Epizody(13)

V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární. (ČSFD)

bolf!k

Super hudba a husťáckej Alucard (čti pozpátku) jsou základem kvalitního anime seriálku, jehož potenciál ale nebyl zcela využit. Umím si představit prostě víc, než co dokázalo nabídnout 13 dílů. PS: Chci hranej film :D 85% ()

foundation

Tak nie. Nakoniec sa ukazalo ze s Hellsinga som sklamany viac nez len trochu. Vynikajuca kresba, netradicna ale o to stylovejsia hudba, genialne jednodlive sekvencie a sceny. To vsetko spojene pribehom chatrnym, nezaujimavym, a ukazujucim svoj skutocny obrovsky potenicial v celom seriali iba sem tam na par minut. Je to na zaplakanie pretoze vo svete do akeho je Hellsing zasadeny by sa dali robit tie najdivokejsie a najbrutalnejsie veci ktore mozu cloveka napadnut a namiesto toho sa cely serial venuje iba akejsi pofidernej psychologii postav ktora keby bola natocena zaujimavejsim stylom nepoviem ani pol slova. Ale takto... Chyba tomu jednoducho trochu rychlosti, trochu svihu posuvanie deja dopredu je v jednom velkom krci a nie a nie sa to pohnut. Trochu mi to cele pripadalo ako keby som sa jednoducho pozeral iba na obrazky alebo obrazkove sekvencie ktore su sami o sebe sice genialne ale nemaju co ponuknut ako celok. Jednoznacnym tahunom celeho serialu je postava Alucarda a jeho sceny su vlastne tou jedinou TOP vecou ktoru serial ponuka. Nanestastie neviem z akeho dovodu sa tvorcovia rozhodli svoj najvacsi klenot takmer uplne ignorovat a radsej sa dookola venuju hlupostiam a na neho potom v seriali neostane takmer ziadny cas. Pri tom opakujem znova. Potencial tu bol neuveritelny. 70 percent. Ale vacsinu z hodnotenia pre seba kradne prave ustredna cervena postava v super cool outfite. ()

Haide

Klasika z nejklasičtějších. Pokud jste fanoušci anime nebo jen akčních seriálů a toto jste ještě neviděli, je to velká chyba. Krásný příběh, který je plný myšlenek, narážek na historii, pověsti a mytologii mnoha národů. Trochu mi vadí, že není plně využit potenciál mangy a příběh není rozveden, resp. je naprosto jiný. :o) Ale... Pokud odmyslím mangu a budu se soustředit pouze na tento seriál, musím říct, že je to dobré. Dokonce velmi dobré! Alucard je neuvěřitelně chytlavá postava. Pokud vás zajímá další rozvedení děje, rep. jak to vypadá v originále podle mangy, doporučuji Hellsing Ultimate. ()

Bakemaster

Je to krutý... pro mě zásadní věcí v tomhle anime je fakt, že stvoření která jsou nesmrtelná nebo aspoň dlouhověká nemají priority v lásce, rodině, kariéře, penězích, moci, apod. ale pouze v tom jestli mají dostatek zábavy nebo ne. Viz. "Jdeš pozdě už jsem se nudil" :D ()

Scharra

Temné a krvavě laděné vyprávění anglické tajné organizace na potírání nemrtvých. Hlavní složkou organizace Hellsing je lady Integra Hellsing, jejíž pravou rukou je prvotřídní zabiják Walter C. Dornez. V zákoutí Hellsing manor je ještě ukryt Alucard (doporučuji číst pozpátku), který spíše pro zábavu odstraňuje upíry ohrožující lidskou populaci. Hned v prvním díle se setkáme s policistkou Viktorií Ceras, která musela zemřít pro dobro věci a je na své vlastní přání přeměněna. Tyto postavy nás poté provází 13 díly boje proti nezvykle narůstajícím počtům upírů, fanatických bojových knězů a dalších mocných nepátel. Příběh i grafické zpracování je slabší jak Hellsing Ova, ale i tak jde o kvalitní zpacování mangy. ()

Yardik

Naprosto skvělý anime seriál. Dříve jsem na anime vůbec nedíval, možná to bylo díky tomu, že mi Jimmmy (mrkněte se na jeho profil) pouštěl ty nejulítlejší, nejzběsilejší a nejbláznivejší anime, co měl doma, ale tohle anime stojí vážně za to. Jak Alucard s Viktorií likvidují Ghuly je naprosto super. Jakmile zkouknete první díl, musíte vidět všechny :). Dokonale vás to vtáhne do děje. Když jsme skouknul 9. díl (nebudu říkat, co se tam stalo, pro ty, co to ještě neviděli), na chvíli se mi zastavilo srdce a jsem křičel: neeeeeee, to nemůže být pravda. Proč??? A závěr je prostě dokonalý. Už se těším na další díly :)... A která postava je nejlepší? Přece Lady Integra :). ()

Brusinka

Docela by mě zajímalo, koho tam na druhé straně světa jako prvního napadlo vzít transylvánskou legendu No.1, vyzbrojit ho morbidním smyslem pro humor a strčit pod křídla organizace, která chrání protestantskou církev a jejíž hlavou je mladinká anglická šlechtična se sáhodlouhým jménem. Ale nápad to byl zatraceně dobrý! Pořád víc a víc mám pocit, že tvůrci anime snad ani neumí napsat špatnou postavu. Ať už jde o Ceres Victorii s dětsky naivníma očima i pohledem na svět, Lady Integral, která pod mladou tváří skrývá vyspělou duši a vyhraněné názory a nebo Alucarda, který nápadně připomíná pouličního čokla: původ neznámý, svou paní bezmezně zbožňuje, ale poslouchá jen, když se mu to hodí.:) Skvělé postavy, úžasná atmosféra a skvostná hudba. Seriál, který žere půlka školy a který ovládl wallpapery snad všech školních počítačů. První shlédnutí za čtyři, druhé za pět!:) ()

Miksa

Animace a hudba jednoznačně kralují tomuto seriálu, ale... Hudba není používaná nejšťastněji ve vhodných situacích. Jedna z hlavních hrdinek je místo proměny v novou nabušenou upířici proměněna v uřvanou (omlouvám se) husu. Upíří se prochází ve dne jak kdyby se nechumelilo. Efektivní kouzla upírů vypadají vymyšleny s papírkem (tripem) v puse. A nebyl to zrovna dobrej trip. Ne, ne a ne, pokud se týče japonských anime-seriálů, rozhodně bych brousil jinde. Tento ke zdařilým patří rozhodně jen a pouze skvělou animací. ()

Petus

Allucard je prostě Cool. Je to ten nejvíc cool upír, jakého jsem kdy viděla. Tajemný, věčně znuděný až přezíravý pán noci, který cedí hlášky sušší než africká Sahara a své soupeře deklasuje ne rozdílem třídy, ale rovnou celé školy. Je to prostě ďábel a mně nezbývá jen litovat, že bylo natočeno jenom 13 dílů, Allucard, lady Integra a spol. by si zasloužili rozhodně víc. ()

fallanga

Velmi nudný příběh s nudnými rozhovory a bez jediné zajímavé postavy. Alucard je až moc OP, žádný souboj pro něj nepředstavoval hrozbu a kvůli tomu jsou právě i souboje, na které jsem se těšil nejvíce, dost nudné. Řemeslně jsou zpracované dobře, spousta krve, velké zbraně, stylově oděný Alucard, pěkný soundtrack i animace. Ale chybí tam napětí. ()

Hydr0gen

První díly jsem byl úúplně odrovnanej. Alucard je prostě....to se nedá popsat-není cool, ale ty jeho syrový a opovržlivý hlášky jsou krásně napsaný. A ten jeho outfit... Konečné díly trošku ztrácí tempo, ale i tak...bravo! ()

George3110

Tak tento seriál ma dostal už keď som ho prvýkrát videl. Vďaka nemu som začal sledovať anime a aj keď som videl už veľa seriálov tak tento je u mňa vždy na prvom mieste. ()

soldiersn

Pro milovníky anime si dovolím říct, že je to jista povinnost... :) Skvělé prostředí, postavy, animace a k tomu příběh, který vás pohltí. Jediná věc se dá vytknout a tou je absence pokračování. ()

Cortesz

Hellsing byl můj první kontakt s tímto typem anime, předtím jsem se tomuto stylu vyhýbal jako čert kříže, ale nakonec jsem to zkusil a byl jsem více než spokojen. Hellsing dle zdejšího hodnocení patří mezi to nejlepší v tomto žánru, a já ikdyž nemůžu s ničím srovnat, si dovoluji říct, že to tak i bude. Solidní scénář, sposuta zajimavých postav, spousta krve a boje v dost solidním anime hábitu, naprosto uspokojující akční anime řezba. Jdu najít něco podobného, abych mohl srovnávat. ()

Soubi

Stylový animák, kde upír Alucard (jehož styl nemusí všem sednout) s pomocí Hellsingovy ANTI-FREAKS jednotky likviduje další upíry. Zpracování mne moc neoslovilo, zato příběh byl velmi dobrý a já v každém díle netrpělivě čekal, jakým způsobem ty zlosyny vyřídí tentokrát :). ()