné ambice, než se stát hercem. Ale osud tomu chtěl jinak a on si střihnul roli v drsném, poměrně temném filmu o odvrácené straně korejské společnosti. I záměna těl se dá natočit jinak a dobrý střih a hra kameramana s barvami tomu dají ten smrávný šmrnc. No a finále? To je pro mě výborné, i když by se tu určitá pochybnost dala najít. :) České titulky. ()

JASON_X

Po několika mých mírných zklamáních v posledních několika měsících teď u mě mí oblíbení Korejci opět významně zabodovali. Thriller temný a vážný, s několika zajímavými zvraty a nebojící se krvavostí a brutalit, tedy frčící přesně v té rovině, ve které to tak dobře umí snad jenom oni. A ona mysteriózní zápletka, která nakonec možná nebude tak úplně mysteriózní? Inu, je to samozřejmě kravina, ale dobře vymyšlená a vcelku přesvědčivě podaná. A že to celé (scénář i režie) je navíc debut třicetiletého mladíčka? Bravo! ()

Necrotongue

Hmmm, množství mnou zhlédnutých snímků asijského původu v poslední době značně narostlo, až mě to vede k přímo cimrmanovské otázce: "Kde se to zastaví?" No, těžko říct, protože mě Kimův film zaujal a bavil, tak proč se hnát zpět k evropské či americké filmografii zamořené politickou korektností? Korejci si se mnou v tomto případě pohrávali a já jsem jim ty jejich finty spolknul jako tlustý, líný kapr návnadu. Proto jsem si taky zpočátku otráveně říkal, jak je chabé přijít po šestadvaceti letech s korejskou variací na výměnu obličejů, tvůrci mě ale časem dokonale vyvedli z omylu, profackovali mou nabubřelou sebejistotu a nechali mě osaměle přemýšlet o potřebnosti pokory. Abych jim zas ale moc nenafukoval ego, musím zmínit i fakt, že je v závěru kousl scénář (z důvodu nedodržování vlastních pravidel hry) bolestivě do míst, kde končí záda. Ale i přes tento nedostatek šlo podle mého názoru o zábavný (i když silně za vlasy přitažený) počin, který mě dokázal po celou dobu bavit a v němž se nikdo z korejských herců nepitvořil, ani zběsile nepřehrával, takže jsem si tuto záležitost v pohodě užil. / Poučení: Kde fyzický nátlak nic nezmůže, přebírá štafetu chemie. 4*- ()

anderson

Výmena tiel alebo identít patrí k námetom, ktoré mám rád. Kórejskí filmári to ale tentokrát uhrali bez nadprirodzených síl a výsledok rozhodne nezodpovedá dvom predošlým vyhajpovaným komentárom. Kým prvá polovica filmu diváka zaujíma iba preto, že si láme hlavu nad tým ako to teda je, tá druhá polovica, po odhalení "výmeny" sa mení na absurdnú idiotskú frašku, v ktorej sa postavy správajú absolútne nelogicky a proti akémukoľvek zdravému rozumu. Záverečná scéna už túto frašku iba načisto dorazí. Ak sa naozaj jedná o debut, je to na ňom - v tom najhoršom slovazmysle - aj vidieť. Takéto námety totiž dokáže umne zinscenovať iba rodený génius alebo remeselne zdatný harcovník. Za dva riedke "koktejly". (28.10.2023) ()

TheEvilTwin

Hodně zajímavá, netradiční a originální Korea! Detektiv a vrah se nahánějí po lese a záhadným způsobem si "vymění" identity, tedy detektiv v těle vraha a vrah v těle detektiva. A zábava může začít. Kromě obstojného násilí a fajn gore scén se zde dočkáme hodně nápaditého motivu, který se postupně rozplétá na pozadí detektivní naháněčky zločinců, kteří sériově zabíjí a porcují lidi, takže premisa dost dobrá. Vlastně bych řekl, že až do odhalení zvratu (v posledních 30 minutách) jde o hodně vtahující a strhující podívanou, které divák prostě nemůže nefandit, ale kde polovinu diváků zvrat dostane a vtáhne ještě víc, mne tady trošičku ztratil a sám o sobě byl sice dost wow, ale to, co přišlo po něm, byl už spíš jen takový dojezd s hodně špatně utnutým a zkratkovitě vyřešeným závěrem. Každopádně na něj si musí asi každý udělat názor sám, jelikož když jej pominu, tak jde rozhodně o vidění-hodnou věc, u které mi vlastně ani Korea samotná nevadila a originalita z filmu přímo tryská. ()