Podle skutečných událostí. Když se obchod stvrzený podáním ruky zvrtne, majitel pohřebního ústavu Jeremiah O’Keefe (Tommy Lee Jones) si najme charismatického advokáta Willieho E. Garyho (Jamie Foxx), aby zachránil rodinnou firmu. Tato dvojka se za bouřlivých scén a výbuchů smíchu spřátelí a v inspirativním příběhu odhaluje korporátní korupci a rasovou nespravedlnost. (Prime Video)

Arsenal83

Súdna dráma s nádychom komédie, kedy sa inak skvelému Jamiemu Foxxovi ešte smialo, kým neostal paralyzovaný po posilňovači od fajzera - ale pozor, pozor! Tento hoax FUCK čekeri už zase debunkovali, takže nič. Film našťastie obsahuje veľa narážok na rasové prvky, takže si môžeme my slniečKÁRI odfúknuť, že poukázanie na zlú a dobrú farbu bolo opäť splnené. Film vyznieva napriek pomerne negatívnej látke dosť optimisticky a zároveň človek len zírá, ako funguje ten americký súdny systém. Fakt krajina neobmedzených možností. A v poslednej dobe aj neobmedzeného tlačenia svojich dolárikov. ()

Lacike

Klasická rozprávka zo súdnej siene, kde maličký staručký Dávid porazil hnusného zákerného Goliáša. Ale tentoraz je to natočené v takom extravagantnom štýle akokeby to natočilo MTV. Všetko je cool muther fucker a neviem aký fucker, proste bláznivý obhajca Foxx fuckuje viac jak raper. Príliš upozadená mi pripadala súkromná línia, takže som sa veľmi nevedel vcítiť do Jonesovej postavy starého dobráckeho majiteľa pohrebných ústavov, ktorý bojuje za spravodlivosť. Šťastný koniec nie je žiadnym prekvapením. A keďže je to podľa skutočnej udalosti, tak nemôže chýbať dovetok, že obhajca a jeho klient ostali kamarátmi až kým ich smrť nerozdelila. Proste rozprávka, ale pekne sa na ňu pozerá. Len keby sa tam toľko nefuckovalo. 6/10. ()

warrenur

Napriek mnozstvu, v sucastnosti uz hereckych hviezd, prikraslili skutocne udalosti mierou mimoriadnou. Az tak, ze to posobi ako naivna pravnicka rozpravka s premrstenou stopazou, ktora vas bude zarucene obcas nudit. Divrak porozumie aj, uz po x-ty-krat a nikdy nekonciace, bicovanie "white-folks" za realne prikoria z minulosti. Zial, postavit na tejto premis dalsi z filmov s tak slabym scenarom je unavne. Skoda, ze tam nepriliali viacej skutocnych realii. Len, ako bolo pisane v zavere, "pre efekt". Slabsi priemer. ()

Blackhand47

Příběhy ze soudního prostředí mám opravdu rád a Pohřeb splnil všechny náležitosti, které tenhle žánr má mít. Na jedné straně stojí malý podnikatel a na druhé gigant, který podobné obchodníčky dusí a skupuje. Strana poškozených se proto rozhodla pro divokou hru a žalobu podali v malém okresu, kde jim v porotě sedí z větší části Afroameričané, čímž celý spor začne navíc nabírat rasovou a diskriminační linku, v níž sedí uprostřed dva staří běloši, kteří mají byznys v pohřebních službách. Takhle komické zápletky může vymyslet jenom život a film krásně dokazuje, jak šílený americký soudní systém vlastně je. Hodnocení: 70 % ()

petikacka

Taková neznámá soudní pře pohřebních ústavů, s čímž se jeden nepotkává každý den... ani týden... měsíc... natož rok...Bylo to sledovatelné, bylo to vlastně zajímavé a jednomu z toho může rozum stát. Kdo v tomhle byznysu nedělá asi netuší vo co tu go. A, že se tu dějou věci! Za mě holywůdskypozitivních 70% ()

• Natáčanie prebiehalo v New Orleans od marca 2022. (Arsenal83)
  • Film je adaptáciou článku Jonathana Harra "The Burial“, ktorý v roku 1999 zverejnil The New Yorker. (Arsenal83)