Devils

Thriller / Mysteriózní / Krimi / Horor
Jižní Korea, 2023, 106 min

Před dvěma lety utrpěl detektiv Jae Hwan (Dae-hwan Oh) velkou ztrátu, když byl jeho kolega a zároveň švagr zavražděn sériovým vrahem. V průběhu honby za tímto brutálním vrahem dojde k nehodě a když Jae Hwan znovu nabere vědomí, uvědomí si šokující fakt – jeho tělo bylo vyměněno s tělem vraha. V naprostém zoufalství začíná Jae Hwan nekompromisní závod s časem, aby ochránil svou rodinu a odhalil tajemství této tajemné výměny. (mikki089)

TheEvilTwin

Hodně zajímavá, netradiční a originální Korea! Detektiv a vrah se nahánějí po lese a záhadným způsobem si "vymění" identity, tedy detektiv v těle vraha a vrah v těle detektiva. A zábava může začít. Kromě obstojného násilí a fajn gore scén se zde dočkáme hodně nápaditého motivu, který se postupně rozplétá na pozadí detektivní naháněčky zločinců, kteří sériově zabíjí a porcují lidi, takže premisa dost dobrá. Vlastně bych řekl, že až do odhalení zvratu (v posledních 30 minutách) jde o hodně vtahující a strhující podívanou, které divák prostě nemůže nefandit, ale kde polovinu diváků zvrat dostane a vtáhne ještě víc, mne tady trošičku ztratil a sám o sobě byl sice dost wow, ale to, co přišlo po něm, byl už spíš jen takový dojezd s hodně špatně utnutým a zkratkovitě vyřešeným závěrem. Každopádně na něj si musí asi každý udělat názor sám, jelikož když jej pominu, tak jde rozhodně o vidění-hodnou věc, u které mi vlastně ani Korea samotná nevadila a originalita z filmu přímo tryská. ()

ainny

Jang Dong Yoon se nebojí vystoupit ze své image hodného roztomilého kluka a dělá dobře. I záporná role mu sedne a je neuvěřitelné, jaký talent se skrýval v klukovi z ulice, který měl úplně jiné ambice, než se stát hercem. Ale osud tomu chtěl jinak a on si střihnul roli v drsném, poměrně temném filmu o odvrácené straně korejské společnosti. I záměna těl se dá natočit jinak a dobrý střih a hra kameramana s barvami tomu dají ten smrávný šmrnc. No a finále? To je pro mě výborné, i když by se tu určitá pochybnost dala najít. :) České titulky. ()

*CARNIFEX*

Južná Kórea prichádza s originálnym námetom v podobe zámeny identity počas lapačky sériového vraha, no a mne ako starému kokotovi nezostáva nič iné ako skonštatovať, že takýto “mindfuck” ide úplne mimo mňa a som skôr vďačný za klasickú, temnú naháňačku, než takéto sci-fi. Kým človek tak nejak netušil o čo kráča, “Devils” dokázal udržať pozornosť. Odstupom času ma však film ako taký prestával zaujímať a dosledoval som ho čisto zo zdvorilosti. Kto si nad týmto “vyhoní”, klobúk dolu. Ja si počkám na niečo obdobné, ako je starý dobrý “I saw The Devil” či "The Chaser". Toto je pre mňa len akási planá snaha ohúriť za každú cenu, pričom o horor sa nejedná ani omylom. ()

Necrotongue

Hmmm, množství mnou zhlédnutých snímků asijského původu v poslední době značně narostlo, až mě to vede k přímo cimrmanovské otázce: "Kde se to zastaví?" No, těžko říct, protože mě Kimův film zaujal a bavil, tak proč se hnát zpět k evropské či americké filmografii zamořené politickou korektností? Korejci si se mnou v tomto případě pohrávali a já jsem jim ty jejich finty spolknul jako tlustý, líný kapr návnadu. Proto jsem si taky zpočátku otráveně říkal, jak je chabé přijít po šestadvaceti letech s korejskou variací na výměnu obličejů, tvůrci mě ale časem dokonale vyvedli z omylu, profackovali mou nabubřelou sebejistotu a nechali mě osaměle přemýšlet o potřebnosti pokory. Abych jim zas ale moc nenafukoval ego, musím zmínit i fakt, že je v závěru kousl scénář (z důvodu nedodržování vlastních pravidel hry) bolestivě do míst, kde končí záda. Ale i přes tento nedostatek šlo podle mého názoru o zábavný (i když silně za vlasy přitažený) počin, který mě dokázal po celou dobu bavit a v němž se nikdo z korejských herců nepitvořil, ani zběsile nepřehrával, takže jsem si tuto záležitost v pohodě užil. / Poučení: Kde fyzický nátlak nic nezmůže, přebírá štafetu chemie. 4*- ()

Flopik

Originálna podívaná z Kórei a za mňa skvelý nápad. Teda až na samotný zvrat, ktorý sa mi až tak veľmi nepáčil a na konci som kvôli tomu rozmýšľal či si to tie 4* zaslúži. Pozerá sa nato však dobre, je to napínavé a miestami slušne krvavé. Ako horor teda rozhodne nie, to by museli aj nejaké tie vraždy ukázať. So záverom celkom spokojnosť, nie som však spokojný s tým, ako zrazu začalo fungovať to sérum. Prehodenie dobrého so zlým super, obaja herci to zvládli na výbornú. Za mňa teda 4*. ()