poster

Davitelj protiv davitelja

 • anglický

  Strangler vs. Strangler

Komedie / Thriller / Horor

Jugoslávie, 1984, 93 min

Režie:

Slobodan Šijan

Kamera:

Milorad Glusica

Scénografie:

Veljko Despotović
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • DaViD´82
  **

  Holt ne každý škrtič se narodí pod šťastnou hvězdou. A to platí i o filmech. Tenhle je toho ukázkovým příkladem. I když díky "pointě" jsem o třetím puntíku přeci jen uvažoval, to zase ne že ne.(20.7.2009)

 • Kordus
  ***

  Veselá báchorka o dvou škrtičích, z nichž jeden miloval nade vše karafiáty a druhý nenáviděl krásné ženy. Od lepšího hodnocení film drží pouze častá hluchá místa. Ale pokud si to pustíte, asi litovat nebudete.(20.7.2009)

 • MaedhRos
  ***

  Neokázale ujeté a svým způsobem velice roztomilé pokoukání.(20.7.2009)

 • dzira
  ****

  Slobodan Šijan umně smíchal napětí s humorem a to zakápnul trochou krve. Výše uvedená charakteristika "komedie / thriler / horor" to opravdu vystihuje trefně.(9.12.2011)

 • Curunír
  ****

  Naprosto bláznivá a absurdní komedie o defacto třech škrtičích z Bělehradu. Škoda, že zhruba ve 3/4 ztrácí na chvilku tempo, ale finále je naprosto super aneb ne všichni škrťiči se narodili pod štastnou hvězdou...(29.1.2009)

 • troxor
  *****

  Nehorázně zběsilá ujetá crazy komedie srbského režiséra Slobodana Sijana o tom, že město se stává metropolí až tehdy, když má svého maniakálního zabijáka, nejlépe škrtiče. V Bělehradu se této záslužné práce ujme prodavač karafiátů, který si své oběti vybírá stylem: "Nekoupilas' karafiát, tak zavři oči brouku!". A protože karafiáty zrovna vyšly z módy, jeho řádění nejde zastavit. Vše se ještě více zamotá, když mladý, ale nepříliš uznaný rocker pozná, že ho se škrtičem pojí jakési paranormální pouto... A v tu chvíli se začíná roztáčet šílený kruh vražd, násilí a šibeničního (i jiného) humoru. Doporučuji!(28.12.2008)

 • Aranel
  ***

  Film s originální zápletkou, sebeironickými momenty jugoslávského režiséra a praštěným vyústěním. Bavila jsem se, Tasko Nacic v některých záběrech neodolatelně připomíná mistra Beana.(29.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace