Podle skutečných událostí. Když se obchod stvrzený podáním ruky zvrtne, majitel pohřebního ústavu Jeremiah O’Keefe (Tommy Lee Jones) si najme charismatického advokáta Willieho E. Garyho (Jamie Foxx), aby zachránil rodinnou firmu. Tato dvojka se za bouřlivých scén a výbuchů smíchu spřátelí a v inspirativním příběhu odhaluje korporátní korupci a rasovou nespravedlnost. (Prime Video)

Trailer

Aljak

Kto má rád drámy z prostredia súdnej siene a boja právnikov, tak ten si určite príde na svoje. Miestami to síce bolo na môj vkus teatrálne a s esenciou afektu, ale ako finálny výsledok to bolo vcelku vydarené. Súboj malej rodinnej firmy s obrovským gigantom, ktorý sa snaží získať nadvládu nad pohrebným biznisom, to malo celkom grády. Navyše, keď si človek predstaví, že to bolo podľa skutočnej udalosti. Námet fajn, prevedenie obstojné, herecké výkony detto, len tej teatrálnosti by som ubral (hoci uznávam, že občas bola fakt potrebná). 4* ()

Streeper

Rozhodně nelituju, že jsem snímek viděla, protože je to povedený a zajímavý film, ale znova bych se na něj už nepodívala. Není to totiž ten typ filmu, ke kterému bych se klidně někdy vrátila. Neurazí, ale zítra si už nebudu pamatovat o čem byl navzdory zajímavému příběhu a obstojným hereckým výkonům. ()

Morholt

Tak určitě se nejedná o top soudní drama, ale charakterem případu je přinejmenším zajímavé. Nicméně i tak je to v kostce další příběh z ranku David vs. Goliáš a z nastavených mantinelů film ani na chvilku nenapadne. ale i když je to často až do detailu podle zažité šablony, dá se na to bez problémů dívat a díky hereckému obsazení hlavním hrdinům fandit. Potěší i šikovně zakomponované důvody k úsměvu a své siodvedlo i solidní vyprávěcí tempo. Co se týče rasového podtextu, tak ten je pochopitelně přítomen, ale netlačí se tu tolik na pilu, jak jsem se původně bál. 70% ()

Blackhand47

Příběhy ze soudního prostředí mám opravdu rád a Pohřeb splnil všechny náležitosti, které tenhle žánr má mít. Na jedné straně stojí malý podnikatel a na druhé gigant, který podobné obchodníčky dusí a skupuje. Strana poškozených se proto rozhodla pro divokou hru a žalobu podali v malém okresu, kde jim v porotě sedí z větší části Afroameričané, čímž celý spor začne navíc nabírat rasovou a diskriminační linku, v níž sedí uprostřed dva staří běloši, kteří mají byznys v pohřebních službách. Takhle komické zápletky může vymyslet jenom život a film krásně dokazuje, jak šílený americký soudní systém vlastně je. Hodnocení: 70 % ()

Lacike

Klasická rozprávka zo súdnej siene, kde maličký staručký Dávid porazil hnusného zákerného Goliáša. Ale tentoraz je to natočené v takom extravagantnom štýle akokeby to natočilo MTV. Všetko je cool muther fucker a neviem aký fucker, proste bláznivý obhajca Foxx fuckuje viac jak raper. Príliš upozadená mi pripadala súkromná línia, takže som sa veľmi nevedel vcítiť do Jonesovej postavy starého dobráckeho majiteľa pohrebných ústavov, ktorý bojuje za spravodlivosť. Šťastný koniec nie je žiadnym prekvapením. A keďže je to podľa skutočnej udalosti, tak nemôže chýbať dovetok, že obhajca a jeho klient ostali kamarátmi až kým ich smrť nerozdelila. Proste rozprávka, ale pekne sa na ňu pozerá. Len keby sa tam toľko nefuckovalo. 6/10. ()

• Natáčanie prebiehalo v New Orleans od marca 2022. (Arsenal83)