poster

Jako dým

 • USA

  Holy Smoke

 • Slovensko

  Ako dym

Drama / Komedie

USA / Austrálie, 1999, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Jane Campion je feministka, ale určite nie chladná mrcha. Jej HOLY SMOKE je trefnou ódou na tému silného muža, prepadajúceho sa do príťažlivostnej priepaste živočíšnej femme-fatale. Vo filme hrá dôležitú rolu do teplých farieb zahalený obraz, umocňujúci dusnú atmosféru austrálskej púšte, v ktorej sa na malom izolovanom placi odohráva (miestami dusná) historka. Keitel je ako vždy minimalistický, no dobre mu sedia obe polohy - frajerského kovboja v čiernych džínach i zlomeného chudáka v červených ženských šatách. Herecky film vedie Kate Winslet, jej výraznosť rastie každou minútou, ktorou opadá suverenita Keitelovho hrdinu. Film je uzatvorený a nič mu nechýba, a hoci nie je ľahké sa mu úplne poddať, ťažko popreť jeho rozprávačskú originalitu a chvíľami až kontroverznú otvorenosť. Keby upustil od "art-wanna-be" optiky a dal prednosť klasickej komornosti, ktorá by z diváka - voyeura urobila diváka - spoluúčastníka, mohol byť nezabudnuteľným.(24.11.2006)

 • JANARYBA
  **

  Ani jsem nevěděla, že to natočila Jane Campion, proto ještě větší údiv, jak mohla tak zajímavé téma s takovým dobrým obsazením takhle šešroubovat dohromady. Dávám dvě hvězdy proto, že mě film nějakým způsobem vyprudil, (jinak dávám tři hvězdy často horším filmům), tento si člověk alespoň zapamatuje, že ho viděl, narozdíl od toho širokého spektra tříhvězdičkových průměrů.(9.5.2008)

 • Josefin
  ****

  Jane Champion se snažila a je to vidět. Kate Winslet hraje roli dívky opoutané indickým guru úchvatně, rodina to nevzdává a posílá za ní poslední záchranu Harvey Keitla nebetyčného svůdníka a začíná hra kočky s myší. A Kate umí použít ženské zbraně. Vyprahlá poušť a poutavý příběh, který mě držel u obrazovky až do konce.(18.6.2010)

 • venison
  ***

  Hodně zajímavý snímek.. Smyslná hra kočky s myší v podání Kate Winslet a Harveyho Keitela.. Odborník, který má vracet lidi poznamenané náboženským fanatismem do normálního života a dívka, která skrze svého guru hledá spásu svého života se spolu setkají na odlehlé chatě a svádí spolu psychický boj.. Otázkou je, kdo ovlivňuje koho.. Relativně dobrý film, který padá a leží na hlavních protagonistech..(21.7.2014)

 • Morholt
  **

  Nic proti feministkám, někdy je s nima sranda, ale tady mi to zrovna moc nesedlo. Na jedné straně tu je Kate Winslet, jež je násilně vyrvána ze svého spokojeného života v náboženské indické komunitě a na druhé Harvey Keitel, který má za úkol jí tyto bludy vyhnat z hlavy. Až posud je všechno v pořádku a první chvíle, které oba tráví o samotě na odlehlé chatě slibují celkem solidní konverzačku. Bohužel pak nastupuje ten feministický faktor a Harvey je rázem "jako všichni chlapi" a prakticky se zblázní jakmile uvidí obnaženou Kate. Ta si je naopak tohoto nedostatku vědoma a s Harveym si pohrává. V tomto žánru mě černobílost zkrátka nebaví a černobílým to zůstalo i přes snahu režisérky to na konci nějakým způsobem vyvážit. Díky pak patří oboum hlavním protagonistům, kteří z průměrného dílka udělali přeci jen snesitelnou podívanou. 50%(5.2.2010)

 • - Na radu kolegy herce vypila Kate Winslet před scénou, ve které hrála opilou, 3 vodky s tonicem. (Cheeker)

 • - Jde o první film Kate Winslet, ve kterém nosí současné oblečení. (zigot7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace