Davitelj protiv davitelja

Milorad Glusica

Scénografie:

Veljko Despotović

• DaViD´82

Holt ne každý škrtič se narodí pod šťastnou hvězdou. A to platí i o filmech. Tenhle je toho ukázkovým příkladem. I když díky "pointě" jsem o třetím puntíku přeci jen uvažoval, to zase ne že ne.(20.7.2009)

Veselá báchorka o dvou škrtičích, z nichž jeden miloval nade vše karafiáty a druhý nenáviděl krásné ženy. Od lepšího hodnocení film drží pouze častá hluchá místa. Ale pokud si to pustíte, asi litovat nebudete.(20.7.2009)

Neokázale ujeté a svým způsobem velice roztomilé pokoukání.(20.7.2009)

Slobodan Šijan umně smíchal napětí s humorem a to zakápnul trochou krve. Výše uvedená charakteristika "komedie / thriler / horor" to opravdu vystihuje trefně.(9.12.2011)

Naprosto bláznivá a absurdní komedie o defacto třech škrtičích z Bělehradu. Škoda, že zhruba ve 3/4 ztrácí na chvilku tempo, ale finále je naprosto super aneb ne všichni škrťiči se narodili pod štastnou hvězdou...(29.1.2009)

Nehorázně zběsilá ujetá crazy komedie srbského režiséra Slobodana Sijana o tom, že město se stává metropolí až tehdy, když má svého maniakálního zabijáka, nejlépe škrtiče. V Bělehradu se této záslužné práce ujme prodavač karafiátů, který si své oběti vybírá stylem: "Nekoupilas' karafiát, tak zavři oči brouku!". A protože karafiáty zrovna vyšly z módy, jeho řádění nejde zastavit. Vše se ještě více zamotá, když mladý, ale nepříliš uznaný rocker pozná, že ho se škrtičem pojí jakési paranormální pouto... A v tu chvíli se začíná roztáčet šílený kruh vražd, násilí a šibeničního (i jiného) humoru. Doporučuji!(28.12.2008)

Film s originální zápletkou, sebeironickými momenty jugoslávského režiséra a praštěným vyústěním. Bavila jsem se, Tasko Nacic v některých záběrech neodolatelně připomíná mistra Beana.(29.1.2009)