Jako dým

Holy Smoke

Ako dym

Drama / Komedie

USA / Austrálie, 1999, 114 min

Hodně zajímavý snímek.. Smyslná hra kočky s myší v podání Kate Winslet a Harveyho Keitela.. Odborník, který má vracet lidi poznamenané náboženským fanatismem do normálního života a dívka, která skrze svého guru hledá spásu svého života se spolu setkají na odlehlé chatě a svádí spolu psychický boj.. Otázkou je, kdo ovlivňuje koho.. Relativně dobrý film, který padá a leží na hlavních protagonistech..(21.7.2014)

Nejlepší z čelého filmu je zmalovaný Harvey Keitel v ženských šatech, jinak vše ostatní je tak obyčejné a vůbec né kontroverzní jak by se od Jane Campion čekalo... - Viděno 1x + 13. 12. 2012 - 55%(13.12.2012)

• LEATHERFAC

Vážení přátelé...Dost těžko hodnotitelný film. Téma mi znělo velice zajímavě, nicméně jeho naplnění je podstatně slabší, než jsem očekával. Chyba je nejspíš už ve scénáři, který ze zajímavého námětu nedokázal vykřesat zajímavý děj ani dialogy. No a Jane Campion se v tom tak nějak zpatlala, že nakonec člověk vůbec netuší, co chtěla tímto filmem divákovi sdělit. Po Pianu, které je téměř dokonalé, jasné, čitelné, brutální i krásné zároveň, je naopak Jako dým docela zklamání a nuda...škoda...tento film měl podstatně navíc...(8.10.2007)

• Malarkey

Harvey Keitel byl sice jasnej štramák s charismatem alfa samce v opičí smečce, ale zahrál si ve filmu, kterej je spíš fraškou, než vážným dramatem. V podstatě tento film neví, co chce. Jednou vypráví příběh zmagořelé Kate Winslet, která má stejně tak zmagořelou rodinu, aby v některých scénách rádoby vtipně zrychlila záběr a vytvořila tak dojem komedie.(27.8.2016)

• JANARYBA

Ani jsem nevěděla, že to natočila Jane Campion, proto ještě větší údiv, jak mohla tak zajímavé téma s takovým dobrým obsazením takhle šešroubovat dohromady. Dávám dvě hvězdy proto, že mě film nějakým způsobem vyprudil, (jinak dávám tři hvězdy často horším filmům), tento si člověk alespoň zapamatuje, že ho viděl, narozdíl od toho širokého spektra tříhvězdičkových průměrů.(9.5.2008)

• - Na radu kolegy herce vypila Kate Winslet před scénou, ve které hrála opilou, 3 vodky s tonicem. (Cheeker)

• - Jde o první film Kate Winslet, ve kterém nosí současné oblečení. (zigot7)