Reklama

Reklama

Podle skutečných událostí. Když se obchod stvrzený podáním ruky zvrtne, majitel pohřebního ústavu Jeremiah O’Keefe (Tommy Lee Jones) si najme charismatického advokáta Willieho E. Garyho (Jamie Foxx), aby zachránil rodinnou firmu. Tato dvojka se za bouřlivých scén a výbuchů smíchu spřátelí a v inspirativním příběhu odhaluje korporátní korupci a rasovou nespravedlnost. (Prime Video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

petikacka 

všechny recenze uživatele

Taková neznámá soudní pře pohřebních ústavů, s čímž se jeden nepotkává každý den... ani týden... měsíc... natož rok...Bylo to sledovatelné, bylo to vlastně zajímavé a jednomu z toho může rozum stát. Kdo v tomhle byznysu nedělá asi netuší vo co tu go. A, že se tu dějou věci! Za mě holywůdskypozitivních 70% ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Kto má rád drámy z prostredia súdnej siene a boja právnikov, tak ten si určite príde na svoje. Miestami to síce bolo na môj vkus teatrálne a s esenciou afektu, ale ako finálny výsledok to bolo vcelku vydarené. Súboj malej rodinnej firmy s obrovským gigantom, ktorý sa snaží získať nadvládu nad pohrebným biznisom, to malo celkom grády. Navyše, keď si človek predstaví, že to bolo podľa skutočnej udalosti. Námet fajn, prevedenie obstojné, herecké výkony detto, len tej teatrálnosti by som ubral (hoci uznávam, že občas bola fakt potrebná). 4* ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele

Rozhodně nelituju, že jsem snímek viděla, protože je to povedený a zajímavý film, ale znova bych se na něj už nepodívala. Není to totiž ten typ filmu, ke kterému bych se klidně někdy vrátila. Neurazí, ale zítra si už nebudu pamatovat o čem byl navzdory zajímavému příběhu a obstojným hereckým výkonům. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele

Napriek mnozstvu, v sucastnosti uz hereckych hviezd, prikraslili skutocne udalosti mierou mimoriadnou. Az tak, ze to posobi ako naivna pravnicka rozpravka s premrstenou stopazou, ktora vas bude zarucene obcas nudit. Divrak porozumie aj, uz po x-ty-krat a nikdy nekonciace, bicovanie "white-folks" za realne prikoria z minulosti. Zial, postavit na tejto premis dalsi z filmov s tak slabym scenarom je unavne. Skoda, ze tam nepriliali viacej skutocnych realii. Len, ako bolo pisane v zavere, "pre efekt". Slabsi priemer. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tak určitě se nejedná o top soudní drama, ale charakterem případu je přinejmenším zajímavé. Nicméně i tak je to v kostce další příběh z ranku David vs. Goliáš a z nastavených mantinelů film ani na chvilku nenapadne. ale i když je to často až do detailu podle zažité šablony, dá se na to bez problémů dívat a díky hereckému obsazení hlavním hrdinům fandit. Potěší i šikovně zakomponované důvody k úsměvu a své siodvedlo i solidní vyprávěcí tempo. Co se týče rasového podtextu, tak ten je pochopitelně přítomen, ale netlačí se tu tolik na pilu, jak jsem se původně bál. 70% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (7)

  • Skutočný Willie Gary (hrá ho Jamie Foxx) sa objaví v scéne počas záverečných titulkov. (Arsenal83)
  • Skutočný Jerry O'Keefe (Tommy Lee Jones) bol v druhej svetovej vojne námorným pilotom. Za jeden deň 22. apríla 1945 zostrelil 5 japonských lietadiel, takže sa 24 hodín stal leteckým esom. Ďalšie 2 zostrelil 28. apríla 1945a nakoniec bol vyznamenaný metálmi Navy Cross a Distinguished Flying Cross. (Arsenal83)

Reklama

Reklama